Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Sporta studijas Naivais jautājums: Ko Latvijas biatlons iegūst no iekšējiem strīdiem?

"Zemgale/LLU" pārstāvētajā Somijas hokeja līgā valda lokālpatriotisma vērtības

REPORTĀŽA: «Mestis» hokeja līgā Somijā novērtē starptautiskās debitantes «Zemgale/LLU» dalību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Mazliet vairāk nekā mēnesi pirms debijas spēles "Mestis" līgā "Zemgale/LLU" saņēma zaļo gaismu spēlēt Somijā. Visi iepriekšējie mēģinājumi komandām pievienoties "Mestis" pulkam ārpus Somijas bija nesekmīgi, taču Jelgavas klubs panāca savu, lai arī par Latvijas vienības dalību turnīrā bija daudz diskusiju.

"Mestis" jeb Somijas hokejā otrajā spēcīgākajā līga "Zemgale/LLU" kļuva par pirmo ārzemju komandu, kas pievienojās somu pulkam. Kopš līgas izveidošanās 2000. gadā gan ir bijuši vairāki mēģinājumi pie šī galda aicināt citu valstu komandas. Divas reizes to mēģināja Igaunijas komandas, bet nesekmīgi, un vienreiz – Dienvidkorejas pārstāvji.

Turnīrā piedalās 14 komandas no visām Somijas hokeja saimniecībām. Pirms Jelgavas kluba pievienošanās līga bija iecerējusi samazināt komandu skaitu, taču tuvākai nākotnei plāni ir mainījušies. 

"Mestis" vēlas kļūt par starptautisku projektu un aicināt pulkā biedrus no citām valstīm.

Somijas dienvidaustrumos Imatrā iedzīvotāju skaits ir tāds pats kā Rēzeknē, un liela daļa pilsētnieku dzīvo tieši centrā. Tiesa gan, ziemā cilvēki dodas uz lielākām pilsētām. Septiņu kilometru attālumā atrodas Krievijas pilsēta Svetogorska, un tieši uz kaimiņvalsts pilsoņiem balstās Imatras ekonomika.

Iepriekšējo trīs sezonu čempione ir Imatras komanda "Ketterä", kas no vienu līmeni zemāka turnīra pakāpās līdz "Mestis" 2017. gadā. Piecās sezonās komanda trīsreiz cēlusi virs galvām čempionu kausu.

Imatras "Ketterä" vadītājs Miko Partanens sarunā ar Latvijas Televīziju paskaidroja, ka

relatīvi neliela budžeta klubiem ir jādarbojas ļoti precīzi arī mazās lietās. 

"Mēs sākām 2015. gadā, kad bijām līmeni zemāk. Izlēmām, ka jābūt labiem visās pozīcijās, – jābūt labiem treneriem ikdienas darbos, piemēram, uz ledus un ārpus tā. Lai gan spēlētāji nesaņem lielas algas, ja vēlies doties uz priekšu, tad jāveic precīzs darbs mazās niansēs," teica Partanens. "Mūsu treneri un sporta menedžeris veic lielisku darbu, protams, mums ir jāatrod labi spēlētāji un tas palīdz, ka visi zina mūsu uzmanīgo darbu mazās niansēs."

Komandai uzrādot augstus rezultātus, loģiski rodas jautājums, kad sekos solis augšup uz Somijas augstākās raudzes turnīru "Liiga". Taču kluba vadītājs Partanens norādīja, ka šobrīd tas nav mērķis, –

"Mestis" turnīru balsta lokālpatriotisms.

To apliecina ne tikai tas, ka spēles Latvijā apmeklē kupls Somijas komandu atbalsta spēks, bet arī līdzjutēji, kuriem lielākoties ir sezonas abonementi.

"Es vienmēr pats esmu spēlējis hokeju. Lai gan Imatras pilsēta ir ļoti maza, hokejs šeit ir nozīmīgs un "Ketterä" ir svarīgākā sporta komanda," paskaidroja līdzjutējs Johaness.

"Mums ir sezonas abonements, un mēs gandrīz katru mājas spēli atbalstām komandu," teica Mia, kura spēles apmeklē ar visu ģimeni. "Es nezinu, cik maksā sezonas abonements, jo mans vīrs to pērk. Jā, mums ļoti šeit patīk, mēs esam hokeja ģimene. Mūsu meita Minga arī nāk skatīties spēles jau kopš mazotnes."

Imatras hokeja hallē ir divi laukumi. Viens paredzēts spēlēm, bet otrs – treniņiem. Apmeklētāju skaits regulārajā sezonā nav diez ko liels, savukārt izslēgšanas spēlēs arēna ir pilna, pulcējot vairāk nekā tūkstoš līdzjutēju, un biļete uz spēli maksā apmēram 15 eiro.

Ugunskristības sezonas garumā līgā piedzīvo "Zemgale/LLU" hokejisti. Situācija turnīra tabulā nav viņiem pievilcīga – pēdējā vieta, bet līdzjutēji novērtē komandas cīņassparu.

"Ketterä" līdzjutējs ar stāžu Karri saskata, ka Latvijas komandas dalība ir devusi savu pienesumu. "Tas atsvaidzina turnīru. Ir patīkami, ka Zemgales komanda piedalās šajā čempionātā. Man tas patīk," sacīja Karri.

Savukārt "Ketterä" jau 10 gadu atbalsta Sakari, kurš pārliecinājies, ka "Zemgale/LLU" izskatās diezgan jauna komanda, bet ar ļoti talantīgiem hokejistiem.

"Ketterä" vadītājs Partanens atzina, ka lēmums par "Zemgale/LLU" pievienošanos līgā nebija viegls, jo klubiem tas nozīmēja lielākus izdevumus un sarežģītāku ceļošanu. Partanens gan cer uz ieguvumiem visām iesaistītajām pusēm. 

"Es domāju, ka tas ir labi priekš "Mestis". Es ceru, ka tas turpināsies, jo vajag redzēt, vai tas sniegs kādu labumu jūsu hokejam un arī mūsējam," teica Partanens. 

"Ketterä" sezonas budžets mazliet pārsniedz pusmiljonu eiro, kas ir vidējais rādītājs visām komandām, un tikai 150 000 eiro aiziet spēlētāju algām. Somijas klubi saredz labu iespēju piesaistīt jaunus sponsorus Baltijas valstīs, ja "Mestis" turnīru papildinās vēl kāda komanda no Latvijas, Lietuvas vai Igaunijas, un tāda iespēja pastāv. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti