Sporta ziņas

FK "RFS" Maltā briest spēlei pret Hibernians

Sporta ziņas

Latvijas Regbija federācijas prezidentu neievēl ar trešo piegājienu, būs ceturtais

Energoresursu dārdzības dēļ apdraudēta Latvijas hokeja nākotne

Energoresursu izmaksu kāpuma dēļ vairākas hokeja halles Latvijā apsver darbības pārtraukšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Latvijas hokejam priekšā grūti laiki. Elektrības un gāzes cenu kāpuma dēļ atsevišķas halles būs jāver ciet, jo jau šobrīd rēķini sadārdzinājušies trīs reizes salīdzinājumā ar aizvadītās sezonas noslēgumu. Vismaz pagaidām mazāk nekā mēnesi pirms hokeja sezonas sākuma risinājuma nav.

Cik smagi hokejs cietīs, pašlaik ir grūti prognozēt, tāpat kā jaunos rēķinus, kurus Latvijas ledus halles otrdien saņēma par jūliju. Tie ir teju uz pusi lielāki, piemēram, "Volvo" ledus hallē jūnijā izmaksas par gāzi un elektrību bija 60 000 eiro, bet jūlijā jau 100 000 eiro.

Ledus haļļu asociācijas vadītājs Ēriks Miļuns Latvijas Televīzijai pastāstīja, ka arī pašvaldību pārziņā esošas halles ir nesaprašanā, jo lētāk ir turēt halli ciet. Pagājušā nedēļā ikgadējā ledus haļļu asociācijas sanāksmē valdīja liela neziņa par nākotni. Par gaidāmo sezonu vēl nav skaidrs, vai lies ledu, vai saldēšanas iekārtas vispār neieslēgs.

"Ogrē bija pārdomas, liels jautājums bija "Inbox" un "Ozo" hallei, gan "Kurbadam", tāpat arī mums," vairākās ledus hallēs valdošo noskaņojumu raksturoja Miļuns. "Var būt situācija augusta beigās vai septembrī, ka aizveras uzreiz kādas piecas, sešas halles."

Cietīs amatieru sportisti, bet galvenais, ka arī bērni, kuru īpatsvars Latvijas hokejā pagājušajā sezonā jau tāpat saruka. Piemēram, Zviedrijā dažādās junioru līgās latviešu pārstāvniecība pērn palielinājās trīs reizes salīdzinājumā ar sezonu iepriekš.

Hokeju nelabvēlīgi ietekmējuši arī kovida gadi, kad bērni nevarēja trenēties un izvēlējās braukt spēlēt uz ārvalstīm vai  nomainīja sporta veidu. Latvijas Hokeja federācijas ģenerālsekretārs Roberts Pļāvējs paskaidroja, ka kovids nekur nav pazudis, bet jārēķinās arī ar jauniem izaicinājumiem. Sliktākajā scenārijā jārēķinās ar bērnu vēl lielāku migrēšanu uz citām valstīm, sacīja Pļāvējs. 

Lai hokejs turpinātu attīstīties, federācija un ledus haļļu asociācija norāda, ka bez valsts atbalsta neiztikt. Ekonomikas ministrijā atzīmēja, ka šobrīd atbalsts ir apstiprināts mājsaimniecībām, bet par uzņēmumiem valdība lems nākamnedēļ. Palīdzība no Starptautiskās Hokeja federācijas neesot gaidāma, jo tai neesot tāda fonda un mērķa  apmaksāt valsts vai privāto haļļu rēķinus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti