Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Pludmales volejboliste Graudiņa: Treneris ļoti palīdzēja veiksmīgajā turnīrā Parīzē

"Zemgale/LLU" debijā Somijas hokeja līgā veiksmīgi pārvar izaicinājumus

Latvijas hokeja debijā Somijas līgā Jelgavā veiksmīgi pārvar pirmos izaicinājumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Hokeja klubs "Zemgale/LLU" mājās veiksmīgi startēja Somijas otrajā spēcīgākajā līgā, iepriecinot gan kuplo līdzjutēju pulku, gan pašiem spēlētājiem ļaujot izbaudīt augstāka līmeņa cīņas. Pirmajās divās spēlēs uzveikto konkurentu līmeni gan nevajadzētu pārvērtēt – pretiniekos bija Somijas līgas lejasgala komanda.

Pirms "Zemgale/LLU" debijas Somijas līgā iesildījās ne tikai hokejisti, bet arī mūziķi. Latvijas himnu bija uzticēts izpildīt Ivo Fominam, un kā nu ne – viņa dēls Rihards Ričards spēlē "Zemgale/LLU" trešajā maiņā.

"Esam sagatavojuši tādus labus, intensīvus skaņdarbus, lai uzmundrinātu tieši zemgaliešus, mazāk somus," teica kvinteta “Acumirklis” vadītājs Jānis Retenais. "Bet arī himnu mēs esam sagatavojuši somiem".

Savukārt skatītājiem "Zemgale/LLU" debija Somijas hokejā ir svarīga, ko viņi apliecināja arī Latvijas Televīzijas "Sporta studijai": 

“Zemgale/LLU” fans Jānis: "Šeit jau ātrumiņi tādi bišķi lielāki. Un skatītāji visi uzreiz tādi jaudīgāki."

“Zemgale/LLU” fans Artūrs: "Līmenis te ir augstāks tomēr ātruma ziņā, kā redzēts Latvijas čempionātā. Domāju, līmenis ir augstāks, un mūsu jaunajiem tā ir iespēja. Īpaši tiem, kas netiek Šveicē vai tāda līmeņa līgās. Ir iespēja līmeni pacelt augstāk."

Spēles ātrumu kā īpašu aspektu uzsvēra arī hokejisti:

“Zemgale/LLU” uzbrucējs Deniss Vilmans: "Noteikti ātrāks nekā virslīgā, jo pagājušogad līmenis bija daudz augstāks nekā šogad. Tā būs laba mācība visiem, spēlēt ātrāku hokeju ir tas, kā pietrūkst Latvijas čempionātā."

“Zemgale/LLU” uzbrucējs Kristaps Roķis: "Hokejs ir pavisam savādāks, daudz ātrāks. Daudz tehniskāks, vairāk jādomā līdzi. Nav tāds hali–gali hokejs, bet ir patīkami."

“Zemgale/LLU” uzbrucējs Kristaps Roķis: "Atmosfēra vienkārši fantastiska, nebiju gaidījis tik labu atmosfēru. Paldies visiem faniem, kas atnāca."

Atšķirībā no Latvijas čempionāta starp periodiem laiks atradās arī skatītāju konkursiem. Par līdzjutēju skaitu vietējie saka, ka tas ir lielāks nekā ikdienas spēlēs Latvijas čempionātā, bet mazāks nekā pērn pašmāju pusfinālos un finālā.

Līdzjutēji uzsvēra mirkļa nozīmību ne tikai Jelgavai...

“Zemgale/LLU” fans jelgavnieks Heino: "Ir pirmā spēle un jauns notikums Latvijas sportā. Tas ne tikai Jelgavai, bet visai Latvijai daudz nozīmē. Hokejs man patīk, un man patīk, ka tas gūst arvien lielāku popularitāti."

“Zemgale/LLU” fans Artūrs: "Pirmā spēle Somijas otrajā līgā, man kā jelgavniekam tas ir svarīgi apmeklēt šo spēli."

Ja fani par īpašiem saukļiem Somijas līgai vēl tikai domā, tad hokejisti adaptējās ātri. Debija Zemgalei veiksmīga – pirmajās divās spēlēs pret "Pellitat" gūtas uzvaras, un ir teju pilnas tribīnes. Turpinājums, protams, būs atkarīgs no komandas rezultātiem un līdzjutēju vēlmes regulāri apmeklēt spēles.

Somijas otrajā spēcīgākajā līgā paredzētas 52 spēles un puse no tām savā laukumā, plus vēl 32 mači Latvijas čempionātā.

HK “Zemgale/LLU” galvenais treneris Artis Ābols pateicās līdzjutējiem, kas komandu atbalstīja, tomēr viņš rēķinās, ka pirmajā spēlē noteicošā bija fanu ziņkārība, bet tālākais būs atkarīgs no komandas snieguma.

"Puikām jābriest ātri un jāgūst tā pieredze, un jābriest no spēles uz spēli, jo būs ļoti grūti," uzsvēra Ābols. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti