Hokeja federācijas direktors: Dalībai olimpiskajā kvalifikācijā spēlētāju atteikumu nav

Hokeja valstsvienībā visi spēlētāji ir gatavi iekļauties sastāvā, kas augusta beigās kvalifikācijas turnīrā Rīgā sāks cīņu par ceļazīmi uz 2026. gada ziemas olimpiskajām spēlēm Itālijā, Latvijas Radio pirmdien pastāstīja Latvijas Hokeja federācijas (LHF) sporta direktors Edgars Buncis.

Turnīra rīkotāji pirmdien, 10. jūnijā, sāka pārdot biļetes uz kvalifikācijas turnīru, kur Latvijas hokejistu pretinieki cīņā par vienu ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm būs franči, slovēņi un ukraiņi. 

Edgars Buncis par hokeja olimpiskā kvalifikācijas turnīra sarīkošanu Rīgā
00:00 / 03:23
Lejuplādēt

LHF rēķinās, ka visas trīs Latvijas izlases spēles būs izpārdotas, un lielākā ažiotāža varētu būt gaidāma uz maču pret nomināli spēcīgāko pretinieku Franciju. Buncis atzina, ka nedrīkst nenovērtēt arī Slovēniju un Ukrainu, bet Francijas valstsvienība kvalifikācijas turnīram nepārprotami gatavosies ļoti nopietni.

Latvijas izlasē neviens potenciālais dalībnieks, tai skaitā Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētāji, dalību pašlaik nav atteicis. "Visi ir apliecinājuši gatavību startēt Latvijas izlasē šajā turnīrā," pastāstīja Buncis.

Izlases sapulcēšanai vēl nav noteikts datums, bet sagaidāms, ka valstsvienība treniņus varētu sākt 19. augustā.

Daudz ko noteiks Eiropas klubu prasības saviem spēlētājiem par iesaistīšanās termiņiem. Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) noteikumi nosaka, ka klubiem trīs dienas pirms olimpiskā kvalifikācijas turnīra ir pienākums palaist spēlētājus uz nacionālo izlasi. 

Latvijas izlases gatavošanās procesu lielā mērā noteiks sarunas ar spēlētājiem un viņu klubiem, atzina Buncis. Viņš piebilda, ka ar NHL spēlētājiem situācija, iespējams, būs pat vienkāršāka, jo viņiem sezona sāksies oktobrī. Sagatavošanās posms Ziemeļamerikā spēlējošajiem hokejistiem tādējādi sāksies nedaudz ātrāk, bet viņi ir pietiekami profesionāli, lai būti gatavi olimpiskajam kvalifikācijas turnīram.

Par biļešu tirdzniecības labajiem rādītājiem pirmajā pārdošanas dienā Buncis ir gandarīts.

Nedaudz vairāk kā stundas laikā līdzjutēji nopirka jau vairāk nekā 5000 biļešu, turklāt gandrīz 3000 pirkumu veica pāris pirmajās tirdzniecības minūtēs.

Par spēļu kalendāru apmēram mēnesi ilgusi stīvēšanās ar frančiem, kas savu piekrišanu deva tikai jūnija sākumā. Tādēļ biļešu tirdzniecība aizkavējusies, lai gan labāk būtu bijis to sākt tuvāk pasaules čempionātam, kad interese par Latvijas izlasi ir lielāka.

Olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā ir mazāks komandu skaits nekā pasaules čempionātā, bet citādi organizatoriskās prasības saglabājas nemainīgas, piebilda LHF sporta direktors. Turnīrs "Arēnā Rīga" norisināsies no 29. augusta līdz 1. septembrim. 

Latvijas izlases pirmie pretinieki 29. augustā būs slovēņi, dienu vēlāk jātiekas ar Ukrainas valstsvienību, bet mačs pret Franciju ieplānots 1. septembrī.

Pēc vietas IIHF rangā vieta olimpiskajā turnīrā bez dalības kvalifikācijā ir droša septiņām komandām – Kanādai, Somijai, ASV, Vācijai, Zviedrijai, Šveicei un Čehijai, kā arī mājiniecei Itālijai. Viena vakance 12 valstsvienību konkurencē ir rezervēta Krievijai, par kuras kandidatūru gala lēmumu attiecībā uz 2026. gadu IIHF vēl nav pieņēmusi. Trīs ceļazīmes uz olimpiskajām spēlēm sadalīs trīs kvalifikācijas turnīros Latvijā, Slovākijā un Dānijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti