Faniem lielāks komforts nekā hokejistiem. Izlasei neatrodas vieta tiešajā reisā no Ostravas

Pēc Latvijas izlases zaudējuma 21. maijā pasaules čempionātā pēdējā spēlē pret ASV un neaizsniedzoties līdz ceturtdaļfinālam, daudzi līdzjutēji cerēja mājup doties vienā lidmašīnā ar hokejistiem – tiešajā reisā no Ostravas uz Rīgu. Tomēr izlase uz Rīgu lidoja no Vīnes, un komandai līdz Austrijas galvaspilsētai vēl bija mērojams tāls ceļš.

Nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" čempionāta laikā nodrošināja vairākus pagaidu jeb tā dēvētos pop-up lidojumus no Rīgas uz Ostravu un atpakaļ. Daudzi līdzjutēji 9. maijā bija priecīgi doties uz čempionāta mājvietu vienā lidmašīnā ar izlases puišiem un, komandai piedzīvojot pēdējo zaudējumu, kas liedza iekļūt ceturtdaļfinālā, cerēja arī 22. maijā būt kopā ar hokejistiem Ostravas reisā. Taču cerības nepiepildījās, jo izlase no Ostravas devās uz lidostu Vīnē.

Jāpiebilst, ka pārbrauciens no Ostravas līdz Vīnei ilgst vairāk nekā četras stundas, un tas apstākļos, ja nav sastrēgumu.

Jautājot "airBaltic", kādēļ izlasei bija jādodas mājās no Vīnes, nevis Ostravas, lidsabiedrības sabiedrisko attiecību nodaļā atbilde bija īsa: "Jautājumu par izlases izvēlēto reisu uz Rīgu aicinām uzdot Latvijas Hokeja federācijai."

LHF ģenerālsekretārs Roberts Pļāvējs LSM.lv paskaidroja īsi: "Reisā no Ostravas uz Rīgu nebija brīvu vietu."

Pļāvējs neslēpa, ka izlasei bija rezervēts lidojums tikai vienā virzienā – no Rīgas uz Ostravu, bet atpakaļceļā tomēr bija cerēts lidot mājup no Prāgas, kur norisinās čempionāta izšķirošās cīņas. Reisā no Ostravas izlasei pat nebija pierezervētas vietas, un lidojums no Vīnes bijusi labākā iespēja kopā visai komandai un arī ekipējumam nokļūt Rīgā jau 22. maijā, pastāstīja Pļāvējs.

Savukārt Rīgā izpalika izlases došanās uz sagaidīšanas pasākumu Saeimā, lai gan sākotnēji neoficiāla informācija liecināja, ka tas varētu notikt.

Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa (Zaļo un Zemnieku savienība) ceturtdien sarunā Latvijas Televīzijā atzina, ka kāds no Saeimas administrācijas darbiniekiem viņas prombūtnes laikā varētu būt pārsniedzis pilnvaras un bez akcepta risinājis sarunas par hokeja valstsvienības uzņemšanu. Mieriņa ir lūgusi noskaidrot, kādēļ tā noticis, bet Saeimas prezidijā sarunu un lēmuma par ieceri sarīkot hokeja izlases sagaidīšanu nav bijis. 

KONTEKSTS:

Latvijas hokeja izlase 2024. gada čempionātā spēles B grupā aizvadīja Ostravā un izslēgšanas cīņām nekvalificējās. Turnīru valstsvienība noslēdza 9. vietā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
A grupa Punkti
Kanāda
Kanāda
19
Šveice
Šveice
17
Čehija
Čehija
16
Somija
Somija
10
Austrija
Austrija
7
Norvēģija
Norvēģija
6
Dānija
Dānija
6
Lielbritānija
Lielbritānija
3
B grupa Punkti
Zviedrija
Zviedrija
21
ASV
ASV
16
Vācija
Vācija
15
Slovākija
Slovākija
12
Latvija
Latvija
9
Kazahstāna
Kazahstāna
6
Francija
Francija
4
POLIJA
POLIJA
1

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti