Dzierkals pēc zaudējuma hokeja Čempionu līgas finālā: Izšķīra spēle nevienādos sastāvos

Latvijas uzbrucējs Mārtiņš Dzierkals otrdien guva vārtus Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) Čempionu līgas finālā, tomēr viņa pārstāvētais Zviedrijas klubs "Skellefteå" ar 2:3 izbraukumā zaudēja Šveices vienībai Ženēvas "Servette". Dzierkals pēc spēles sarunā ar Latvijas Televīziju atzina, ka izšķirošs bija neveiksmīgais spēles sākums un sliktais sniegums nevienādos sastāvos.

Dzierkals 12. minūtē izlīdzināja rezultātu, "Skellefteå" pretuzbrukumā panākot 1:1, tomēr līdz pirmajam pārtraukumam "Servette" nodrošināja divu vārtu pārsvaru. Zviedrijas komanda tikai pēdējā trešdaļā spēja samazināt rezultāta starpību.

"Skellefteå" atšķirībā no spēlēm Zviedrijas līgā neizdevās apliecināt augstu snieguma kvalitāti nevienādos sastāvos, pastāstīja Dzierkals.

"Zviedrijas līgā mums ir labākais vairākums pēc cipariem un TOP3 mazākums, bet šajā spēlē nenostrādāja ne tas, ne tas," teica Dzierkals. "Zaudējām divus vārtus mazākumā un nespējām iemest vairākumā. Ielaidām ļoti ātri pirmo golu, kas daudz nozīmē tik svarīgās spēlēs."

Čempionu līgas fināla epizodes

Ženēvas kluba fani bija gādājuši par aizraujošu hokeja gaisotni izpārdotajā arēnā, dodot spēlētājiem spēku, sacīja Dzierkals. Viņš piebilda, ka abām komandām pirmais Čempionu līgas fināls bija interesants un "Skellefteå" centās atgūties pēc neveiksmīgā pirmā perioda, tomēr neko vairāk par vieniem iemestiem vārtiem turpinājumā panākt neizdevās.

Dzierkals spēlēja 10 ar pusi minūtes, vārtus guva ar vienīgo metienu un spēlē nopelnīja pozitīvu +/- rādītāju +1. Dzierkals 11 spēlēs Čempionu līgā iekrāja astoņus rezultativitātes punktus par pieciem gūtiem vārtiem un trim piespēlēm.

Čempionu līgā šosezon piedalījās 24 komandas, pamatturnīrā katra aizvadot pa sešām spēlēm, bet 16 labākās vienības iekļuva izslēgšanas turnīrā.