Panorāma

Spaikijs – asākais ezis pasaules hokejā

Panorāma

Vēlēšanas jau rīt!

Iet uz hokeju, jo pasaules čempionāts Rīgā ir retums

Latvijas hokeja fani nesteidz izķert biļetes uz pasaules čempionāta spēlēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Cerība uz skatītāju pilnām tribīnēm pasaules čempionātā hokejā šogad zuda jau sen, bet diez vai organizatori bija rēķinājušies ar tik zemu atsaucību brīdī, kad ierobežotā skaitā biļetes tomēr nonāca tirdzniecībā. Tas vēlreiz apliecina, cik būtiska nozīme šādos mēroga notikumos ir ārvalstu fanu klātbūtnei.

Apmeklētākais pasaules čempionāta mačs vismaz pagaidām, protams, ir Latvijas un Vācijas izšķirošā spēle grupu kārtas noslēgumā. Pēc tam ne vienā vien cīņā tribīnes atkal palikušas tukšas un pārdoto biļešu skaits bija nulle, viena, divas vai trīs.

Pasaules čempionātā atlicis aizvadīt vēl četras spēles – biļetes sestdien uz pusfināla mačiem maksās 220 eiro, svētdien uz spēli par bronzu – 280 eiro, bet uz zelta maču – 340 eiro. 

Biļešu cenu līmeni par nesamērīgi augstu pirktspējai Latvijā uzskata pasaules čempionāta spēļu apmeklētāja Viola Kalniņa. Viņasprāt, mazākas biļešu cenas nodrošinātu lielāku apmeklējumu, ko parādījusi arī Latvijas izlases spēle. 

Tie, kas tomēr turpina nākt uz spēlēm arī tad, kad Latvijas izlase no cīņas jau izkritusi, Rīgai un Latvijai tik lielu notikumu nevēlas palaist garām. Gaisotne arēnā esot kas tāds, par ko ir vērts maksāt.

"Hokeja čempionāts pie mums mājās notiek tik reti – es to gaidīju jau kopš 2006. gada un ļoti satraucos, kad sākās Covid," pastāstīja hokeja līdzjutējs Sergejs Kurmis. "Biju aizgājis arī uz Latvijas spēli un uzskatu, ka sagrabināt naudu tiem diviem vai trīs mačiem – tas nav tik sarežģīti. Paskatīsimies, cik cilvēku nākamgad aizbrauks uz Somiju un tur ne tikai maksās par tām pašām biļetēm, bet vēl arī dzīvos un izklaidēsies."

Kanādas un Krievijas olimpiskās komitejas komandas spēkošanos jebkurās meistarsacīkstēs uzskata par īpašu dueli. Tas pierādījās arī Rīgā, jo uz maču klātienē ieradās 86 līdzjutēji. Apsargi smej, ka viņiem beidzot atkal ir bijis ko darīt.

Hokeja cienītājs Kirils Juršejevičs uzsvēra, ka ir vakcinēts un nevēlējās palaist garām iespēja redzēt vienu no savām mīļākajām hokeja komandām. "Parasti spēles ar Krievijas komandu ir ļoti skaistas un ļoti aizraujošas," viņš piebilda.

Tomēr biļetes pērk ne tikai kaislīgi hokeja fani. Gadās arī cilvēki, kas atzīst, ka hokejam neseko vispār, bet brīvs vakars jāizmanto kaut vai tāpēc, lai pabūtu kopā ar vīru.

"Kad sākas čempionāts, tad visi vakari ir aizņemti – nav ne vīra, ne bērna, visi pie televizora," atzina jaunā hokejista mamma Olga Timošenko. "Gribējām iet kopā ar dēlu, jo viņš arī trenējas hokejā, bet bērnus nelaiž iekšā. Mēs nolēmām, ka viņam jāzina, ka vecāki bija tur iekšā, īpaši tādā spēlē kā Krievija pret Kanādu," paskaidroja Artemijs Timošenko. 

Kad Artemijs pārdzīvojis par Latvijas zaudējumu Vācijai, dēls Timurs teicis – neuztraucies, tēt, kad es pēc 15 gadiem spēlēšu Latvijas izlasē, tad mūsu komanda izcīnīs zelta medaļu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti