Izlases treneris Šaicāns: Kamaniņu sportā latvieši latiņu pacēluši milzīgā augstumā

Latvijas kamaniņu sportistiem nedēļas nogalē Siguldā izdevās spožs Pasaules kausa izcīņas noslēgums, pēdējā posmā izcīnot trīs zelta un vienu sudraba godalgu. Zintis Šaicāns pēc pirmā gada izlases galvenā trenera amatā komandas veikumu sarunā ar Latvijas Radio atzina par ļoti veiksmīgu un grūti atkārtojamu, jo gūtie panākumi ir ļoti augstā līmenī.

Lai arī sezona izvērtās laba un veiksmīga, attīstības periodā ir arī daudz, pie kā piestrādāt augstākam rezultātam, uzlabojot tehniskās iespējas, sportistu fizisko sagatavotību un starta tehniku, sacīja Šaicāns. Viņš ir gandarīts par aizvadīto sezonu, kas jau sākās necerēti labi.  

Treneris Zintis Šaicāns par Latvijas kamaniņu sporta izlases sezonu
00:00 / 04:06
Lejuplādēt

"Pirmie posmi – pirmās medaļas, pasaules čempionāts vēsturē labākais, medaļām bagātākais. [Pēdējā] Siguldas posmā trīs zelta medaļas – ko vēl vairāk varētu vēlēties. Protams, gribējās arī komandu stafetē zeltu izcīnīt," teica Šaicāns. "Tiešām, sezona ļoti veiksmīga, un tādu būs ļoti grūti atkārtot, tā latiņa uzlikta milzīgi augstu, nenormālos augstumos. Tagad visu izteiks nianses, paši mazākie sīkumiņi, kas salasīsies, lai rezultātu veicinātu vēl labāku un augstāku."

Šaicāns labprāt pieredzētu vēl veiksmīgāku nākamo sezonu, un viņš turpinās strādāt izlasē vismaz līdz 2026. gada ziemas olimpiskajām spēlēm. Treneris nešaubās, ka komanda ir uz pareizā ceļa, un turpinājumā vēl būs jāsaliek punkti uz i, lai labāk sagatavotos olimpiskajai sezonai. 

Šosezon kamaniņbraucējus vēl gaida starts Latvijas čempionātā, bet

komanda meklēs arī citas iespējas tehnikas attīstīšanai un pārbaudīšanai, jo pēdējos Pasaules kausa posmos sportisti cīnījās par augstākām vietām sezonas kopvērtējumā, un tas nebija eksperimentiem piemērotākais laiks. 

"Turpināsim noteikti tehniku pārbaudīt arī turpmāk, jo līdz 17. datumam [martā] mums ir ledus pieejams. Noteikti izmantosim visas iespējas, lai turpinātu attīstīties," uzsvēra Šaicāns.

Zintis Šaicāns
Zintis Šaicāns

Veiksmīgajā sezonas pēdējā posmā Šaicāns saskata gan sportistu ieguldījumu, labi izbraucot trasi, gan komandas veikumu tehnikas uzlabošanā svētdienas braucieniem. Uzvaru svētdien izcīnīja gan Kristers Aparjods, gan Elīna Ieva Vītola, un līdz pieļautajai kļūdai labi brauca arī Kendija Aparjode, uzsvēra Šaicāns. Viņš atzina, ka stafetē komandai bija nelielas kļūdiņas, turpretim vācieši trases viltīgākās vietas izbrauca labāk un tādēļ izcīnīja uzvaru. 

Nedēļas nogalē Latvijai pirmo augstākā kaluma godalgu izcīnīja divnieka ekipāža Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, kuri Pasaules kausa kopvērtējumā sezonu noslēdza 3. vietā. Vēl labāks sezonas finišs izdevās otro pozīciju sasniegušajam Aparjodam, bet sievietēm labākā bija Vītola, kopvērtējumā ierindojoties uzreiz aiz laureātu trijnieka. 

Lielākais kāpums Pasaules kausa sezonas kopvērtējumā iezīmējas vieninieku braucējiem – arī pērn Latvijas komandā labākie bija Aparjods un Vītola, taču ierindojoties tikai attiecīgi 6. un 7. vietā.

Bots/Plūme tāpat kā pērn ir trešie, toties pasaules čempionātā iepriecināja ar zelta medaļām sprintā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti