Somija «bullīšos» uzvar Kanādas hokejistus, Vācijai un Latvijai izredzes uzlabojas. Svarīgākie momenti

Pasaules čempionāta hokejā otrdien risinās spēles, kas izšķirs likteni B grupā – kuras izlases – Kanādas, Vācijas vai Latvijas – spēlēs ceturtdaļfinālā. Kanāda savas izredzes samazināja, pēcspēles metienos piekāpjoties šībrīža čempionei Somijai ar 2:3. Turpretim Latvijas un Vācijas izlasēm kanādiešu neveiksme mazliet uzlabo izredzes uz iekļūšanu ceturtdaļfinālā.

Spēle iesākās visai spraigi, un rezultāts tika atklāts jau otrajā spēles minūtē – Kanādas izlasi vadībā izvirzīja Brendons Pirri. Ātrs un aizraujošs hokejs turpinājās abu izlašu izpildījumā, taču pārtraukumā puiši devās, vairāk negūstot vārtus.

Kanādas izlase izvirzās vadībā

Pašā otrās trešdaļas ievadā, proti, otrajā minūtē, somi pārsteidza kanādiešus – rezultātu izlīdzināja Artu Ruotsalainens, panākot 1:1.

Ruotsalainens izlīdzina rezultātu

Kanādieši nebūt negrasījās padoties – uzvaras likme pārāk augsta. Izmantojot spēli vairākumā, otrās trešdaļas devītajā minūtē Maksims Komtuā atkal spēja izvirzīt Kanādas valstvienību vadībā.

Kanāda atkal izvirzās vadībā

Četras minūtes līdz pamatlaika beigām Somijas hokeja izlasei izdevās panākt izlīdzinājumu 2:2. Pamatlaiks tā arī noslēdzās ar neizšķirtu.

Somijas hokejisti panāk izlīdzinājumu

Arī ar papildlaiku nebija gana, lai noskaidrotu uzvarētāju. Pēcspēles metienos pārāka izrādījās Somijas izlase, līdz ar to paverot lielākas izredzes Latvijai kvalificēties ceturtdaļfinālām – šajā gadījumā pietiek ar neizšķirtu pamatlaikā vakara spēlē pret Vāciju.

Pēcspēles metienu sērija

Gan Latvijai, gan Vācijai izdevīgs rezultāts būtu neizšķirts pamatlaikā, jo garantētu dalību ceturtdaļfinālā abām izlasēm. Kura komanda uzvarētu pagarinājumā vai pēcspēles metienos, tā nodrošinātu 3. vietu grupā, bet sāncenši noslēgtu labāko četrinieku.

Savukārt Latvijai vai Vācijai uzvarot pamatlaikā, zaudētāji paliks aiz ceturtdaļfināla sliekšņa, bet pēdējo vakanci ceturtdaļfinālā aizņems Kanāda. No ceturtdaļfināla pretendentu loka izkrita Kazahstāna, bet pirmās divas vietas B apakšgrupā ir nodrošinātas Somijai un ASV.

Pasaules čempionāts hokejā risināsies līdz 6. jūnijam. Vietas ceturtdaļfinālā A grupā jau ir drošas Krievijas Olimpiskās komitejas komandai, Šveices, Slovākijas un Čehijas izlasēm.