27. Februāra "Hokeja laukums"
Hokeja laukums

Bobs Hārtlijs: Hokejs nav tikai aplīši shēmās

Hārtlijs: Hokejs nav tikai aplīši shēmās. Trenerim jāiemāca spēlētājiem vērtības

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 2 mēnešiem.

Hokejs nav tikai spēle uz ledus, bet arī dzīves vērtību apgūšana, saka Latvijas valstsvienības galvenais treneris Bobs Hārtlijs. Viņš ne tikai vada spēlē labākos hokejistus, bet palīdz arī treneriem, kuri māca jaunos spēlētājus. Par būtiskām īpašībām Hārtlijs uzskata labu fizisko sagatavotību un spēju hokejistiem laukumā sarunāties, tomēr uzsver, ka svarīgākais ir izaudzināt sabiedrībai noderīgu cilvēku.

Ja netiks izglītoti treneri, arī jaunie spēlētāji nekļūs labāki, Latvijas Televīzijas raidījumā "Hokeja laukums" atgādināja Hārtlijs. Jauniešu hokeju viņš dēvē par koka saknēm, kas nav redzamas, bet ļauj citiem jūsmot par kuplo vainagu, kas pielīdzināms profesionālajam hokejam. Tādēļ Hārtlijs uzskata par svarīgu padarīt labākus jauno spēlētāju trenerus, lai veicinātu hokeja izaugsmi. 

Hārtlijs māca treneriem ieaudzināt jaunajos spēlētājus prasmi laukumā sarunāties. "Arēna nav baznīca, te ir jārunā," viņš saka. 

Katra komanda kļūs daudz labāka, ja treneri pārliecinās jaunos spēlētājus laukumā sarunāties, uzskata Hārtijs. Viņš ir pārsteigts, kā hokejists var nezināt sava maiņas partnera vārdu pēc nospēlētas spēles.

Lielākā vērība jau jauniešu hokejā ir jāpievērš fiziskajai kondīcijai, uzsver Hārtlijs. Viņš atzīst, ka pirms vairākiem gadiem Latvijā redzējis lielu skaitu jaunu labu spēlētāju - daudzi no tiem ir progresējuši, bet daudzi arī pagaisuši, lai arī spēja labi mest pa vārtiem. Tie, kam pietrūka fiziskā spēka, tagad spēlē trešā līmeņa līgās, paskaidro treneris. Speciālists ir pārliecināts, ka hokejā nevar uzvarēt spēlētājus, par kuriem esi fiziski vājāks. Turklāt fizisks spēks paver labākas iespējas būt spēcīgam arī psiholoģiski.

Ilgs darbs svaru zālē nav nekāds jautrais process, tas ir sāpīgi, toties padara spēlētāju fiziski spēcīgu un dod pārliecību par sevi, ceļu uz panākumiem iezīmē Hārtlijs. Treneris atgādina, ka hokejs ir arī pārliecības spēle, un to var nostiprināt ar fizisko kondīciju un pārliecību par sevi. 

Hārtlijs ir gandarīts ne tikai par panākumiem hokeja laukumā - viņa vadībā Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubā Kalgari "Flames" bija spēlētājs ar dzeršanas problēmu, taču treneris visvairāk gribējis, lai hokejists būtu dzīvē veiksmīgs cilvēks. Spēlētājs uzklausījis Hārtlija padomu meklēt profesionālu palīdzību, un tagad gan spēlē NHL, gan viņam ir lieliska ģimene. Spēlēšana NHL nevienam nav garantēta, toties treneris var palīdzēt hokejistam kļūt par sabiedrībai noderīgu cilvēku, piebilst Hārtlijs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti