Sporta studija

Kamaniņu braucējas Kendija Aparjode un Ulla Zirne

Sporta studija

Sporta studija

Talsi. Par hokeju un dzīvi

Talsenieki hokeja galvaspilsētā ārpus Rīgas lolo skaistas ledus halles plānus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 4 mēnešiem.

Gadumija ir īpašs laiks, kad Latvijas Televīzijas komandai paveras iespēja doties uz Kurzemes pusi, lai tiktos ledus laukumā ar talseniekiem, kam hokejs ir īpaši sirdij tuvs. Ne velti tieši Talsos savulaik tapa Latvijā pirmā ledus halle ārpus Rīgas. Tagad var paklausīties gan vietējos stāstus par vecajiem labajiem laikiem, gan izzināt vīziju par jaunas halles tapšanu.

Hokeja vecmeistars Guntis Mežiņš nešaubās, ka Talsi hokejā ir Kurzemes galvaspilsēta. Piedalīties halles tapšanā uz hokeju kārie talsenieki savulaik nebija mudināmi. "Kad tikām te uz ledus, tā bija pasaka," atceras Guntis Mežiņš. Spēlē pret Latvijas Televīzijas komandu laukumā devās pat trīs paaudžu Mežiņi - tēvs, dēls un mazdēls.

Mūsdienu Talsu hokeja tēvs Imants Ziediņš uz ledus arī pulcējis vīrus, kas pirms nieka 50 gadiem uzvarēja lauku sporta biedrības "Vārpa" čempionātā Latvijas mērogā. Viens no mundrajiem veterāniem Andris Belūzis skaita, ka šis jau ir ceturtais laukums, uz kura viņš kopš bērna kājas spēlējis.

Ziediņam kremt, ka pašlaik Talsu halli, lai cik tā būtu mājīga, uzskata par nepiemērotu Latvijas jauniešu čempionāta spēļu rīkošanai. Tomēr talsenieki būtu pelnījuši spēlēt mājās, tādēļ ir pārliecināti, ka jāsper solis uz priekšu un jābūvē jauna moderna halle. Apvienojumā ar peldbaseinu tā būtu ekonomiska un ļautu taupīt uz uzturēšanas izmaksām.

Talsos gribētu radīt jaunu iespēju nākamajiem hokejistiem, kas varētu trenēties uz pilna izmēra laukuma un pārģērbties siltās ģērbtuvēs, pastāstīja hokeja treneris Māris Ziediņš. Tas būtu arī solis hokeja tradīciju pārmantošanā. Ledus Talsos ir pieprasīts, un pašlaik masu slidotavās visiem gribētājiem lāga pat nepietiek vietas. 

Baseina un halles celtniecības idejas iniciatori grib jauno ēku radīt kā arhitektonisku vērtību, kas pilsētu vērstu skaistāku. Daudzviet Eiropā pievilcīgi aktīvās atpūtas objekti padara pilsētu daiļāku, nevis tiek izstumti nomalēs. Mērķis ir neattālināt būvi no pilsētas centra, saka Talsu novada būvvaldes arhitektūras daļas vadītāja Nellija Dziedātāja-Osallivana. Talseniekiem ir ambīcija jauno kompleksu radīt arhitektoniski kvalitatīvu, tādēļ mērķis ir nevis uzcelt to pēc iespējas ātrāk, bet gan radīt īstu vērtību. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti