Ārzemju latvieši hokeja noskaņās pieskandina retro tramvaju, naktī meklē ēdamvietu

Pirms Latvijas hokeja izlases spēles pret Norvēģijas valstsvienību Rīgā izbrauca Retro tramvajs, kurā skanēja fanu dziesmas, plīvoja Latvijas karogi un, protams, to piepildīja līdzjutēji. Kā izrādās, kodolu no viņiem veidoja ārzemju latvieši, kuriem šāda vizināšanās pa pasaules čempionāta norises vietu nemaz nav nekas jauns.

Jau pirms vairākiem gadiem – pagājušā gadu desmita vidū, Īrijas un Lielbritānijas latvieši uz spēlēm devās ar furoru, pie arēnas piebraucot ar limuzīnu. Taču, fanu pulkam kļūstot kuplākam, un faniem apvienojoties organizācijā SDK "Thunder", nācās domāt par krietni lielākām alternatīvām. Tā 2018. gadā Dānijā pie Herningas arēnas pieripoja tusiņu kravas mašīna, kurā parasti vizinās skolu absolventi, bet 2019. gadā Bratislavā – stilizēts vilcieniņš-autobuss. Kā paši ambrāžu organizatori iesmej, pērn Tamperē tika izmēģinātas laivas, bet ne gluži uz arēnu, savukārt šajā reizē izmantota iespēja izvizināties pa Rīgu ar īpašu Retro tramvaja čarterreisu.

SDK "Thunder" kuplina šādu izpriecu cienītāju loku arvien plašāk, pieaicinot piedalīties arī īpaši draudzīgus līdzjutējus no Latvijas, un arī šis gads nebija izņēmums. 

Bet kā jūtas ārzemju latvieši šogad Rīgā? "Cenas ir... dramatiskas," mēģinot piemeklēt atbilstošāko vārdu Latvijas veikalu preču sortimentu dārdzībai, LSM.lv teica viens no SDK "Thunder" dibinātājiem, Lielbritānijā dzīvojošais Andrejs Borščiks. Pārtika nudien šobrīd Anglijā esot lētāka. Rīgā veikala apmeklējums, lai iegādātos vien tomātus un vēl dažus dārzeņus salātu pagatavošanai, izmaksājis vairākus desmitus eiro.

Tikmēr Imants Mālmanis no Īrijas jau pirmajā ierašanās dienā, pareizāk sakot, naktī, sajutis pirmo Rīgas trūkumu – nav, kur paēst. Lidojums aizkavējies, Imants Rīgā ticis vien krietni pēc pusnakts, bet visas ēdināšanas iestādes jau slēgtas. Pēcāk gan atradis, kur ieturēt maltīti, tomēr situācija liecina, ka arī ārzemniekiem šāda pieeja čempionāta laikā var radīt neērtības.

Tomēr viss jau nav tik ļauni – ārzemju latvieši ir priecīgi par fanu zonu, kas iekārtota pie "Arēnas Rīga", un uzsver, ka šis pasākums organizētājiem ir izdevies.

Pasaules čempionāts Rīgā ilgs līdz 25. maijam, bet turpinājumā izšķirošās spēles par medaļām risināsies Somijas pilsētā Tamperē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
A grupa Punkti
ASV
ASV
20
Zviedrija
Zviedrija
18
Somija
Somija
16
Vācija
Vācija
12
Dānija
Dānija
8
Francija
Francija
4
Austrija
Austrija
3
Ungārija
Ungārija
3
B grupa Punkti
Šveice
Šveice
19
Kanāda
Kanāda
15
Latvija
Latvija
13
Čehija
Čehija
13
Slovākija
Slovākija
11
Kazahstāna
Kazahstāna
7
Norvēģija
Norvēģija
6
Slovēnija
Slovēnija
0

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti