Sporta ziņas

Jaunumi Latvijas volejbola saimē. Andrejs Jamrovskis

Sporta ziņas

Pasaules čempionāts hokejā

Latvija rīkos visu 2021.gada pasaules čempionātu hokejā

Kalvītis: Pasaules hokeja čempionāta rīkošana pandēmijas apstākļos ir liela atbildība

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pasaules hokeja čempionāta sarīkošana visām 16 valstsvienībām ir organizatoriem ļoti liela atbildība, bet ļauj arī justies pagodinātiem par uzticību, Latvijas Radio otrdien teica Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Aigars Kalvītis.

Šis būs vēl nebijis notikums, jo čempionāts pandēmijas dēļ notiks ekstremālos apstākļos, uzsvēra LHF prezidents. Viņš atgādināja, ka čempionāta organizēšanā Rīgā iesaistīsies arī Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF). 

Aigars Kalvītis par pasaules čempionātu Rīgā
00:00 / 01:03
Lejuplādēt

"Mēs šo atbildību bijām gatavi uzņemties, un gandarījums par to, ka mums uzticējās," teica Kalvītis. 

Pandēmijas apstākļos komandu ceļošana starp valstīm radītu papildu risku. Visām komandām atrasties vienuviet ir pārskatāmāk un drošāk, uzsvēra Kalvītis. 

IIHF patur prātā iespēju pasaules čempionāta spēles klātienē vērot skatītājiem, tomēr Kalvītis uzsvēra, ka spriest par fanu izredzēm ieņemt vietas tribīnēs vēl ir pāragri. LHF prezidents lēš, ka skatītāju jautājumu varēs izvērtēt ne agrāk kā aprīlī, ņemot vērā tā brīža epidemioloģisko stāvokli. 

"Par to vispār nav vērts runāt, ir pietiekoši daudz citu darbu, ko darīt. Droši vien pie [jautājuma par] skatītājiem atgriezīsimies tad, kad būs tas atbildīgais brīdis," paskaidroja Kalvītis.

Par čempionāta finansēšanas modeli ir notikušas sarunas un panākta zināma skaidrība, bet vēl nav parakstīta gala vienošanās, Kalvītis pastāstīja Latvijas Televīzijā. Viņš sagaida, ka vienošanās līdz tās parakstīšanai tuvākās nedēļas laikā tiks precizēta.

Čempionāta spēles paredzēts aizvadīt "Arēnā Rīga" un Olimpiskajā sporta centrā, kur ierīkos pagaidu ledus laukumu. Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors Edgars Severs Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka valdība sniedza LHF lūgtās valsts garantijas otras arēnas ierīkošanai. Valdība apsolīja līdzfinansēt otras halles ierīkošanu, bet papildus garantijas neuzņēmās. 

Severs uzsvēra, ka lielāko daļu čempionāta izmaksu segs IIHF un nauda par sniegtajiem pakalpojumiem paliks Latvijā. 

Jau vēstīts, ka IIHF otrdien nolēma Latvijai uzticēt visu 2021. gada pasaules čempionāta spēļu sarīkošanu, atsakoties no iespējas daļu turnīra organizēt citā valstī. Izmaiņas čempionāta rīkošanā radīja IIHF lēmums atņemt līdzrīkotājas tiesības Baltkrievijai. 

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Jaunā vienotība") Latvijas Televīzijā otrdien paskaidroja, ka Baltkrievijas izlases sportisti varēs brīvi ierasties un piedalīties čempionātā, bet iebraukšana valstī būs aizliegta personām, kas atrodas Latvijas vai Eiropas Savienības "melnajā sarakstā". Tādējādi uz pasaules čempionātu nevarēs doties "melnajā sarakstā" iekļautais Baltkrievijas Hokeja federācijas vadītājs Dmitrijs Baskovs, kuru vaino par iesaistīšanos vardarbībā pret protestētājiem. 

Turnīrs ar 16 valstsvienību dalību paredzēts no 21. maija līdz 6. jūnijam. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti