Rīta Panorāma

Atzīmē Čārlza III kronēšanas gadadienu

Rīta Panorāma

Intervija ar LTV laika ziņu redaktoru Tomu Brici

Tuvojas pasaules čempionāts hokejā

Pasaules čempionātā ​​​​​​​LTV7 Hokeja studijā būs Ošenieks, Ābols un Masaļskis

Piektdien, 10. maijā, sāksies pasaules čempionāts hokejā, kas risināsies Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā. Čempionāta laikā Latvijas Televīzija (LTV) skatītājiem nodrošinās spraigas diskusijas LTV7 Hokeja studijā, kur komandā šogad būs LTV sporta žurnālists Reinis Ošenieks un hokeja eksperti Artis Ābols un Edgars Masaļskis.

LTV7 Hokeja studiju pārraidīs pirms katras Latvijas hokeja izlases un čempionāta fināla spēles. LTV sporta žurnālists Reinis Ošenieks norādīja, ka šī būs viņa debija pasaules čempionāta studijā.

"Pirms tam kopā ar Edgaru Masaļski un Oļegu Sorokinu esmu vadījis olimpisko spēļu hokeja studiju, bet tas bija februārī. Mēs visi labi zinām, ka maijs tomēr ir īstais hokeja laiks," teica Ošenieks. "Par ekspertiem – liels gods būt šādu vīru kompānijā. Bijušie Latvijas izlases spēlētāji – Edgars vienmēr atbildējis par vārtu drošību, Artis – par uzbrukumu. Tad nu es starp viņiem šādā salikumā būšu kā aizsargs – mēģināšu bloķēt ripas un palīdzēt Edgaram, tajā pašā laikā centīšos atdot tālu piespēli uzbrucējam Artim."

Reinis Ošenieks
Reinis Ošenieks

Masaļskis ir spēlēm bagātākais vārtsargs Latvijas hokeja izlases vēsturē, spēlējot 15 pasaules čempionātos un četros ziemas olimpisko spēļu turnīros.

"Arī šoreiz hokeja pavasarī man ir prieks būt kopā ar LTV7. Nu jau trešo gadu pēc kārtas piedalīšos šajā lieliskajā pasākumā – šogad šis darbiņš būs nedaudz citādāks man, jo sastāvā būs divi jauni kolēģi, bet domāju, ka viss kļūst arvien interesantāk," pastāstīja Masaļskis. "Reinis – televīzijas profesionālis, savukārt ar Arti esam kopā gan spēlējuši, gan strādājuši kā treneri Latvijas izlasē, tagad arī U-20 izlasi trenējam kopā, tāpēc domāju, ka kopīgā strādāšana studijā mums būs vēl viens papildu aizraujošs piedzīvojums."

Edgars Masaļskis
Edgars Masaļskis

Līdzās Ošeniekam un Masaļskim par hokeja spēlēm spriedīs arī bijušais Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Artis Ābols. Kā pauž Artis, viņam vienmēr paticis darboties televīzijā.

"Kādu laiku to neesmu darījis, būs interesanti atgriezties! Man patīk tieša runa – ko redzēšu, to saprotamā valodā centīšos pastāstīt skatītājiem," teica Ābols.

Artis četras reizes ir pārstāvējis valstsvienību pasaules čempionātos elites grupā, spēlējis vairākos hokeja klubos.

2023. gadā viņš bija viens no Latvijas izlases galvenā trenera Harija Vītoliņa asistentiem.  

Artis Ābols
Artis Ābols

Šogad A apakšgrupas spēlēs tiksies Kanādas, Somijas, Šveices, Čehijas, Dānijas, Norvēģijas, Austrijas un Lielbritānijas komandas, savukārt

B apakšgrupā līdzās Latvijas izlasei startēs ASV, Vācijas, Zviedrijas, Slovākijas, Francijas, Kazahstānas un Polijas valstsvienības.

Masaļskis norādīja, ka 2024. gads Latvijas hokeja izlasei viennozīmīgi būs grūtāks.

"Pretinieki šogad Latvijas izlasi vērtēs nopietnāk, jo visi gribēs nospēlēt ļoti labi pret Latviju – pret komandu, kas iepriekšējā gadā ieguva medaļu, bet Latvijas hokeja izlases pluss, protams, ir milzu pieredze no pagājušā gada – tā noteikti palīdzēs," paskaidroja Masaļskis. "Šogad jākoncentrējas uz to, lai komandai 60 minūšu garumā būtu vienmērīgi labs un stabils sniegums. Lai nesanāk tā, ka, piemēram, noguļ spēles sākumu un pēc tam cenšas atspēlēties. Savukārt mums – otrpus laukuma – noteikti jāgaida, jācer un jātic tam, ka Latvijas izlase var atkārtot  tikpat augstu sniegumu kā iepriekšējā gadā. Protams, ir iespējami kritumi, bet galvenais atbalstīt Latvijas izlasi pie jebkādiem rezultātiem."

Visas 64 čempionāta spēles būs skatāmas sabiedrisko mediju portālā LSM.lv, kur turnīra sadaļā būs atrodamas intervijas, aizkulises, videoarhīvs, spēļu kalendārs, turnīra tabulas, apskati un cits oriģinālsaturs.

Katru vakaru īsi pirms pusnakts, plkst. 23.50, LTV7 rādīs visu dienas aizvadīto spēļu apskatu – tajā būs apkopoti interesantākie momenti, gūtie vārti un citas saistošas epizodes. LTV žurnālisti Andris Auziņš, Matīss Timofejevs un Emīls Caune studijā aicinās dažādus viesus, pārrunājot dienas notikumus. Savukārt skatītāji varēs iesaistīties un uzdot jautājumus raidījuma viesiem sociālo mediju vietnē "X", lietojot tēmturi #LielaisHokejs. Papildus varēs uzzināt arī dažādus jaunākos rādītājus – slidojuma ātrumu, ripas lidojuma ātrumu spēcīgākajos metienos un citu statistiku. 

Latvijas Televīzijas pārraides tiesības nodrošina vienošanās ar Starptautiskās hokeja federācijas pasaules čempionāta ekskluzīvo mediju un mārketinga partneri "Infront Sports & Media AG". Vienošanās paredz pārraides tiesības no 2024. līdz 2028. gadam.

LTV7 Hokeja studija un Latvijas hokeja izlases spēles grupas kārtā LTV7, LSM.lv un REplay.lv

11. maijā
plkst. 17.10 Latvija – Polija (LTV7 Hokeja studija plkst. 16.30)

12. maijā
plkst. 17.10 Latvija – Francija (LTV7 Hokeja studija plkst. 16.30)

14. maijā
plkst. 17.10 Latvija – Kazahstāna (LTV7 Hokeja studija plkst. 16.30)

15. maijā
plkst. 17.10 Latvija – Vācija (LTV7 Hokeja studija plkst. 16.30)

18. maijā
plkst. 13.10 Latvija – Zviedrija (LTV7 Hokeja studija plkst. 12.30)

19. maijā
plkst. 21.10 Latvija – Slovākija (LTV7 Hokeja studija plkst. 20.30)

21. maijā
plkst. 17.10 Latvija – ASV (LTV7 Hokeja studija plkst. 16.30)

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
A grupa Punkti
Kanāda
Kanāda
19
Šveice
Šveice
17
Čehija
Čehija
16
Somija
Somija
10
Austrija
Austrija
7
Norvēģija
Norvēģija
6
Dānija
Dānija
6
Lielbritānija
Lielbritānija
3
B grupa Punkti
Zviedrija
Zviedrija
21
ASV
ASV
16
Vācija
Vācija
15
Slovākija
Slovākija
12
Latvija
Latvija
9
Kazahstāna
Kazahstāna
6
Francija
Francija
4
POLIJA
POLIJA
1

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti