Kā nesadegt hokeja olimpā. NHL latviešu Ozoliņa un Merzļikina laikmetu tikšanās

Uzbangojot hokeja pavasarim, iespēja palūkoties uz ledus cīņu pasauli ir arī no cita skatupunkta, nedaudz paverot Nacionālās hokeja līgas (NHL) lielās mašinērijas priekškaru un izdzīvojot leģendārā Sanda Ozoliņa un topošās leģendas Elvja Merzļikina tikšanos Raimonda Gekiša dokumentālajā filmā "NHL ķīmija: Ozo un Elvis".

"Vārds "filma" būtu skaļi teikts, tas ir vairāk kā dokumentālais stāsts no "Sporta studijas" vizītes Tamperē, kad tur notika NHL spēles – Kolumbusas "Blue Jackets" pret Kolorado "Avalanche"," uzskata autors Gekišs.

Elvis Merzļikins treniņā Tamperē

Toreiz, 2022. gada novembrī, "Sporta studijai" viesojoties Tamperē, bija iespēja daudz redzēt un uzzināt, un radusies vēlme skatītājiem dot plašāku ieskatu, nekā tas iespējams raidījuma sižetā. Tā arī tapa stāsts par to, kas slēpjas aiz NHL priekškara, aiz šī lielā mega sporta un izklaides projekta.

Kā ķirsītis uz tortes ir "Blue Jackets" vārtsarga Elvja Merzļikina un Latvijā pagaidām vienīgā Stenlija kausa ieguvēja, bijušā "Avalanche" aizsarga, Sanda Ozoliņa tikšanās.

Vēsturiska tikšanās. Tobrīd Elvim sezona negāja tik spoži, kā pašam to būtu gribējies, arī paša sniegums nebija tik labs, bet, ļoti iespējams, Ozo vārdi viņam deva ceļamaizi nākotnei.

Elvis un Ozo aiz kadra

Ozoliņš ir ar savu milzīgo pieredzi un NHL bagāžu. Tiesa gan, spēlējot citā laikā, kad profesionālais sports un izklaides bizness jau gāja roku rokā, taču tobrīd vairāk vajadzēja sekot līdzi tam, kas tiek rakstīts avīzes slejās un kas izskan raidījumos. Tagad stafeti ir pārņēmuši sociālie tīkli, kā sēnes pēc lietus izauguši dažādi podkāsti, un sportisti tiek apspriesti 24/7 režīmā arī tad, ja paši nav pārāk aktīvi. Pie spraigākiem spēles noteikumiem tomēr ķīmija ir palikusi tā pati – sports un izklaide, kas prasa milzīgu spēku ne tikai laukumā, bet arī ārpus tā.

Jāprot uzaudzēt biezāku ādu.

Tai pašā laikā sportisti ir vienkārši cilvēki – ar savu dzīvi, atbildību, saviem pienākumiem. Cik būtiski ir to visu izturēt un nesadegt.

Elvis Merzļikins par neziņu, ko vairāk spētu dot

Kā uzsver Gekišs, dokumentālais stāsts ir iespēja redzēt no Elvja puses, cik grūti un atbildīgi viņam jāiet cauri pārbaudījumiem, lai būtu hokeja olimpā un nesadegtu. "Vārtsargam, manuprāt, ir viena no grūtākajām pozīcijām – aiz tevis vairs nav neviena cita. Ja kaut kas noiet greizi, Elvis ir pēdējais bastions," uzsver Gekišs.

Elvis Merzļikins par ģimenes nozīmi

Abiem stāsta varoņiem – gan Elvim, gan Sandim ir interesanti apmainīties stāstiem – kā NHL bija tad, kā ir tagad, kā organizēts treniņu process, kas mainījies...

Sandis Ozoliņš par karjeru

Šajā dokumentālajā stāstā ir arī Ozo atkalsatikšanās ar saviem bijušajiem čomiem no "Avalanche" laikiem. Ar patiesām emocijām un patiesu prieku.

Caur divu latviešu sportistu emocijām šī ir iespēja arī iepazīt milzīgās NHL dzirnas, turklāt, sekojot soli pa solim, kā rūpīgi un pārdomāti bija sperts katrs līgas solis, lai atvestu "ceļojošo cirku" uz Eiropu un Tamperē radītu atmosfēru, kāda tā ir Ziemeļamerikā.

Gekišam pavērt NHL priekškaru izdevās jau iepriekš, kad viņš viesojās Ziemeļamerikā pie Elvja un Teodora Bļugera. Toreiz darbs bijis ietilpīgāks, bet hronometrāža - nepilna pusstunda. Jaunais dokumentālais stāsts tapis ātrāk, taču skatītājiem tas būs redzams nepilnas stundas garumā.

Filma "NHL ķīmija: Ozo un Elvis" 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti