Panorāma

Bijušie spēlētāji: Hokejistu pašatdeve bija fantastiska

Panorāma

Panorāma

Hokeja vārtsarga Šilova pirmais treneris: Sākumā viņš bija viens no vājākajiem, tagad – fantastika

Hokeja vārtsarga Šilova pirmais treneris: Sākumā viņš bija viens no vājākajiem, tagad – fantastika

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Kautrīgs puisis un sākumā pat slikti slidoja, taču, kad tika stāvēt vārtos, pilnībā mainījās. Jau no bērnības viņš jebkādos apstākļos centās neielaist ripu vārtos – tā par Artūru Šilovu, kurš sargā Latvijas izlases vārtus pasaules čempionātā, saka Ventspilī, kur sākās hokejista karjera.

Šilova pirmie astoņi gadi uz ledus pagāja hokeja klubā "Venta 2002", kur viņš vispirms bija laukuma spēlētājs. Drīzāk gan mācījās slidot, jo sākumā bijis samērā kūtrs, atceras Artūra pirmajā klubā Ventspilī.  

"Mazliet paslinks uz treniņiem, kā jau mazi bērni. Jābīda. Viņu veda vecmāmiņa un vectēvs – agrie rīta treniņi," pastāstīja HK "Venta 2002" valdes loceklis Uldis Kristiņš. "Puisis ļoti strauji progresēja. Pusotru gadu kā [laukuma] spēlētājs, tad trīs gadus pie [trenera] Ulda Ķierpes par vārtsargu, un tad jau nāca pirmie tituli."

Šilova pirmais treneris Ķierpe atceras, ka

Artūrs sākotnēji nemaz neizskatījās pēc vārtsarga, kas reiz dosies laukumā Nacionālajā hokeja līgā (NHL) un būs Latvijas izlases balsts. 

"Tagad [Šilovs] ir spēcīgs, fiziski viens no spēcīgākajiem. Bet, kā viņš sāka, kad bija maziņš... Jūs nevarat iedomāties to viņa gaitu," pastāstīja Ķierpe. "Ja pateiktu, ka viņš būs izlases vārtsargs, par mani smietos. Viņš bija fiziski švaks pašā sākumā. Starp 25 puikām laukumā viņš bija 23.–25."

Ķierpe Artūru trenēja no 2007. līdz 2010. gadam.   

"Mums tajā vecuma grupā nebija vārtsarga, un tad viņam piedāvāja pamēģināt [spēlēt] vārtos. Ieejot vārtos, viņš pavisam izmainījās par 180 grādiem. Tad lēnām sākām," atceras Ķierpe.

Vārtos mazais Artūrs bijis veikls un kustīgs kā ūdenszāle.

"Pirmie divi gadi paiet, saprotot, ko tu ķer un kāpēc. Tas ir garš process," par vārtsarga prasmju apgūšanas pamatiem sacīja Ķierpe. "Viņam [Šilovam] bija vienalga, kā ķert ripu, galvenais bija neielaist vārtos. Tur viņam bija liels azarts." 

Pēc apmēram sezonu ilgiem treniņiem Ķierpe ielicis Artūru vārtos spēlē un bija absolūti pārsteigts.

"Tas bija fenomens tai spēlei, ko viņš tur izpildīja... apmēram kā šai pasaules čempionātā," atzina treneris. "Šogad viņš vispār fantastiku rāda. Viņam tas bija jau no bērnības – neielaist tos vārtus nekādā gadījumā."

Ķierpe uzsver, ka vārtos nevienu nevar piespiest spēlēt.

"Ja tu iestājies vārtos un tev tas patīk, aizrauj... tam ir jāpatīk. Ļoti," teica treneris. "Laukumā vari aiz kāda noslēpties, vari kaut ko nedarīt. Laukumā ir maiņas, vārtsargs ir viens."

Artūrs pēc rakstura ir klusētājs un komandā nekad nav bijis izlēcējs, atzina viņa pirmais treneris.

KONTEKSTS:

Latvijas hokeja izlase pasaules čempionāta spēlēs Rīgā uzvarēja sešus pretiniekus pēc kārtas un sestdien Somijas pilsētā Tamperē pusfinālā tiksies ar Kanādu. Atkarībā no panākumiem pusfinālā Latvijas hokejisti čempionāta noslēgumā svētdien pretendēs uz zelta vai bronzas medaļām. 

Abas atlikušās Latvijas izlases spēles tiešraidē varēs redzēt LTV7 un LSM.lv. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
A grupa Punkti
ASV
ASV
20
Zviedrija
Zviedrija
18
Somija
Somija
16
Vācija
Vācija
12
Dānija
Dānija
8
Francija
Francija
4
Austrija
Austrija
3
Ungārija
Ungārija
3
B grupa Punkti
Šveice
Šveice
19
Kanāda
Kanāda
15
Latvija
Latvija
13
Čehija
Čehija
13
Slovākija
Slovākija
11
Kazahstāna
Kazahstāna
7
Norvēģija
Norvēģija
6
Slovēnija
Slovēnija
0

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti