ASV un Vācijas hokejisti pirmie sasniedz pasaules čempionāta pusfinālu

ASV un Vācijas hokeja izlases ceturtdien Rīgā ar uzvaru sāka izslēgšanas turnīru pasaules čempionātā un nodrošināja dalību pusfinālā, liecina rīkotāju informācija. ASV izlase ceturtdaļfinālā bez sarežģījumiem ar 6:1 pārspēja slovākus, bet Vācijas hokejisti pēcspēles metienos nodrošināja uzvaru 3:2 pār Šveices valstsvienību.

Vēl teju līdz otrās trešdaļas beigām šveiciešiem bija divu vārtu pārsvars, taču Vācijas izlase pamatlaika izskaņā panāca izlīdzinājumu un pēc abu komandu izpildījumā piesardzīga 10 minūšu pagarinājuma uzvaru pēcspēles metienos Vācijai nodrošināja Marsels Nēbelss.

Šveices - Vācijas spēles epizodes

Šveicieši vadībā izvirzījās 16.minūtē - aizsargs Ramons Unterzanders pieslēdzās uzbrukumam un precīzi meta no tuvas distances. Šveices izlase otrajā trešdaļā nerealizēja lielo skaitlisko vairākumu, spēlējot pieci pret trim, toties Fabriss Ercogs ātra uzbrukuma izspēlē raidīja ripu vārtos no zonas vidus. Vācijas izlases cerības divarpus minūtes pirms pārtraukuma uzlaboja Toms Kīnhakls, cīņā vārtu priekšā pārspējot Šveices vārtsargu Leonardo Dženoni.

Vācijas uzbrukumi trešajā periodā arvien noslāpa līdz pat pēdējai minūtei, kad, spēlējot bez vārtsarga ar sešiem laukuma spēlētājiem, 44 sekundes pirms pamatlaika beigām neizšķirtu panāca Leons Gavanke.

ASV un Slovākijas spēles epizodes

Pasaules čempionāta pusfinālā vācieši nav spēlējuši kopš 2010.gada.

ASV izlasei pirmajā trešdaļā ar pāris minūšu intervālu vārtus guva Braiens Boils un Kolins Blekvels, bet Konors Gārlands līdz pārtraukumam panāca jau 3:0. Pēc pārtraukuma Peters Cehlariks slovākiem vienus vārtus atguva, taču Blekvels drīz atjaunoja trīs vārtu pārsvaru. Trešajā periodā ASV uzvaru nostiprināja Saša Hmelevskis un Gārlands.

Vakara spēlē Olimpiskajā sporta centrā Krievijas olimpiskās komitejas komanda ceturtdaļfinālā tiksies ar Kanādu, savukārt "Arēnā Rīga" paredzēto Somijas un Čehijas spēli tiešraidē plkst. 20.05 varēs redzēt LTV7 un replay.lv.

Pusfinālu pārus noteiks pēc četru komandu iegūtajām vietām grupu kārtā. Vislabāko rezultātu grupā sasniegusī izlase spēlēs pret komandu, kam četru pusfinālistu konkurencē rādītāji bija vispieticīgākie.

Latvijas izlase pēc grupas kārtas ceturtdaļfinālā neiekļuva un čempionātu noslēdza 11.vietā.

Pusfināli notiks sestdien, bet svētdien, 6.jūnijā, čempionāts noslēgsies ar finālspēlēm par medaļām.