Hokejs

Pasaules hokeja čempionāta spēle Latvija - ASV 3:6

Hokejs

Pasaules čempionāts hokejā. Somija-Šveice 3. perioda epizodes

Pasaules hokeja čempionāta spēle Latvija - ASV. Intervija ar Rodrigo Ābolu pēc spēles

Izlases hokejists Ābols: Ir skābuma sajūta un lepnums par visu komandu

Viens no Latvijas izlases uzbrukuma līderiem Rodrigo Ābols pēc valstsvienības finiša pasaules čempionātā neslēpa, ka, neiekļūstot ceturtdaļfinālā, turnīrs atstāja skābu pēcgaršu, bet tajā pašā laikā ir arī lepnums par komandu, kas spēja saņemties pēc neveiksmīga starta. 

Pilnu potenciālu Latvijas valstsvienība gan nespēja atklāt, un Ābolam palika iespaids, ka visa turnīra garumā komandai vairāk palika iekšā, nekā tā dabūja ārā.

"Skābums ir, bet lepnums par džekiem, ka spējām savākties pēc tām divām [pirmajām] spēlēm, un parādīt, ka esam komanda un varam cīnīties kā līdzīgs ar līdzīgu. Kaut kur mums pietrūka, kaut kur ir kur pielikt, bet tāpat lepnums par visiem," Latvijas Televīzijai teica Ābols.

Īpaši Ābols uzteica izlasē mazpieredzējušos hokejistus Eduardu Tralmaku, Fēliksu Gavaru un Martinu Laviņu, kuri zaudētajā pēdējā spēlē nedeva mieru amerikāņiem. Ābols nešaubās, ka pasaules čempionātā iekrātā pieredze palīdzēs trijotnei turpmāk progresēt. 

Motivāciju spēlēt izlasē Ābolam nosaka patriotisma jūtas, mīlestība pret savu valsti un komandu.

Viņš vienmēr centīsies sniegt rezultātu pretim tai neizmērojamai mīlestībai, ko Latvijas izlase saņem no atbalstītājiem. 

Saruna ar Kasparu Daugaviņu

Latvijas izlases kapteinim Kasparam Daugaviņam čempionātā ļoti patika komandas raksturs, jo valstsvienība ne mirkli nepadevās. Lai arī bija brīži ar daudz kļūdām un ir ko uzlabot, par raksturu un cīņassparu nevar teikt nevienu sliktu vārdu, uzsvēra kapteinis. Daugaviņš atzina, ka

spēlē pret ASV nebija veiksmīgs sākums, bet par otro un trešo trešdaļu diez vai kāds varētu komandai ko pārmest. 

"Cīnījāmies kā līdzīgs ar līdzīgu ar komandu, kas atvedusi zvaigžņotu sastāvu," par spēles pēdējām divām trešdaļām teica Daugaviņš. 

Pasaules čempionāta pieredze ir vajadzīga jaunajiem hokejistiem, lai kāpinātu konkurenci valstsvienībā, un tas ļaus nacionālajai izlasei kļūs labākai, piebilda Daugaviņš, kurš ar četriem iemestiem vārtiem un trim piespēlēm bija rezultatīvākais izlases sastāvā. 

Daugaviņu, Ābolu un vārtsargu Kristeru Gudļevski atzina par čempionātā labākajiem Latvijas izlasē. 

Gan Daugaviņš, gan Ābols teica lielu paldies līdzjutējiem par sniegto iedvesmu, un abi pauda apņēmību pievienoties izlasei arī nākamajā pavasarī. 

Saruna ar Eduardu Tralmaku

Ābola slavētajam Tralmakam čempionāts atstāja divējādas sajūtas, jo gribējās sasniegt ceturtdaļfinālu, kas Latvijai neizdevās, toties komanda godam cīnījās pret spēcīgiem pretiniekiem. Arī vārtu guvums spēlē pret amerikāņiem Tralmaku iepriecināja.

Debiju Latvijas izlasē 27 gadus vecais Tralmaks gaidīja ilgi un uzskata, ka ir guvis labu pieredzi, kas varētu palīdzēt nākamajā reizē. Spēlējot vienā maiņā ar gados jaunākiem partneriem, Tralmaks pats sajuties jaunāks, un viņš cer izlasē atgriezties nākamajā čempionātā.

Saruna ar Ralfu Freibergu 

Savukārt aizsargam Ralfam Freibergam čempionāts paliks atmiņā ar labām emocijām un ne līdz galam paveikta darba sajūtu. Viņš cer, ka fani izbaudīja turnīru, lai arī Latvijas izlasei tas nebija labākais, un pietrūka turnīra sākumā zaudēto punktu. 

"Spēlējām beigās labi pēdējās divas spēles, bet darbiņš nebija līdz galam padarīts," teica Freibergs. "Tāds čempionāts – katra spēle izšķiroša."

Latvijas izlase pasaules čempionāta grupas kārtā septiņās spēlēs guva četras uzvaras, ar ko bija par maz iekļūšanai ceturtdaļfinālā. Čempionātu Latvijas izlase noslēdza 9. vietā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
A grupa Punkti
Kanāda
Kanāda
19
Šveice
Šveice
17
Čehija
Čehija
16
Somija
Somija
10
Austrija
Austrija
7
Norvēģija
Norvēģija
6
Dānija
Dānija
6
Lielbritānija
Lielbritānija
3
B grupa Punkti
Zviedrija
Zviedrija
21
ASV
ASV
16
Vācija
Vācija
15
Slovākija
Slovākija
12
Latvija
Latvija
9
Kazahstāna
Kazahstāna
6
Francija
Francija
4
POLIJA
POLIJA
1

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti