Dienas ziņas

Baltijas valstu prezidenti nosoda lidmašīnas sagrābšanu

Dienas ziņas

Aviosabiedrības novirza lidojumus no Baltkrievijas

Nomaina hokeja čempionāta karogus

Pēc Baltkrievijas karoga samainīšanas Rīgā noņem Starptautiskās Hokeja federācijas karogu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis izpildīs Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) aicinājumu Latvijas galvaspilsētā nekavējoties noņemt IIHF karogu un pasaules čempionāta karogu, kur tas pēc Baltkrievijas karoga nomaiņas atrodas blakus kaimiņvalsts vēsturiskajām baltsarkanajām krāsām.

(papildināts pēc lēmuma noņemt IIHF karogu)
Staķis noraidīja IIHF aicinājumu atlikt atpakaļ Baltkrievijas oficiālo zaļi sarkano karogu, kur tas publiskajā pilsētvidē plīvotu līdzās citu dalībvalstu krāsām. Staķis savā sociālo mediju kontā uzsvēra, ka mīl hokeju, taču sportu nedrīkst izmantot kā noziegumu maskēšanas plīvuru. Mērs arī saņēmis vairākus desmitus tūkstošu pateicības vēstuļu no visas pasaules par Rīgā izkārto brīvās Baltkrievijas baltsarkanbalto karogu.   

Mārtiņš Staķis par hokeja čempionāta karogiem Rīgā
00:00 / 00:41
Lejuplādēt

"Katram šoreiz jāizvēlas sava puse, kurā nostāties. Vajāta, bet brīvību alkstoša tauta vai asiņains un nevaldāms diktators. Es esmu izvēlējies – pēc [IIHF prezidenta] Fāzela kunga lūguma noņemsim IIHF karogus."

Čempionāta karogi tiek mainīti pret Rīgas pilsētas karogiem. Karogi tiek mainīt visur, kur ir uzstādīti vairāku hokeja čempionāta valstu karogi. Staķis pauda, ka arī nākamo dienu laikā plāns ir visur uzstādīt baltsarkanbaltos karogus.

IIHF nepiekrīt Mārtiņa Staķa un Latvijas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča (“Jaunā Vienotība”) veiktajām darbībām, izmantojot pasaules čempionāta dalībvalsts karogu politiska vēstījuma paušanai. IIHF uzsvēra, ka Baltkrievijas valdības rīcība ir nošķirama no spēlētājiem, kas turnīrā startē zem Baltkrievijas karoga. 

"Spēlētājus sagaidīja Latvijā kā viesus, un viņiem nevajadzētu piedzīvot čempionāta 16 valstu vidū publiski izvietota sava karoga noņemšanu bez viņu piekrišanas," savā mājaslapā vēstīja IIHF. "Tas ir tiešā pretstatā rīkotājvalsts sauklim "Kaislība. Bez robežām." "Tādēļ IIHF ir lūgusi Rīgas mēru steidzami tajā pašā vietā noņemt IIHF karogu un pasaules čempionāta karogu ar IIHF logo."

Čempionāta spēļu arēnās nekādu izmaiņu nebūs un savā vietā paliks Baltkrievijas oficiālie karogi.  IIHF pauda cerību, ka Rīgas mērs pārskatīs lēmumu par Baltkrievijas oficiālā karoga noņemšanu čempionāta dalībvalstu publiski izvietoto karogu vidū. 

IIHF uzsvēra, ka pēc statūtiem tā ir apolitiska sporta organizācija, tādēļ pieprasa, lai tā netiktu asociēta ar kādiem politiskiem vēstījumiem. 

Pret Baltkrievijas karogu maiņu Rīgā iepriekš protestēja Baltkrievijas Hokeja federācija. Savukārt IIHF prezidents Renē Fāzels Krievijas aģentūrai TASS pastāstīja, ka viņa vadītā organizācija lūgs noņemt IIHF karogu vietā, kur tas izvietos blakus nomainītajam Baltkrievijas karogam.

"Mēs nosūtījām vēstuli Rīgas mēram. Mums tas [Baltkrievijas karogu nomaiņa] nav pieņemami," Fāzelu citēja TASS. "Arēnā mēs karogus nemainīsim un palūgsim aizvākt pasaules čempionāta un IIHF karogus pozīcijās, kur Rīgā karogi tika nomainīti."

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs pirmdien Latvijas Televīzijas raidījumā “Šodienas jautājums” sacīja, ka pasaules hokeja čempionātā būtu jāapsver sankcijas pret Baltkrieviju, bet atzina, ka tas ir IIHF jautājums. 

Aigars Kalvītis par Baltkrievijas izlasi pasaules čempionātā
00:00 / 00:34
Lejuplādēt

Savukārt Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Aigars Kalvītis sarunā Latvijas Radio apstiprināja, ka par Baltkrievijas izlases izslēgšanu no pasaules čempionāta nevar būt ne runa, jo par politiķu rīcību nav jāatbild sportistiem. 

"Baltkrievijas izlase spēlēs hokeju, viņa ir čempionāta dalībniece un nav nekādu citu plānu," teica Kalvītis. "Mēs negribētu šinī gadījumā politiskas darbības saistīt kaut kādā veidā ar hokeju. Tā ir politiķu izvēle, kā viņi rīkojas. Mums ir pasaules čempionāta hokejā teritorija, kurā mēs izpildām tos noteikumus, kurus mums noteikusi Starptautiskā Ledus hokeja federācija."

Karogu maiņas izpelnījās lielu rezonansi sociālajās saziņas vietnēs un ārzemju medijos.

KONTEKSTS:

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis kopā ar ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču pirmdien pie viesnīcas “Radisson Blu Hotel Latvija”, kur izlikti pasaules čempionāta hokejā dalībvalstu karogi un kurā uzturas arī Baltkrievijas hokeja izlase, pašrocīgi nomainīja Baltkrievijas oficiālo karogu pret vēsturisko sarkanbalto karogu.

Nedēļas nogalē kļuva zināms, ka Baltkrievijas varas iestādes veikušas valsts autoritārā līdera Aleksandra Lukašenko režīmam nelojālā žurnālista Romāna Protaseviča aizturēšanu, liekot nosēsties "Ryanair" lidmašīnai, kura tobrīd šķērsoja Baltkrievijas gaisa telpu

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti