Krustpunktā

Krustpunktā Lielā intervija: makroekonomikas eksperts Dainis Gašpuitis

Krustpunktā

Krustpunktā diskusija: Iespējamie risinājumi straujā dzīves sadārdzinājuma pārvarēšanai

Krustpunktā diskusija: Kā karš Ukrainā ietekmē sporta pasauli?

Hokeja funkcionārs Koziols: Ne jau meistarības dēļ Krievijas klubi aicina Latvijas hokejistus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Vairāku Latvijas hokejistu lēmums pievienoties Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubiem ir viņu personiskā izšķiršanās, bet šie spēlētāji neapzinās, ka latviešus uz Krievijas komandām aicina ne jau sportisko prasmju dēļ, otrdien Latvijas Radio teica Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) padomes loceklis Viesturs Koziols.

Ar Krievijas klubiem līgumus slēgušajiem hokejistiem nauda ir svarīgākais, un tādu argumentu var saprast, bet noteikti nevar atbalstīt, jo spēlētāji aiz naudas nesaskata galvenās vērtības, uzsvēra Koziols. Viņš piebilda, ka pats lēmumu par labu darbam agresorvalstī Krievijā noteikti nebūtu pieņēmis, un to, kas ir liela nauda, arī katrs nosaka pats. 

Koziols sagaida, ka līgumu ar Habarovskas "Amur" noslēgušo vārtsargu Jāni Kalniņu jo īpaši kā latviska vārda īpašnieku izmantos politisku mērķu labā. Koziols ar KHL klubiem līgumus slēgušajiem hokejistiem jautājis, ko viņi darīs, ja Krievijas agresīvās politikas atbalstam komandai laukumā būs jānostājas Z burta formā. Hokejisti ir kļuvuši par politisku ieroci, pašiem to neapzinoties.

"Šie čaļi to nesaprot," teica Koziols. "Viņi nesaprot, ka ne jau kā labus hokejistus viņus aicina uz Krieviju."

Hokeja vide nav kāda no Latvijas sabiedrības atrauta daļa, un piektā kolonna nav nekur tālu jāmeklē, jo tā ir tepat blakus,

sacīja Koziols. Ja pasaules uztvere veidojas ģimenē un skolā, tur kaut kas ir salaists "fundamentāli dēlī", uzskata Koziols, kurš ir strādājis arī Latvijas Hokeja federācijā. Viņaprāt, valstī ir pieļauta fundamentāla kļūda, vairākus gadu desmitus patriotismam izglītībā nesniedzoties tālāk par valsts himnas nodziedāšanu 18. novembrī. 

Vai Latvijas sportā visas Krievijas un Baltkrievijas sportistiem noteiktās sankcijas ir izstrādātas gana rūpīgi un precīzi, Koziols gan apšauba. Viņš pastāstīja, ka Latvijā patlaban dzīvo hokejiste ar Baltkrievijas pasi, kura nevar spēlēt, lai gan bija spiesta bēgt no dzimtenes bažās par režīma represijām. 

Savukārt Latvijas Sporta spēļu asociācijas izpilddirektors Kaspars Gorkšs sarunā Latvijas Radio piebilda, ka ar sportu un politiku vienmēr ir ticis žonglēts, un nevienam nav noslēpums, ka sports Krievijai vienmēr ir bijis ''maigās varas'' instruments. Viņš atzina, ka sportistiem pēc finanšu interešu likšanas pirmajā vietā pašiem ar pieņemtajiem lēmumiem būs vien jāsadzīvo. Savukārt līderi sportā kūtri viedokļu paušanā esot ne tikai Latvijā.

Jau vēstīts, ka līgumus ar KHL klubiem noslēdza vārtsargs Jānis Kalniņš un Nikolajs Jelisejevs. Asais sabiedrības nosodījums un Sporta likumā noteiktais aizliegums abiem turpmāk pārstāvēt Latvijas izlasi nemazināja viņu gatavību spēlēt Krievijā. Par līgumu ar vienu no Latvijas hokeja izlases līderiem Miku Indraši paziņoja Maskavas "Spartak", bet viņa pāreja uz KHL klubu neskaidros apstākļos tomēr nenotika un sagaidāms, ka uzbrucējs nākamajā sezonā spēlēs Vācijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti