Rīgas «Dinamo» pagarinājumā piekāpjas arī «Vitjaz» hokejistiem

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Rīgas "Dinamo" piektdien Rīgā otrajā mājas spēļu sērijā zaudēja  Maskavas apgabala "Vitjaz". "Dinamo" pagarinājumā piekāpās bijušajam Mika Indraša klubam "Vitjaz" ar 2:3.

Vārtus rīdzinieku labā guva Nikolajs Jeļisejevs un Peters Tīvola.

Jau pēc 106 spēlētām sekundēm viesi izvirzījās vadībā. Pretuzbrukumā visi pieci rīdzinieki koncentrējās uz ar ripu zonā ieslidojušo Miro Āltonenu, pēc kura piespēles ripu vārtu priekšā vienā pieskārienā vārtos raidīja neviena nepieskatītais Niko Ojameki  - 1:0 viesu labā.

Mājinieki atspēlējās 13.minūtē ar Jeļisejeva pirmajiem vārtiem pēc savainojuma izārstēšanas. Viņš pats pārķēra ripu viesu zonā, viesiem kļūdoties, un no labā iemetiena apļa pēc Laura Dārziņa piespēles no aizvārtes raidīja vārtsargam caur padusi ripu vārtos - 1:1.

Tikai 51 sekunde "Vitjaz" bija vajadzīga, lai atgūtu vadību. Daniels Odets trāpīja vārtos no šaura leņķa - 2:1 viesu labā.

Otrajā periodā rīdzinieki pa viesu vārtiem meta 17 reizes, "Vitjaz" atbildēja ar trim metieniem, taču rezultāts nemainījās arī epizodē, kad no vārtu priekšas pustukšos vārtos netrāpīja Ivans Volodins.

43.minūtē viesu vārtsargs Igors Saprikins ar noteikumu pārkāpumu pārtrauca Meta Lorito virzību uz vārtiem, un pēc ilga pārtraukuma rīdzinieki izmantoja vairākumu. Minūte un viena sekunde bija nepieciešama, lai pēc Lukāša Radila piespēles un Brendona Gormlija metiena pa vārtiem no distances ripu vārtos iemestu Tīvola - 2:2. Ripa atsitusies pret vārtsargu, iekūleņoja vārtos.

"Vitjaz" laukumā paņēmienus īpaši neizvēlējās, par to izpelnoties vairāk noraidījumu nekā rīdzinieki, taču vairākumā vairāk vārtus mājiniekiem gūt neizdevās.

Volodinam pārkāpjot noteikumus, rīdzinieki atliktā soda laikā gandrīz sagaidīja pamatlaika beigas un uzsāka papildlaiku vairākumā. To neizdevās izmantot, bet pēc tam noteikumus rīdzinieku rindās pārkāpa Lauris Dārziņš un Ralfs Freibergs.

27 sekundes lielajā mazākumā "Dinamo" izturēja, taču vairākumā 36 sekundes pirms pagarinājuma beigām "Vitjaz" uzvaras vārtus iemeta Stepans Starkovs, no kreisās puses trāpot vārtu tālajā augšējā stūrī.

"Dinamo" ar 30 punktiem 37 spēlēs ieņem pēdējo - 12.vietu Rietumu grupā, bet 39 mačus aizvadījusī "Vitjaz" ir iekrājusi par diviem punktiem vairāk un atrodas ailīti augstāk.

Mājas spēļu sēriju rīdzinieki sāka trešdien, kad ar 1:2 zaudēja Tālo Austrumu komandai Habarovskas "Amur". Svētdien Rīgas komanda spēkosies ar Ņižņijnovgorodas "Torpedo", bet pēc izlašu pārtraukuma 20.decembrī Rīgā viesosies Minskas "Dinamo".

Pirms tam rīdziniekiem bija divu izbraukuma spēļu sērija, kuras ievadā uzvara 4:3 pēcspēles metienu sērijā pār "Torpedo" deva Vladimiram Krikunovam pirmo panākumu "Dinamo" galvenā trenera amatā. Turpinājumā pirmdien Rīgas komanda Balašihā ar rezultātu 1:4 piekāpās Boba Hārtlija trenētajai Omskas "Avangard".

"Dinamo" patlaban aizvada neveiksmīgu sezonas nogriezni, kurā 18 spēlēs izcīnītas tikai trīs uzvaras, bet punkti gūti astoņos mačos. Pirms tam Latvijas komandai Sergeja Zubova vadībā oktobrī bija trīs uzvaru sērija.