Jātnieks Neretnieks sasniedz mērķi – kvalificējas prestižajam Pasaules kausa finālam

Latvijas spēcīgākais konkūra jātnieks Kristaps Neretnieks svētdien Centrāleiropas līgas kvalifikācijas finālsacensībās Krakovā, Polijā, izcīnīja tiesības startēt prestižajā Pasaules kausa finālā, pavēstīja sportista komanda. Pasaules kausa finālam Neretnieks kvalificējās ceturto reizi karjerā. 

Kvalificēšanos Pasaules kausa finālam, kas no 16. līdz 20. aprīlim notiks Rijādā, Saūda Arābijā, Neretnieks iepriekš izvirzīja kā vienu no sezonas mērķiem. Gadumijā olimpiskās kvalifikācijas noslēgumā Neretnieks arī nodrošināja Latvijai ceļazīmi uz Parīzes spēlēm. 

"Sajūtas ir patīkamas, gandarījums par labi padarītu darbu, plāns izpildīts," pastāstīja Neretnieks. "Daļa zirgu mums atrodas bāzē Polijā, lai paralēli startiem Apvienotajos Arābu Emirātos varētu piedalīties arī Pasaules kausa kvalifikācijas sacensībās Polijā. Pirms līgas fināla Krakovā bijām trijniekā Pasaules kausa ieskaitē – atlika šo finālu izlekt tikpat stabili un izcīnīt kvalifikāciju. Tas mums forši izdevās."

Pirmajā sacensību dienā Neretnieks Pasaules kausa ieskaites maršrutā startēja ar ķēvi "Tender Van De Kleiberg Z", maršrutā ieguva 9. vietu un papildu punktus. Otrajā dienā Neretnieks ieskaites maršrutā startēja ar ķēvi "Quintes", pamatmaršrutu veica bez soda punktiem un kvalificējās pārlekšanai. Arī pārlekšanas maršrutā Latvijas duets bija nekļūdīgs un uzrādīja visātrāko laiku, izcīnot uzvaru.

"Ar Quintes pārlekšanā gājām faktiski uz pilnu banku. Redzēju, kā izleca Vācijas jātnieks, kurš finišēja kā līderis, viņš bija ļoti ātrs. Man ļoti gribējās uzvarēt, ar lielu pārliecību gājām pārlekšanā, un mums izdevās," sacīja Neretnieks.

Pēc uzvaras otrajā Pasaules kausa līgas finālsacensību maršrutā Neretnieks Pasaules kausa kopvērtējumu papildināja ar vēl 20 punktiem un nostabilizējās vadībā. 

Galvenajā "Grand Prix" maršrutā Neretnieks ar Quintes svētdien nopelnīja četrus soda punktus un ierindojās 12. vietā maršrutā,

bet Pasaules kausa ieskaitē nopelnīja 34 punktus, saglabājot stabilu līderpozīciju kopvērtējumā.

"Varētu teikt, ka "Grand Prix" maršrutā nedaudz nepaveicās. Quintes ar pakaļkāju mazlietiņ aizķēra oksera [šķēršļa] pirmo kārtiņu, kas ir diezgan netipiska kļūda, bet kopumā sniegums bija labs un patīkams," paskaidroja Neretnieks.

Kristaps Neretnieks sacensībās Krakovā
Kristaps Neretnieks sacensībās Krakovā

Uz Pasaules kausa finālu Neretnieks dosies ar ērzeli "Palladium KJV", ar ko startē Apvienojatos Arābu Emirātos. "Palladium KJV" ir zirgs, ar ko Neretnieks plāno startēt Parīzes olimpiskajās spēlēs, un starts Pasaules kausa finalā būs pirmais lielais eksāmens pirms spēlēm.

"Pasaules kausa fināls Rijādā būs Palladium KJV debija šāda mēroga turnīrā, neko tik lielu neesam lekuši. Pēc fināla redzēsim, pie kā mums vēl jāpiestrādā, lai uz Parīzi būtu optimālā formā. Quintes labi pastrādāja, lai šo iespēju sagādātu. Ja būs iespēja, arī Quintes lidos uz Rijādu –  jāskatās, kāds būs Pasaules kausa fināla nolikums," plānus iezīmēja Neretnieks.

Marta pirmajās dienās Neretnieks aizvadīs noslēdzošās sacensības Apvienoto Arābu Emirātu tūrē un jau marta vidū ar abiem galvenajiem zirgiem "Palladium KJV" un "Quintes" startēs prestižās piecu zvaigžņu sacensībās Parīzē.

Neretnieks Pasaules kausa finālā ir startējis trīs reizes – 2013.gadā Gēteborgā, Zviedrijā, 2014. gadā Lionā, Francijā, un 2015. gadā Lasvegasā, ASV. Pasaules kausa izcīņa konkūrā notiek 13 līgās, un Latvija ir Centrāleiropas līgas Ziemeļu apakšlīgā. Pasaules kausa finālam kvalificējas lielāko punktu skaitu ieguvušie trīs sportisti Centrāleiropas līgas Ziemeļu un Dienvidu apakšlīgu kopvērtējumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti