Pasaules hokeja čempionāta spēles Norvēģija - Austrija epizodes

Hokejs

Pasaules čempionāts hokejā. ASV-Kazahstāna

Pasaules hokeja čempionāta spēles ASV-Kazahstāna epizodes

ASV hokejisti sagrauj Kazahstānu un teju garantē ceturtdaļfinālu. Spēles spilgtākie momenti

ASV hokejisti svētdien ļoti pārliecinoši apspēlēja Kazahstānu. Amerikāņi bija pārāki ar rezultātu 10:1. Kopvērtējuma tabulā ASV komandai tagad jau ir 13 punkti, kas praktiski viņiem garantē vietu ceturtdaļfinālā.

(papildināts ar spēles beigu rezultātu)

Pēc sešām spēlēm ASV ar 13 punktiem ir otrajā vietā B apakšgrupā. Vienīgais veids, kā ASV varētu neiekļūt ceturtdaļfinālā, ir, ja Latvija uzvar pamatlaikā gan Slovākiju, gan ASV, Slovākija uzvar Zviedriju un Vācija pārspēj Franciju. Ja kaut viens no šiem nosacījumiem neizpildās, tad ASV spēlēs ceturtdaļfinālā.

Jau no spēles pirmajām sekundēm ASV lielā ātrumā veidoja bīstamus uzbrukumus pie Kazahstānas vārtiem. Likumsakarīgi amerikāņi jau piektajā minūtē atklāja rezultātu. Ripu kazahu vārtos nogādāja Mets Boldijs.

Boldijs atklāj spēles rezultātu

Trešdaļas vidusdaļā ASV ieguva tiesības spēlēt skaitliskajā vairākumā. Vien astoņas sekundes viņiem bija nepieciešamas, lai Breidijs Tkačuks ripu triektu vārtos, panākot 2:0.

Tkačuks dubulto ASV pārsvaru

Nepilnas septiņas minūtes pirms trešdaļas beigām savu ofensīvu sāka veidot Kazahstāna. Pēc vairākām bīstamām epizodēm kazahiem izdevās norībināt ASV vārtu stabiņu, taču ripu tīkliņā raidīt viņi nespēja.

Trīs minūtes pirms perioda beigām Broks Nelsons guva trešos vārtus ASV labā.

Nelsons panāk 3:0

Trešdaļas galotnē ASV piemeklēja dežavu. Kazahstāna saņēma noraidījumu, un uzreiz pēc uzvarēta iemetiena Tkačuks no zilās līnijas otro reizi realizēja vairākumu tā pirmajās sekundēs.

Tkačuks otro reizi realizē vairākumu

Otrās trešdaļas ievadā ASV panāca jau piecu vārtu pārsvaru, šoreiz ar precīzu metienu izceļoties Gevinam Brindlijam.

ASV gūst piektos vārtus

Turpinājumā savus otros vārtus guva Boldijs. Tiesnešiem gan uzreiz nebija skaidrs, vai Kazahtānas vārtsargs ripu tvēris vārtos, taču atkārtojumā bija redzams, ka vārtsarga cimds ar ripu bija aiz vārtu līnijas.

Boldijs panāk 6:0

ASV spiediens trešdaļas vidū sasniedza kulmināciju, vairāku minūšu garumā Kazahstānas hokejistiem netiekot ārā no zonas, lai veiktu spēlētāju maiņas. Bezspēcīgie kazahu spēlētāji nespēja apturēt ātros ASV hokejistus, kas pēc Lūka Kanina metiena panāca jau 7:0.

Kanins gūst septītos vārtus ASV labā

Lielas pārmaiņas nebija arī trešajā periodā, pārliecinoši labāk uz ledus izskatoties ziemeļamerikāņiem.

Spēles 46. minūtē pie "hat-trick" jeb trešajiem gūtajiem vārtiem tika Tkačuks, kurš panāca 8:0.

Tkačuks gūst "hat-trick"

Vien minūti vēlāk ar vārtu guvumu izcēlās Kevins Heiss, vēl vairāk palielinot ASV pārsvaru.

Heiss panāk 9:0

Goda vārtus trešā perioda vidū izdevās gūt Kazahstānai. Pēc iemetiena ar precīzu metienu atzīmējās Alikhans Omirbekovs.

Kazahstānas vienīgais vārtu guvums

Džons Gudro pēc skaistas partnera piespēles ātrajā pretuzbrukumā atjaunoja deviņu vārtu pārsvaru amerikāņiem.

Gudro nogādā desmito ripu kazahu vārtos

Vēlāk svētdien savu sesto spēli aizvadīs arī Latvija, kas pulksten 21.20 nūjas krustos ar gandrīz mājiniekiem slovākiem. Spēli un pirmsspēles studiju no pulksten 20.30 tiešraidē varēs vērot LTV7 un LSM.lv.

Paralēli Prāgā Austrija ar 4:1 apspēlēja Norvēģiju, saglabājot izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā.

Austrijas un Norvēģijas spēles momenti

Katrā grupā līdz 21. maijam izspēlēs apļa turnīru, pēc kura pa četrām abu grupu spēcīgākajām komandām iekļūs ceturtdaļfinālā. Čempionāta medaļnieki kļūs zināmi finālspēlēs Prāgā 26. maijā.

Visas pasaules čempionāta spēles tiešraidē var redzēt LSM.lv.