Starptautiskā Hokeja federācija pēc traģiska negadījuma prasīs obligātus kakla aizsargus

Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF) pēc spēlētāja bojāejas spēlē Lielbritānijā prasīs visos savos turnīros hokejistiem obligāti lietot kakla aizsargus, pirmdien pavēstīja IIHF.

Oktobrī dzīvību zaudēja Notingemas "Panthers" spēlētājs Adams Džonsons, kam spēlē Šefīldā kaklu pāršķēla pretinieka slida. Lielbritānijas policija pēc Džonsona nāves aizturēja vīrieti aizdomās par netīšu slepkavību. 

Aicinājumu ieviest hokejā obligātus kakla sargus atbalstīja arī tiesas izmeklētājs, kurš pārrauga izmeklēšanu Džonsona nāves lietā. 

Kakla sargi jau iepriekš bija obligāti IIHF rīkotajos U-18 un U-20 turnīros. Kad stāsies spēkā tādas pašas prasības pieaugušajiem, vēl nav zināms, jo augstā pieprasījuma dēļ nav skaidrs, kad būs tehniski iespējams visiem spēlētājiem nodrošināt kakla sargus. Kamēr nav stājusies spēkā obligātā prasība, IIHF stingri iesaka kakla sargu lietošanu. 

Arī Anglijas Ledus hokeja asociācija pēc Džonsona bojāejas noteica obligātu kakla sargu lietošanu, bet aprīkojuma nepietiekamā piedāvājuma dēļ pārcēla noteikuma ieviešanu uz 1. janvāri. 

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) novembrī ar spēlētāju arodbiedrību apsprieda kakla sargu ieviešanu, bet vienošanās par to obligātu ieviešanu nesekoja. 

IIHF lēmumu par kakla sargu ieviešanu pieņēma pēc starptautiskās federācijas Medicīnas komitejas ieteikuma. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti