Latvijas U-18 hokeja izlase pasaules čempionātu noslēdz ar sakāvi pret ASV ceturtdaļfinālā

Latvijas U-18 hokeja izlase ceturtdien pasaules čempionātā Vācijā ar 3:13 zaudēja amerikāņiem ceturtdaļfinālā un noslēdza dalību turnīrā, liecina rīkotāju informācija.

(papildināts ar trenera Oļega Sorokina teikto)
Neveiksmīgs latviešiem izvērtās spēles sākums, astoņās minūtēs ielaižot trīs vārtus, un pirmo trešdaļu noslēdzot ar 1:6. Pēc ceturto vārtu zaudējuma Deivu Rolovu vārtos aizstāja Linards Feldbergs, taču viņam savus vārtus neskartus izdevās noturēt tikai nepilnu minūti. Latvijai pirmos vārtus guva Sandis Vilmanis, kad rezultāts jau bija kļuvis 0:5.

Emīla Veckaktiņa vārtu guvums Latvijas izlasei pēdējā trešdaļā ļāva pietuvoties līdz 2:11, savukārt Mārtiņš Krūklītis iemeta mačā pēdējos vārtus.

Latvijas U-18 izlases galvenais treneris Oļegs Sorokins turnīra noslēgumā atzina, ka ar rezultātiem grupas turnīrā var lepoties, bet ceturtdaļfinālā pretim stājās cita līmeņa pretinieks.

"Žēl, ka tāds turnīra nobeigums, bet jāsaka, ka ASV izlase spēlē citā līmenī. Bijām jaunāka komanda turnīrā, puikas centās un darīja visu, ko varēja," Sorokinu citēja Latvijas Hokeja federācija. "Jābūt lepniem par grupas turnīra rezultātiem. Tā bija neatsverama pieredze."

Citos ceturtdaļfinālos Somijas jaunieši pagarinājumā ar 6:5 pārspēja Kanādu, čehi ar 8:0 sagrāva Šveices izlasi, bet zviedri ar 4:1 bija pārāki par Vācijas vienaudžiem.

Tādējādi pusfinālos sestdien ASV izlases pretinieki būs čehi, savukārt Zviedrijas izlase spēlēs pret somiem.

Jau vēstīts, ka spēlēs grupas kārtā galvenā trenera Oļega Sorokina vadītie Latvijas jaunieši Kaufbeirenē uzveica Zviedriju (3:2), bet piekāpās Somijai (1:4) un Šveicei (3:4). Savukārt ASV izlase uzvarēja visās spēlēs otrā grupā.

Ceturtdaļfinālā zaudējušās komandas zemākas vietas turnīrā neizspēlēs un čempionāta noslēgumā neviena vienība no elites divīzijas neizkritīs.