Sporta ziņas

Pasaules čempionāts spiningošanā no laivām

Sporta ziņas

Latvijas - Igaunijas basketbola līgas spēle "Latvijas Universitāte" - "Valmiera GLASS VIA"

Latvijas kamaniņu sporta izlase aizvada pirmos treniņus Siguldas trasē

Latvijas kamaniņu sportisti gatavo tehniku, jau pošas ledus sezonas atklāšanai

Gatavojoties Pasaules kausa sezonai, Latvijas kamaniņu sportisti plāno 12. oktobrī aizvadīt pirmos treniņus ledus trasē, bet vēlāk dosies meistarību spodrināt uz Altenbergu Vācijā, Latvijas Radio pastāstīja nacionālās izlases galvenais treneris Zintis Šaicāns.

Latvijas izlasei bija iespēja jau nedēļu iepriekš sākt ledus sezonu Lilehammerē, Norvēģijā, tomēr komanda par svarīgāku uzdevumu uzskatīja kamanu pilnīgu sagatavošanu. 

Zintis Šaicāns par Latvijas kamaniņu sporta izlases gatavošanos sezonai
00:00 / 05:34
Lejuplādēt

"Mēs sāksim ar Siguldu un pēc tam izbrauksim uz nometni Altenbergā, tā virzīsimies uz priekšu," komandas tuvākos plānus iezīmēja Šaicāns. "Pielāgosim kamanas un specifiku Altenbergai. Paskatīsimies, kā uzvedas tehnika, un tad brauksim atpakaļ uz Siguldu, kur trenēsimies un piekoriģēsim visus tehniskos elementus kamanām, lai sportistiem vēl ātrāks rezultāts."

Otrā izbraukuma nometne izlasei būs Īglsas trasē Austrijā, kur janvārī notiks Eiropas čempionāts. Eiropā komanda gatavosies Pasaules kausa sezonai, kas startēs decembra sākumā Ziemeļamerikā.

Oktobra sākumā izlase vēl trenējas ledus estakādē un attīsta starta tehniku, kā arī turpina fiziskos treniņus un gatavojas speciāli pielāgotos trenažieros. 

"Visu vairāk vai mazāk esam pa plauktiņiem salikuši, lai pēc iespējas labāk sagatavotos sezonas sākumam," pastāstīja Šaicāns. "Pašlaik komanda ir gatava un darbs turpinās."

Šaicāns vēl atturas prognozēt, kā situācija komandā izvērtīsies sezonas gaitā. Viņš gan uzsvēra, ka ir ieguldīts liels darbs un sportisti parāda ļoti augstvērtīgus rezultātus fiziskajā sagatavotība. Treneris sagaida, ka labā fiziskā forma izpaudīsies arī starta ieskrējienā un braukšanā.

"Pa plauktiņiem visu to tehniku vairāk vai mazāk saliks kārtībā, tad jau rezultāts neizpaliks," teica Šaicāns. "Perspektīvas viennozīmīgi ir."

Galvenais treneris nacionālajā izlasē Šaicāns ir kopš vasaras, bet līdz tam viņš sešus gadus strādāja ar jauniešiem un junioriem, tādēļ sporta veida virtuve speciālistam ir ļoti labi zināma.

Visi pašreiz

ējie nacionālās izlases dalībnieki ir trenējušies pie Šaicāna. 

Nacionālās izlases treniņos ir pieaicināti arī junioru sportisti, jo Šaicāns augstākiem rezultātiem vēlas katrā disciplīnā uzturēt iekšējo konkurenci. Treneris rēķinās, ka viņam arī jāuztur komandā labvēlīga savstarpējā ķīmija, lai neveicinātu kādas raksturu sadursmes, bet tajā pašā laikā valdītu pozitīva konkurence, kuras pamatā būtu katra paveiktais darbs.

"Esmu kļuvis par nacionālās izlases vecāko treneri, lai mēģinātu kaut kā to ķīmiju iegriezt pareizā gultnē, lai sportisti jūtas ērti, droši un pārliecināti par saviem spēkiem," uzsvēra treneris.

Galvenais būs visu vasaras veikumu ielikt trasē, un Šaicāns rēķinās, ka uz ledus jau iezīmēsies pavisam citas risināmas lietas un parādīsies arī kādas problēmiņas, jo bez tā nekad neiztikt. Svarīgi būs visus jautājumus ātri atrisināt, un Šaicāns cer, ka komandai tas arī izdosies.

Starptautiskā Kamaniņu sporta federācija ir nodrošinājusi, lai Ziemeļamerikā sarīkotu nometni pirms Pasaules kausa sezonas starta Leikplesidā.

Viena no pasaulē sarežģītākajām pasaules trasēm reti kuram sportistam patīk, un braukšana Leikplesidā lielai daļai braucēju ne visai iet pie sirds, atzina Šaicāns. Tādēļ būs noderīgi daži papildu treniņi un aklimatizācija pirms starta Pasaules kausa sezonā, kas ilgs līdz pat pēdējam posmam marta sākumā Siguldā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti