Rīgas «Dinamo» zaudē KHL spēlē Ufā, gūst četrus vārtus vairākumā

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Rīgas "Dinamo" trešdien Ufā cieta zaudējumu cīņā pret vietējo "Salavat Julajev", taču guva četrus vārtus vairākumā. "Dinamo" piekāpās "Salavat Julajev" ar 4:6.

Rīdzinieku labā divus vārtus guva Emīls Puarjē, pa vieniem - Nikolajs Jeļisejevs un Kristaps Zīle.

Pirmie vārti krita jau pēc 70 spēlētām sekundēm. Mača 28.sekundēm Filips Buncis tika sodīts ar divām minūtēm par pretinieka turēšanu, un vairākumu, pārspējot Ēriku Vītolu, izmantoja Tēmu Hartikainens. Viņš no vārtu priekšas tukšā vārtu stūrī raidīja ripu pēc labas Markusa Granlunda piespēles no laukuma labās malas - 1:0 mājinieku labā.

12.minūtē rezultāts kļuva 2:0. Pēc Hartikainena un Granlunda piespēlēm vārtus guva Filips Larsens.

Daņila Alalikins ar 2+2 minūšu sodu ļāva rīdziniekiem perioda beigās rezultātu izlīdzināt. Tikai 15 sekundes bija vajadzīgas, lai pēc Rūdolfa Červenija un Ginta Meijas piespēlēm izceltos Jeļisejevs, ar metienu no vārtu priekšas vārtu kreisajā augšējā stūrī gūstot savus 13. vārtus sezonā.

Otro divu minūšu laikā vārtus pēc Červenija un Jeļisejeva piespēlēm vārtus ar metienu guva Zīle, neizšķirtu panākdams trīs sekundes pirms pārtraukuma - 2:2.

Otrā perioda sākumā mājinieki ātri atguva divu vārtu pārsvaru, izceļoties savus otros vārtus spēlē iemetot Larsenam un pirmos - Alalikinam - 4:2 Ufas kluba labā.

Pēc ceturtajiem zaudētajiem vārtiem viesi veica vārtsarga maiņu, Vītola vietā laukumā dodoties Jūliusam Hudāčekam.

Hudāčekam savus vārtus "sausā" izdevās noturēt 24 minūtes un 13 sekundes. Tad viņam nācās kapitulēt pēc vēl viena Alalikina metiena.

Savukārt nepilnas divas minūtes vēlāk no vārtu priekšas, pielabojot Granlunda metienu no zilās līnijas, izcēlās Viktors Tihonovs - 6:2.

Trešos vārtus vairākumā rīdzinieki guva 57.minūtē, kad pēc Jeļisejeva piespēles un Zīles metiena no zilās līnijas ripas lidojumu pamainīja Puarjē, pārtraukdams savu 20 "sauso" spēļu sēriju - 3:6.

Pēc minūtes un 50 sekundēm rīdzinieki vairākumā izcēlās ceturto reizi spēlē. Pēc Ralfa Freiberga un Nikolaja Jeļisejeva piespēlēm savus otros vārtus mačā ar metienu no labā iemetiena apļa guva Puarjē - 4:6.

Ar četriem rezultativitātes punktiem finišēja Jeļisejevs (1+3) un Granlunds (0+4).

Turnīra tabulā Rīgas "Dinamo" ar izcīnītiem 37 punktiem 45 spēlēs ir pēdējā - 12.vietā Rietumu grupā, bet "Salavat Julajev" ar 62 punktiem 46 dueļos ir ceturtā Austrumu konferencē.

Šī gada pirmajā izbraukuma spēlē rīdzinieki pirmdien ar 1:7 kapitulēja Nursultanas "Baris", "Dinamo" vienībai pārtraucot sēriju, kurā tā guva punktus četros mačos pēc kārtas. Ufas hokejistiem decembrī bija četru uzvaru sērija, bet pēdējās piecās cīņās Baškortostānas komandai uzvaras mijušās ar zaudējumiem, iepriekšējā duelī ar 3:4 papildlaikā atzīstot Magņitogorskas "Metallurg" pārākumu. "Salavat Julajev" komanda pirms trešdienas punktus bija izcīnījusi deviņās spēlēs pēc kārtas.