Starptautiskās Hokeja federācijas prezidents: Morāle nenosaka lēmumus par Krieviju un Baltkrieviju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Krievijas un Baltkrievijas palikšanu ārpus starptautiskās aprites hokejā nenosaka morāles apsvērumi, jo tie neietekmē lēmumu pieņemšanu, otrdien Helsinkos teica Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) prezidents Liks Tardifs.

Svarīgākais aspekts ir spēlētāju drošība, tostarp arī Krievijas un Baltkrievijas hokejistiem, par Tardifa teikto vēstīja Somijas medijs "Ilta Sanomat". Tardifs uzsvēra, ka IIHF vēlas gādāt arī par personāla un skatītāju drošību, tādēļ organizācijas darbības principi arī nākotnē nemainīsies.

"Morāle nav mūsu lēmumu daļa. Personiski man var būt savi ieskati par situāciju, bet kā IIHF prezidentam man ir jāpieņem lēmumi no cita skatpunkta," teica Tardifs. "Drošība ir vissvarīgākā lieta."

Tardifs sacīja, ka IIHF neļausies jebkāda politiska spiediena ietekmei, tostarp arī no Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK).

"Mums jāpieņem lēmumi ārpus morāles lietām. Mēs rīkojam hokeja pasākumus, mēs nerisinām pasaules problēmas," pauda IIHF prezidents.

IIHF ieskatā, Krievija un Baltkrievija starptautisku turnīru apritē atgriezīsies, kad būs beidzies karš Ukrainā.

Uz jautājumu, vai tas tomēr varētu notikt agrāk, Tardifs atbildēja, ka tas varbūt nav neiespējami, bet viņš nespēj iedomāties, kā tas varētu būt iespējams. 

Krievija un Baltkrievija no IIHF turnīriem ir izslēgta kopš pērnā februāra, kad Krievijas bruņotie spēki iebruka Ukrainā. Vai abas agresorvalstis varētu atgriezties 2024. gada pasaules čempionātā, apspriedīs IIHF padome 20. martā Budapeštā.

Tardifs atturīgi vērtēja SOK rosinājumu izskatīt iespējas Krievijai un Baltkrievijai rast ceļu dalībai olimpiskajās spēlēs.

Abi SOK piedāvātie nosacījumi Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalībai ir pārāk neskaidri, lai varētu lemt par to piemērošanu, paskaidroja Tardifs. Viņš norādīja, ka pašlaik nav skaidrs, kādā stāvoklī Krievijā ir dopinga kontrole, turklāt nav arī izprotams, kā varētu noteikt, vai sportists ir paudis atbalstu karam Ukrainā. IIHF vadītājs sagaida, ka februāra vidū tikšanās ar SOK varētu sniegt lielāku skaidrību par SOK prasību piemērošanu.

Pēc Tardifa teiktā, jautājumu par Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalību 2026. gada ziemas olimpiskajās spēlēs skatīs 2024. gada pavasarī IIHF kongresā. Lēmums būs jāpieņem laicīgi, lai IIHF atbilstoši noorganizētu olimpiskās kvalifikācijas sacensības. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti