Sporta ziņas

Sporta klubu finanšu problēmas krīzes apstākļos

Sporta ziņas

Sporta federācijas krīzes apstākļos

Latvijas Hokeja federācija pārtrauc darba attiecības ar lielāko daļu algoto darbinieku

Koziols: Mēs nevaram arī mānīt cilvēkus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 1 mēneša.

Latvijas Hokeja federācijā (LHF) līdz piektdienai bija 16 algoti darbinieki, tagad ar desmit no viņiem izbeigtas darba attiecības, bet daži turpinās darbu līdz aprīļa beigām.

Darbavietas saglabās tikai viceprezidents un ģenerālsekretārs Viesturs Koziols, kā arī izlašu menedžeris Renārs Freibergs.

“Mēs, redzot savu naudas plūsmu, redzam, ka šī naudas plūsma neļauj ilgtermiņā tik ilgi tik daudz darbiniekus algot. Mums vienkārši nav naudas tam. Un otra lieta ir, mēs nevaram arī cilvēkus mānīt. Ka cilvēki sēdēs bezdarbībā un neko nedarīs!” LTV pauda Koziols.

Viņš atklāja, ka viens no lielākajiem ienākumiem bija plānots Latvijas izlases divas pārbaudes spēles pret Šveici “Arēnā Rīga”, kurām bija jāienes ap 100 tūkstošiem eiro. Tāpat Koziols norādīja, ka valdības apstiprinātais dīkstāves pabalsts uz LHF neattiecas, jo, salīdzinot ar pērnā gada martu, ieņēmumu kritums nav par 50%.

Koziols norāda, ka ar darbiniekiem panākta vienošanās par darba attiecību izbeigšanu, samaksājot viņiem kompensācijas. Līdz šim federācijā strādājošie, ieskaitot ilggadējo tiesnešu sektora vadītāju Ģirtu Ūdri, LTV norādīja, ka process bijis korekts.

2021. gadā Rīgā un Minskā paredzēts uzņemt pasaules čempionātu hokejā. Šim nolūkam LHF pērn izveidoja saimniecisku organizāciju SIA “Hokeja akadēmija”. Koziols norādīja, ka šī organizācija turpina strādāt, jo pasaules čempionāts hokejā nākamgad nav atcelts. Taču akadēmijā, tāpat kā arī pašam Koziolam, esot samazinātas algas.

“Mēs neturpinām pieņemt darbā cilvēkus, kā mēs bijām plānojuši. To mēs nedarām,” atzina Koziols, piebilstot, ka tie cilvēki, kuri jau pieņemti “Hokeja akadēmijā'', turpina strādāt un viss notiekot pēc plāna.

Situācijai normalizējoties, LHF plāno uzrunāt līdzšinējos darbiniekus atgriezties darbā, taču šobrīd vēl nav prognozējams, kad tas varētu notikt.

Citas lielāko sporta veidu federācijas neplāno šķirties no darbiniekiem. Tiesa, dažās lielākoties darbinieki devušies atvaļinājumos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti