Hokejists Balinskis ar «Panthers» NHL spēlē izcīna uzvaru; Girgensonam un «Sabres» neveiksme

Latvijas aizsarga Uvja Balinska pārstāvētā Floridas "Panthers" ceturtdien izcīnīja uzvaru Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē. Savukārt latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons un viņa pārstāvētā Bufalo "Sabres" piedzīvoja neveiksmi.

Balinskis ar "Panthers" uzvar

"Panthers" mājās ar rezultātu 3:1 pārspēja Toronto "Maple Leafs".

Pirmās trešdaļas izskaņā laukuma saimniekus vadībā izvirzīja Kevins Stenlunds, bet nepilnu minūti pirms trešdaļas beigām pārsvaru dubultoja Olivers Ēkmans-Larsons.

Otrajā periodā Toronto hokejistiem izdevās samazināt deficītu pēc tam, kad vairākumā vārtus guva Mičs Mārners, taču pamatlaika pēdējā sekundē, metot teju no savas aizsardzības zonas, tukšos "Maple Leafs" vārtos ripu raidīja Sems Reinhārts, ļaujot "Panthers" noslēgt maču ar divu vārtu pārsvaru.

Balinskis spēlēja 12 minūtes desmit sekundes un statistikā atzīmējās ar divām soda minūtēm, diviem spēka paņēmieniem un neitrālu lietderības koeficientu.

"Panthers" vārtus sargāja Sergejs Bobrovskis, kurš atvairīja 29 no 30 pretinieku metieniem un tika atzīts par spēles pirmo zvaigzni, kamēr viesu rindās Iļja Samsonovs tika galā ar 21 metienu.

Floridas vienība nākamo maču aizvadīs sestdien, kad savā laukumā uzņems Vankūveras "Canucks", kas pagaidām spēlē bez savainotā Bļugera.

Girgensons un "Sabres" zaudē

"Sabres" savā laukumā ar rezultātu 3:4 piekāpās Kalgari "Flames" komandai.

Kalgari vienība guva pirmos vārtus jau pirmās minūtes laikā, kad precīzs bija Žonatans Iberdo. Nedaudz vairāk kā pēc piecām minūtēm Ēriks Džonsons izlīdzināja rezultātu, taču "Flames" vienu vārtu pārsvaru atguva Vokers Dūers.

Līdz pirmās trešdaļas beigām "Sabres" izdevās vēlreiz panākt neizšķirtu, vairākumā vārtus gūstot Teidžam Tompsonam.

Noslēdzošā perioda otrajā minūtē "Flames" vadībā izvirzījās pēc Bleika Kolemana precīzā metiena. Mājinieki atbildēja ar to pašu, kad pēc nepilnas pusotras minūtes 3:3 panāca Jons Peterka, bet "Flames" vajadzēja vēl minūti un 21 sekundi, lai "Sabres" vārtos ceturto ripu raidītu Adams Ružička un atnestu Kalgari vienība panākumu.

Girgensons šajā mačā uz ledus pavadīja 11 minūtes 34 sekundes, no tām divas minūtes 28 sekundes spēlējot mazākumā, pielietoja trīs spēka paņēmienus un iekrāja neitrālu lietderības koeficientu.

Bufalo vienības vārtus sargāja Devons Levi, kurš atvairīja 32 metienus, kamēr otrā laukuma galā Dans Vladars tika galā ar 24 ripām.

"Sabres", kas ar diviem punktiem četrās spēlēs atrodas pēdējā pozīcijā Austrumu konferencē, nākamo maču aizvadīs sestdien savā laukumā pret Ņujorkas "Islanders".

NHL regulārajā čempionātā komandas līdz 18. aprīlim aizvadīs 82 spēles.