Sporta ziņas

LBL ceturtdaļfināls. BK "Liepāja" - BK "Ogre" un "Latvijas Universitāte" - "VALMIERA GLASS VIA"

Sporta ziņas

Latvijas futbola Virslīga. RFS 1:2 "Valmiera FC"

Kas jāmaina Latvijas sportā? - Mārupes bērnu hokeja kaislības nerimst

Bērnu hokeja kaislības Mārupē nerimst pāris gadus, arī pēc tiesībsarga un tiesas iesaistīšanās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Jau 2020. gada rudenī vairāki jauno hokejistu vecāki centās pamest Mārupes Hokeja savienību (MHS). Jautājuma risināšanā bija iesaistīts plašs instanču loks, sākot ar tiesībsargu un sportu pārraugošajām organizācijām, beidzot pat ar tiesu. Divu gadu laikā gan nekas būtiski nav mainījies.

Joprojām netrūkst vecāku, kas vēlas mainīt komandu, taču nav ar mieru maksāt līgumā noteiktās kompensācijas, jo uzskata, ka MHS nav pildījusi līguma nosacījumus.

Hokejista tēvs Edgars Lukss intervijā Latvijas Televīzijai pauda pārliecību, ka līgums faktiski jau ir zaudējis spēku.

"Vēl bija tāda lieta kā līgums. Tajā ir ierakstīts punkts, ka drīkstam to lauzt, ja mainās treneris. Šis līgums bija spēkā divus gadus atpakaļ, kad pēdējais treneris aizgāja projām," pastāstīja Edgars Lukss. "Bet līgumi netika pārslēgti. Tātad šim līgumam vairs nav juridiska spēka."

Intervija ar Edgaru Luksu 

Runa ir par treneri Jāni Puriņu. Mārupes hokeja savienības oficiālā amatpersona Juris Opuļskis gan atteicās sniegt jebkādu komentāru.

Latvijas Televīzijai ir zināms, ka

Opuļskis ir organizācijas vadītājs tikai formāli un kā faktisko MHS vadītāju vecāki min Edgaru Jansonu,

kurš nenoliedz, ka aktīvi piedalās skolas ikdienas procesu nodrošināšanā. Par treneri Puriņu viņš atzīst, ka trenera vārda iestrādāšana līgumos bijusi muļķība, taču viņš nav gaidījis, ka vecāki to izmantošot, lai pamestu komandu. Jansons uzskata, ka situācija ir atsevišķu treneru un viņiem lojālu vecāku negodprātības sekas.

Intervija ar Edgaru Jansonu 

MHS nav gatava ļaut bērniem mainīt komandu, nesamaksājot līgumā noteiktās kompensācijas, lielākoties 2000–3000 eiro. Strīdu risināšanā tiesas zāles noslogojuši gan hokejistu vecāki, gan Mārupes Hokeja savienība. Piemēram, Rīgas rajona tiesa 2022. gada 1. martā spriedumā noraidīja MHS prasību pret bijušo spēlētāju vecākiem un Rodrigo Laviņa hokeja studiju, uz kuru bērni pārgājuši kopā ar treneri Jāni Puriņu.

Viens no prasības noraidīšanas galvenajiem argumentiem

tiesas spriedumā ir minētas atbildētāju tiesības pirms termiņa atkāpties no līguma, nemaksājot jebkādas kompensācijas, jo Mārupes Hokeja savienība nav spējusi nodrošināt līgumā noteikto prasību izpildi.

Tiesas spriedumā arī lasāms, ka MHS savas nepilnības rēķinos un grāmatvedības dokumentos nav novērsusi pat lietas izskatīšanas laikā.

Jaunā hokejista tēvs Edgars Lukss norādīja, ka dažādu pārkāpumu spektrs esot ļoti plašs.

"Kāpēc Latvijas bērnu čempionātā mums vēl ir jāmaksā papildus skaidrā naudā cilvēkam par to, ka treneris brauc uz spēli? Man šis nebija saprotams," uzsvēra Lukss. "Šie mazie sīkumi. Kad sāc jautāt, tad saproti, ka čaļi tikai ko dara? Skaidra nauda, un uz priekšu!"

MHS hokejista tēvs Edgars Jansons gan sacīja, ka pats skaidru naudu nekad neaiztiek. "Skaidras naudas darījumi Mārupes hokeja skolā ir aizliegti," teica Jansons.

Kā izņēmumus viņš nosauca gadījumus, kad vecākus lūdz samest naudu, piemēram, Ziemassvētku pasākumam, dāvanai trenerim vai ēdināšanai pēc izbraukuma spēlēm.

Tāpat vecāki gan Jansonam, gan atsevišķiem treneriem pārmet rupju izturēšanos gan klātienē, gan “Whatsapp” saziņā.

Jansons nenoliedz, ka emociju uzplūdos atļaujas pateikt rupjības, bet, kā pats skaidro, tikai tad, kad vecāki kāpj uz galvas vai rada ļaunumu klubam. Vecāki pārmet arī kovida ierobežojumu neievērošanu un to, ka noklusēts trenera saslimšanas fakts.

"Es pats esmu pārslimojis diezgan smagu kovidu. Bet tas nenozīmē to, ka man ir jāiet zem šī karoga un jānes tas tik augstu, izvēloties tādu kompromisu starp bērnu hokeju, kas ir jāturpina, kam ir jānotiek, treneriem ir jāmaksā algas, bērni grib trenēties, un starp kovididiotismu," teica Edgars Jansons.

Latvijas Hokeja federācija šajā strīdā sevi dēvē par novērotāju. Ja gribētu, tā varētu iesaistīties daudz aktīvāk,

jo federācijas statūtos atrunāta biedru izslēgšanas kārtība, kas teorētiski var tikt piemērota MHS.   

Ar kongresa lēmumu federācijas biedru var izslēgt, ja tas ar savu darbību diskreditē LHF, veic darbību, kas ir pretrunā ar sporta ētikas un morāles pamatprincipiem, kā arī neveicina federācijas mērķu un uzdevumu sasniegšanu.

LHF ģenerālsekretārs Roberts Pļāvējs uzsvēra, ka hokeja federācija nav instance, kura var nodarboties ar izmeklēšanu vai faktu pārbaudēm tādās lietās, kur ir citas atbildīgās instances.

Intervija ar Robertu Pļāvēju 

Vairāki jaunie hokejisti nespēlē jau mēnešiem ilgi, un situāciju kliedēt var vai nu tiesas lēmumi, vai ārpustiesas vienošanās. Daļa vecāku tām ar laiku piekrīt, bet daļa paliek nelokāma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti