Hokejs

Pasaules čempionāta hokejā pusfināls. Somija - Vācija 1:0

Somija - Čehija. Spēles epizodes

Somijas izlase uzveic čehus, hokeja čempionāta pusfinālā spēlēs arī Kanāda

Titula pašreizējā īpašniece Somijas hokeja izlase ceturtdien "Arēnā Rīga" ar 1:0 uzvarēja Čehiju pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā un turpinās cīņu par medaļām. Pusfinālā iekļuva arī Kanāda, kas ar 2:1 pagarinājumā pārspēja Krievijas olimpiskās komitejas komandu.

Pusfinālos iekļuva četras komandas, kas spēlēja vienā grupā ar Latviju. Amerikāņu pretinieki būs kanādieši, bet Somija cīņā par vietu finālā tiksies ar Vācijas izlasi.

Somijas un Čehijas izlases spēli sāka piesardzīgi, vairāk piedomājot par aizsardzību. Pāris minūtes pirms pirmās trešdaļas beigām tiesneši ilgi izvērtēja videoatkārtojumu, vai ripa čehu vārtos nonāca no Somijas uzbrucēja Īro Pakarinena, bet neguva tam apstiprinājumu.

Somijas izlase gūst uzvaras vārtus

Laukumā bija daudz fiziska kontakta spēles, bet rezultāts nemainījās līdz otrā perioda vidum, kad čehu vārtsarga Šimona Hrubeca nesavaldīto ripu zibenīgi tīklā raidīja Jere Innala.

Pēdējā trešdaļā somiem izdevās saraustīt spēles ritmu, tomēr Čehijas izlasei bija dažas labas iespējas panāk izlīdzinājumu, kas gan palika neizmantotas. Vairāk nekā divas minūtes pirms spēles beigām Čehijas izlase aizstāja Hrubecu ar laukuma spēlētāju, taču somi noturējās.

Krievijas olimpiskās komitejas komandas - Kanādas spēles epizodes

Vienlaicīgi Olimpiskajā sporta centrā aizvadītajā ceturtdaļfinālā kanādieši trešajā periodā atspēlēja vienu vārtu deficītu pret Krievijas olimpiskās komitejas komandu, bet pagarinājuma 3.minūtē uzvaras vārtus guva Endrjū Mandžapane.

Iepriekš ceturtdien pusfinālā iekļuva ASV un Vācijas izlases. Amerikāņi ceturtdaļfinālā uzvarēja Slovākiju (6:1), bet Vācijas hokejisti pēcspēles metienos bija pārāki par Šveices valstsvienību (3:2).

Pusfinālu pārus noteica pēc četru komandu iegūtajām vietām grupu kārtā. Vislabāko rezultātu grupā sasniegusī izlase spēlēs pret komandu, kam četru pusfinālistu konkurencē rādītāji bija vispieticīgākie.

Latvijas izlase pēc grupas kārtas ceturtdaļfinālā neiekļuva un čempionātu noslēdza 11.vietā.

Pusfināli notiks sestdien, bet svētdien, 6.jūnijā, čempionāts noslēgsies ar finālspēlēm par medaļām.