Krāšņie Versaļas pils dārzi pārtop olimpiskajā arēnā, gaidīs arī Latvijas jātnieku Neretnieku

Centienos popularizēt Francijas kultūrvēsturisko mantojumu Parīzes olimpiskajās spēlēs sacensības daļā sporta veidu notiks vēsturiski nozīmīgās vietās. Jātnieku un zirgu vajadzībām vērienīgi pielāgo Versaļas pils dārzus, kur vasarā olimpisko spēļu dalībnieku vidū Latviju konkūrā pārstāvēs Kristaps Neretnieks.

Sacensības iejādē un konkūrā risināsies olimpiskajām vajadzībām pie parka lielākās ūdenstilpes jeb Lielā Kanāla iekārtotajā galvenajā arēnā, kur jau uzceltajās pagaidu tribīnēs ar skatu uz Versaļas pili būs vietas 16 000 skatītāju. Pēc rīkotāju aplēsēm, dažādās olimpiskajās sacensībās parkā būs vietas 40 000 jāšanas sporta cienītāju.

Vietējie rīkotāji lepojas ar iespēju uzņemt jātniekus un viņu zirgus Francijas vēsturei ļoti nozīmīgā vietā, kas atzīta par pasaules kultūrvēsturiskā mantojuma daļu.

Versaļas pils staļļos savulaik mita 1500 zirgu, tādēļ olimpisko jāšanas sacensību rīkošana ainaviskajā parkā ir vēsturiski vēl jo vairāk droši pamatota. 

"Zirgiem ir acīmredzama vieta pils ikonogrāfijā, tostarp gleznojumos, skulptūrās un strūklakās. Tādēļ ir lieliski, ka šī senā tradīcija satiekas ar mūsdienu sportu," teica Versaļas pils direktors Kristofs Leribo. 

Parka rietumu daļā vēl taps pagaidu staļļi, kur zirgiem teltīs nodrošinās arī gaisa kondicionēšanu, un dzīvnieku labturībai tiks pievērsta īpaša uzmanība. Jātniekiem olimpiskajā ciematā tikmēr būs jāiztiek bez gaisa kondicionētājiem, jo organizatori vides apsvērumu dēļ nevēlas palielināt elektroenerģijas patēriņu. Zirgu iesildīšanai karaliskajā parkā ir iekārtotas vietas ar zāles un smilšu segumu. Top arī piecus kilometrus gara trase, kur ierīko drenāžu, lai ar nemainīgu virsmas stāvokli veicinātu jātnieku un zirgu drošību. 

Apollona strūklaku skulptūru grupa Versaļas pils dārzos
Apollona strūklaku skulptūru grupa Versaļas pils dārzos

Nepilnus četrus mēnešus pirms olimpiskajām jāšanas sacensībām darbi ir paveikti par 70%, pastāstīja spēļu rīcības komitejas pārstāvis Loriks Žozefs. Olimpiskās medaļas jāšanā dalīs no 27. jūlija līdz 6. augustam, savukārt paralimpieši iejādē sacentīsies no 3. līdz 7. septembrim. 

Neretnieks ar zirgu "Palladium KJV" viens no pirmajiem Latvijas delegācijā kvalificējās Parīzes olimpiskajām spēlēm. Lielākajā daļā sporta veidu vēl turpinās cīņa par olimpiskajām ceļazīmēm, un pilns delegācijas sastāvs kļūs zināms tikai vasarā.

Pēc olimpisko un paralimpisko spēļu noslēguma visas pagaidu būves Versaļas pils dārzos demontēs, bet augsni atjaunos iepriekšējā stāvoklī un no jauna iesēs zāli. Versaļas pils, ko pērn apmeklēja astoņi miljoni interesentu, arī spēļu norises laikā būs atvērta apmeklētājiem.

Versaļas pils dārzos tāpat risināsies visas olimpiskās sacensības modernajā pieccīņā, kur sportisti sacenšas paukošanā, peldēšanā un jāšanā, kā arī skriešanas un šaušanas kombinācijā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti