Rīta Panorāma

Vācijā sāks būvēt jaunu sašķidrinātās gāzes termināli

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Ledushaļļu darbība energokrīzes apstākļos

Augstās elektrības izmaksas apdraud ledus haļļu eksistenci un hokeja attīstību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Jaunā hokeja sezona ir sākusies ar bažām – augstās elektrības cenas kļūs par nepārvaramu šķērsli daudzām ledus hallēm, ja vien jau drīzumā netiks rasts risinājums valdības līmenī. Jau tagad visās ledus hallēs ir paceltas ledus īres izmaksas, taču tās ne tuvu nesedz lielos izdevumus, raidījumā "Rīta Panorāma" pauda Latvijas Ledus haļļu asociācijas vadītājs Ēriks Miļuns.

Kā piemēru var minēt "Volvo" halli. Šā gada februārī elektrības rēķins sasniedza 30 tūkstošus eiro, augustā – 99 tūkstošus, bet septembrī – jau 140 tūkstošus eiro. Un tie ir tikai elektrības rēķini, kas nav vienīgie, bet gana nozīmīgi, jo tieši elektrība ir galvenais ledus halles patēriņš.

Šobrīd viena ledus stunda "Volvo" hallē maksā 300 eiro, taču ar to ir par maz, lai nosegtu izmaksu pieaugumu, uzsvēra Miļuns. Viņaprāt, halles bez valsts atbalsta nevarēs iztikt. Tā gan neesot traģēdija valsts līmenī, bet noteikti atstās lielu iespaidu gan uz bērnu veselību, gan uz hokeja kā sporta veida attīstību.

Jau tagad finansiālais slogs lielākoties gulstas uz bērnu vecāku pleciem. Jau tagad esošo jauno hokejistu skaits ir samazinājies, bet jaunie hokejisti tik daudz nenāk klāt. Daudziem jau kovida laiks ir bijis liels izaicinājums, bet šobrīd esošais ir vēl lielāks, uzskata Miļuns.

"Mēs esam vērsušies visās iespējamajās iestādēs: Izglītības un zinātnes ministrijā, Saeimas apakškomisijā, Ekonomikas ministrijā. Šodien piedalījos Saeimas apakškomisijas sēdē, kur zināmā mērā cerīgi Ekonomikas ministrijas pārstāvji minēja, ka arī no viņu puses tiek meklēts risinājums, kā varētu palīdzēt ne tikai ledus hallēm, bet arī baseiniem un citiem lieliem elektroenerģijas patērētajiem, kuriem sadārdzinājums audzis neloģiski elektroenerģijas kāpuma dēļ. Priekšā vēl apkures sezona. Protams, mēs ceram uz risinājumu, ka varētu būt kādas subsīdijas, pabalsti tādiem lieliem elektroenerģijas patērētājiem kā mums un līdzīgiem, valdība atradīs līdzekļus, cik vien ātri var. Protams, mēs iesakām arī PVN atlaidi vai nodokļa samazināšanu kaut vai uz laiku. Jo tikai, piemēram, mūsu Volvo ledus halle PVN samaksā 24 tūkstošus eiro vienā elektrības rēķinā," Latvijas Radio norādīja Miļuns.

Jau šobrīd Latvijā ledus maksā trīs reizes dārgāk, nekā, piemēram, kaimiņvalstīs. Ja cenas turpinās augt, tad izmanīgākās komandas brīvdienās brauks trenēties uz citām valstīm, bet citi gaidīs ziemu, kad sasals dīķis... Šāds pavērsiens ietekmēs ne tikai hokeja kā sporta veida attīstību Latvijā, bet cietīs arī bērnu veselība, uzskata Miļuns.

Uz jautājumu, ja risinājums nenāks tik drīz atrasts, cik ilgi šādā režīmā ledus halles varēs turpināt savu darbu, Miļuns atbildēja: "Neprognozējami. Jebkurā dienā privātais uzņēmējs, jebkurš īpašnieks var parēķināt, vai viņam ir vērts no citiem biznesiem ieguldīt, lai varētu uzturēt ledus halli. Tāpēc jebkurā dienā var aiztaisīties vairākas halles, nebrīdinot sabiedrību."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti