Girgensons gūst vārtus «Sabres» uzvarā NHL spēlē; Merzļikina ielaistās ripas neliedz uzvaru Kolumbusai

Latviešu hokejists Zemgus Girgensons trešdien guva vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, kurā viņa pārstāvētā Bufalo "Sabres" izcīnīja uzvaru. Panākumu guva arī Kolumbusas "Blue Jackets", lai gan mačs nebija individuāli veiksmīgs komandas vārtsargam Elvim Merzļikinam.

"Sabres" viesos ar rezultātu 3:2 uzvarēja Monreālas "Canadiens" vienību.

(papildināts ar Kolumbusas "Blue Jackets" uzvaru)
Bufalo komandu pirmajā trešdaļā vadībā izvirzīja Ārbers Džekajs, taču otrā perioda ievadā Girgensons vārtu priekšā pielaboja komandas biedra Henri Jokiharju metienu un palīdzēja ripai nonākt "Canadiens" vārtos, panākot neizšķirtu 1:1.

Laukuma saimniekiem vajadzēja nedaudz vairāk kā divas minūtes, lai atgūtu vienu vārtu pārsvaru, precīzam esot Džeidenam Strablam. Trešdaļas turpinājumā "Sabres" hokejistiem izdevās gūt divus bezatbildes vārtus, kad vairākumu rezultatīvi noslēdza Džefs Skiners un mazākumā Monreālas vārtsargu pārspēja Alekss Taks, un pārņemt vadību ar 3:2.

Monreālas "Canadiens" - Bufalo "Sabres" spēles epizodes

Girgensons šajā mačā uz ledus pavadīja 11 minūtes 24 sekundes, kuru laikā guva vārtus, vienreiz meta pa vārtiem, uzvarēja vienā no pieciem iemetieniem un iekrāja pozitīvu lietderības koeficientu +1.

"Sabres" vārtus sargāja Uko Peka Lūkonens, kurš atvairīja 29 metienus, kamēr otrā laukuma galā Samuels Montembo tika galā ar 20 ripām, kas tika mestas pa viņa sargātajiem vārtiem.

Girgensons pēc uzvaras par teicamu sniegumu slavēja vārtsargu Lūkonenu, bet kopējais spēles ritējums, Latvijas uzbrucēja ieskatā, nebija sarežģīts, jo "Sabres" vairākas reizes izdevās tikt pie metieniem un rezultatīvi pielabot ripu vārtu priekšā.

Zemgus Girgensons par "Sabres" uzvaru spēlē pret "Canadiens"
00:00 / 00:32
Lejuplādēt

Bufalo klubs ar 54 punktiem 56 spēlēs ieņem 13. vietu Austrumu konferencē.

Vārtsargs Elvis Merzļikins, sākot maču uz rezervistu soliņa, trešdien NHL spēlē nepilnās četrās minūtēs ielaida divus vārtus, taču viņa pārstāvētā Kolumbusas "Blue Jackets" izcīnīja panākumu.

"Blue Jackets" viesos ar rezultātu 7:4 pārspēja Anaheimas "Ducks".

Merzļikins maču sāka uz rezervistu soliņa, taču otrā perioda izskaņā devās laukumā pēc tam, kad otrs Kolumbusas komandas vārtsargs Daņiils Tarasovs pieprasīja maiņu, jo viens no "Blue Jackets" hokejistiem nejauši ar nūjas lāpstiņu iebakstīja viņa ķiveres režģī, visticamāk, trāpot arī vārtsargam pa seju.

Laukumā pavadītajās trīs minūtēs un 55 sekundēs Merzļikins ielaida divus vārtus, "Blue Jackets" zaudējot divu vārtu pārsvaru un rezultātam kļūstot neizšķirtam. Trešajā periodā Tarasovs atgriezās uz ledus, un Kolumbusas hokejistiem izdevās gūt trīs bezatbildes vārtus, izcīnot panākumu ar 7:4.

Anaheimas "Ducks" - Kolumbusas "Blue Jackets" spēles epizodes

Uzvarētāju rindās ar diviem precīziem metieniem izcēlās Šons Kuralī un Zeks Verenskis, 1+2 iekrāja Būns Dženers un Džonijs Gudro, vēl vienu reizi mājinieku vārtsargu pārspēja Jegors Činahovs, kamēr pie divām rezultatīvām piespēlēm tika Džeks Rosloviks un Aleksandrs Teksjē.

Anaheimas komandā divus vārtus guva Meisons Maktevišs, Trojs Terijs izcēlās ar vieniem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm, bet trijos vārtus guvumos asistēja Pāvels Mintjukovs.

"Blue Jackets" ar 46 punktiem 55 spēlēs Austrumu konferencē ieņem pēdējo vietu 16 komandu konkurencē.