Labvēlīgs kolektīvais līgums vēl negarantēs NHL hokejistu dalību olimpiskajos turnīros

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 10 mēnešiem.

Nacionālās hokeja līgas (NHL) un NHL Spēlētāju asociācijas (NHLPA) sagatavotais kolektīvā darba līguma pagarinājums paredz iespēju hokejistiem piedalīties nākamo divu ziemas olimpisko spēļu turnīros, tomēr ir priekšlaicīgi uzskatīt, ka tā noteikti notiks, jo vēl būs nepieciešams vienoties par svarīgiem nosacījumiem ar Starptautisko Olimpisko komiteju (SOK).

NHLPA izpildpadome otrdien apstiprināja vienošanos par kolektīvā līguma pagarināšanu uz četriem gadiem līdz 2025./2026.gada sezonas noslēgumam. Tas nozīmē līguma nodošanu balsošanai visiem līgas hokejistiem, kā arī balsojums vēl gaidāms NHL valdē. Uzskata, ka abās institūcijās balsošana ritēs bez aizķeršanās un līgumu varētu apstiprināt jau līdz nedēļas beigām. Līguma apstiprināšanai nepieciešams divu trešdaļu atbalsts NHL valdē un vienkāršs NHLPA biedru balsu vairākums.

Gandarīts par NHL un NHLPA panākto vienošanos ir Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) prezidents Renē Fāzels. Viņš aģentūrai AP prognozēja, ka nebūs būtisku šķēršļu NHL hokejistu dalībai 2022. gada ziemas olimpiskajās spēlēs Pekinā un četrus gadus vēlāk Itālijā.

Tomēr jārēķinās ar jautājumiem, kuru dēļ 2018.gadā olimpiskais turnīrs Phjončhanā risinājās bez NHL spēlētājiem.

IIHF un SOK būs jāatrod kopīga valoda gan par spēlētāju apdrošināšanu, gan ceļošanas izmaksām un mārketinga tiesībām. 

NHL hokejisti piedalījās piecos olimpiskajos turnīros pēc kārtas, līdz neaizbrauca uz Phjončhanu. Pirms diviem gadiem NHL spēlētāju ceļošana uz Phjončhanu būtu izmaksājusi 15 miljonus dolāru, ko SOK atteicās segt. NHL arī būtu liegts izmantot olimpiskos video līgas un tās spēlētāju publicitātei. Pekinas spēlēs tāpat kā 2018.gadā jautājums būs arī lielā laika starpība, kuras dēļ olimpiskās hokeja spēles Ziemeļamerikā risināsies agrās rīta stundās.

Fāzels atzina, ka NHL izvirza pamatotus jautājumus, taču piebilda, ka līgas un IIHF tikšanās februāra sākumā Ņujorkā risinājās ļoti pozitīvā gaisotnē. Nākamais sarunu cēliens tika atcelts pandēmijas dēļ. 

Kolektīvā līguma nosacījumus NHL un NHLPA atteicās publiski apspriest līdz tā apstiprināšanai.

Lai gan ASV hokeja jumtorganizācijas "USA Hockey" pārstāvji un vairāki NHL hokejisti jau pozitīvi novērtēja iespējamo dalību olimpiskajās spēlēs, līgas vadība labākajā gadījumā izsakās atturīgi.

"Šobrīd mēs uzskatām, ka negatīvā ir vairāk nekā pozitīvā," par NHL hokejistu iespējamo došanos uz olimpiskajām spēlēm teica līgas komisāra vietnieks Bils Deilijs. 

Kolektīvā līguma parakstīšana arī NHL ļaus atsākt pandēmijas dēļ pārtraukto 2019./2020.gada sezonu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti