«Kurbads» uzvar Šuplera trenēto «Donbass» vienību un turpina cīņu par Kontinentālo kausu

Pašmāju hokeja klubs “Kurbads”, kura trenera korpusu nule kā papildinājuši Harijs Vītoliņš un Viktors Ignatjevs, svētdien IIHF Kontinentālā kausa izcīņas otrajā posmā ar 2:1 uzvarēja bijušā Rīgas “Dinamo” trenera Jūliusa Šuplera vadīto Doņeckas “Donbass” vienību.

Spēles rezultātu atklāt izdevās tikai spēles otrajā trešdaļā, kad “Kurbadu” vadībā izvirzīja Mārtiņa Cipuļa precīzais raidījums. Bet trešdaļas vidū Laura Ranceva raidījums ļāva rezultāta starpību vēl vairāk palielināt.

Trešās trešdaļas vidū, izmantojot iespēju spēlēt vairākumā, “Donbasam” izdevās vārtu starpību sadeldēt, kad Dmitro Ignatenko apspēlēja “Kurbada” vārtsargu Uldi Čalpu. Astoņas sekundes pirms trešā perioda beigām uz noraidīto soliņa sēdās Jānis Sprukts. Šuplera vadītā komanda nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, mēģinot vēl pēdējā brīdī izlīdzināt rezultātu, taču šīs cerības nepiepildījās, un uzvaru svinēja "Kurbads".

Šī spēle bija īpaši nozīmīga, jo tā izšķīra, kura no komandām – “Kurbads” vai “Donbass” sasniegs kausa izcīņas nākamo posmu. Pēc spēles pirmo vārtu autors Cipulis atzina, ka jau iepriekš komanda zinājusi - gaidāma gruta cīņa. Tā arī bijis, taču uzdevums ir izpildīts - gūta uzvara unsasniegts nākamais turnīra posms.

Šī posma spēlēs “Kurbads” ar 9:2 sagrāva Islandes klubu “Skautafelag” un pēc tam ar 8:1 svinēja uzvaru pār Spānijas klubu Sansevastjanas “Txuri Urdin”.

“Kurbads” novembrī turpinās cīņu un sacentīsies vienā grupā ar Kazahstānas vienību Kokšetau “Arlan”, Baltkrievijas “Gomeļ” un Francijas “Lions”. Kontinentālā kausa izcīņas fināls gaidāms nākamā gada janvārī.