Sporta studija

Perspektīvajai peldētājai Maļukai jātrenējas pārpildītā baseina celiņā

Sporta studija

Sporta studija

Ziņu par mūža ieguldījuma novērtējumu Imants Ziediņš uzklausa Talsu ledus hallē

«Par mūža ieguldījumu sportā» laureāts Ziediņš grib piedzīvot jaunu Talsu halli

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Imants ziediņš jaunos hokejistus sāka trenēt 1975. gadā. Sākumā tas notika uz ezera, vēlāk veidoja savu slidotavu, bet 80. gadu beigās mobilizēja visu Talsu apkaimi un uzbūvēja pirmo hokeja halli ārpus Rīgas. Viņš var lepoties, ka sagatavojis vairākus vīriešu un sieviešu izlasēs spēlējošus hokejistus, kuri pārstāvējuši Latviju pasaules čempionātos un olimpiskajās spēlēs.

Ziediņu dēvē dažādi – par Talsu hokeja pamatlicēju, par Talsu hokeja tēvu, Talsu hokeja ledlauzi. Visi apzīmējumi ir vietā. Viņš savos 68 gados joprojām piedalās mazo hokejistu audzināšanā un paša celtajā hokeja hallē pavada dienas lielāko daļu arī sestdienās un svētdienās.

Nobalso par Latvijas gada populārāko sportistu

Izvēlies savu gada populārāko sportistu - nobalsot var ŠEIT 

26. novembrī viņu hallē pārsteidza kāds telefona zvans. Tieši tad Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis paziņoja Ziediņam, ka viņš ir nominēts “Par mūža ieguldījumu sportā” balvai. “Es biju baigi pārsteigts,” ar smaidu atceras Talsu hokeja tēvs.

Ziediņa dēls Māris Ziediņš, kurš svarīgajā brīdī bijis līdzās tēvam, norādīja, ka nozīmīgās sporta balvas laureāts bijis ļoti emocionāls, un pēc tam bija jūtams, ka tas bijis patīkams, bet negaidīts šoks.

Imanta dēls Māris ar hokeja palīdzību pabeidza studijas ASV, pēc tam tur spēlēja profesionāli. Karjeras laikā spēlējis izlasē pasaules čempionātā un Turīnas olimpiskajās spēlēs. Karjeru viņš noslēdza Anglijā, bet pēc tam atgriezās Talsos, lai gan iespējas bija dažādas. Māris atklāj, ka vienmēr bija zinājis, ka atgriezīsies Talsos, jo tētis bija ieaudzinājis patriotismu pret savu pilsētu. Viņš jūtas atbildīgs, lai hokeja vēsture dzimtajā pilsētā turpinātos.

Talsu ledus halli 80. gadu beigās Ziediņa vadībā uzcēla vietējie entuziasti, viss darīts pašu rokām. Imants stundām var stāstīt par katru detaļu, par ledus kombainu, kuru uzdāvināja Zviedrijas sadraudzības pilsēta Karslkrona, par nūjām klātajām durvīm un visiem, pat mazākajiem sīkumiem.

Ja 1989. gadā Talsu halle bija vienīgā ārpus Rīgas, tad šobrīd Kurzemē vien uzceltas trīs jaunākas halles – Liepājā, Brocēnos, Ventspilī, un arī netālajā Tukumā ir jauna halle. Tas gan nav negatīvi ietekmējis bērnu skaitu Talsu hokeja klubā. Tieši otrādi – ar katru gadu jauno censoņu kļūst vairāk.

Māris neslēpj – Talsos jauno hokejistu vecāku finansiālais slogs nav tik liels kā galvaspilsētā. Talsu pašvaldība daļēji apmaksā ledu, un vecāku līdzmaksājums par saviem hokeju spēlēt alkstošajiem bērniem ir pat piecas reizes mazāks nekā Rīgā.

Lielākās problēmas Ziediņiem allaž sagādā septembris, kad pēc vasaras atpūtas bērni atgriežas treniņu režīmā. Laukā silts laiks, un elektrības patēriņš ledus hallē ir krietni lielāks. Ziediņam šobrīd ir vēl kāds sapnis, ko viņš gribētu piedzīvot – Talsos jaunu hokeja halli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti