Jaunie hokejisti patīkami pārsteidz izlases treneri, varēšana jāapliecina arī pārbaudes spēlēs

Latvijas hokeja izlasē pirmajā gatavošanās posmā pirms pasaules čempionāta lielākoties ir iesaistīti jauni spēlētāji, kuru enerģija un pašatdeve patīkami pārsteidza valstsvienības galveno treneri Hariju Vītoliņu. Viņš ar nepacietību gaida ceturtdien un piektdien pirmās divas pārbaudes spēles, lai redzētu, vai tikpat labu iespaidu atstās arī hokejistu sniegums īstā cīņā. 

Darbs izlasē ir tikai sācies, bet Vītoliņš jau pārliecinājies, ka visiem kandidātiem ir liela gribēšana un komandā jūtams liels azarts, turklāt nav neviena vienaldzīgā. Treniņnometnē valda ļoti laba gaisotne, un pirmās divas pārbaudes spēles pret Austriju ļaus jaunajiem izlases kandidātiem sevi pilnvērtīgi parādīt pēc nepilnu nedēļu ilgušiem oficiāliem intensīvajiem treniņiem.  

Latvijas hokeja izlasi gaida pirmās pārbaudes spēles pirms pasaules čempionāta
00:00 / 02:53
Lejuplādēt

Vītoliņš ar interesi gaida spēles pret Austriju, jo vēlas redzēt, kā spēlētāju maiņas būs adaptējušās pēc tik īsa gatavošanās posma. Viena lieta, ka treniņos viss spēlētājiem bija skaidrs, bet spēles apstākļi jau ir kas pavisam cits. Treneris ceturtdien žurnālistiem stāstīja, ka spēlēs būs jāizmanto jauno puišu agresivitāte un ātrums. 

Ja treniņnometnes sākumā spēlētājiem netrūka arī haotisku darbību, tad vēlāk jau bija redzama saskaņota rīcība ar kvalitatīvām piespēlēm un metieniem. 

"Mani pat pozitīvi pārsteidza. Varbūt Amerika ieliek viņus grožos," jaunos izlases kandidātus izvērtēja Vītoliņš. "Mums ir laba jaunatne."

Vītoliņš sagaida ātru un agresīvu cīņu pret austriešiem, taču būtiskas izmaiņas kandidātu sastāvā pēc pirmajām divām pārbaudes spēlēm nav paredzētas. Vītoliņš pastāstīja, ka tie paši hokejisti piedalīsies arī nākamajās divās pārbaudes spēlēs 10. un 11. aprīlī pret Somijas izlasi, kas Rīgā ieradīsies ar spēcīgu sastāvu. Savukārt pēc spēlēm ar somiem treneris vērtēs, kuri no pieaicinātajiem paliks sastāvā un turpinās pretendēt uz dalību pasaules čempionātā.

Treniņnometnē Vītoliņš vēlas strādāt ar ierobežotu spēlētāju loku, kas ļauj saglabāt labu darbošanās ritmu, nevis iesaistīt sešas spēlētāju maiņas. Ritms pajūk un kļūst par ātru, ja kandidātus sadala divās grupās, vai par lēnu, ja visi lielā skaitā gatavojas kopā, paskaidroja treneris. 

Pozitīvas izmaiņas valstsvienībā Vītoliņš saskata salīdzinājumā ar senākām dienām, jo

tagad pretendenti ir gatavi atgriezties un cīnīties par vietu sastāvā arī tad, ja iepriekšējos gados līdz spēlēšanai valstsvienībā pasaules čempionātā neizdevās aizsniegties.

Treneris uzsvēra nepieciešamību uzturēt pozitīvu gaisotni gan komandā, gan ar mediju un līdzjutēju atbalstu. Tas komandai ļauj sajust pārliecību, ka viņu devums ir svarīgs, un jebkuri panākumi ceļ visus augšup. Spēlētājiem ir dažādi raksturi, bet katrs grib padarīt komandu spēcīgāku, uzsvēra Vītoliņš. 

"Jānovērtē puišu attieksme pret izlasi un viņu sniegums. Tie laiki ir garām, kad uz izlasi atbrauca vienkārši uzspēlēt," spēlētāju pozitīvo attieksmi raksturoja Vītoliņš.

Hokeja valstsvienības pārbaudes spēles

4. aprīlis
Latvija - Austrija

5. aprīlis
Latvija - Austrija

10. aprīlis
Latvija - Somija

11. aprīlis
Latvija - Somija

26. aprīlis
Šveice - Latvija

27. aprīlis
Šveice - Latvija

3. maijs
Latvija - Norvēģija

4. maijs
Latvija - Norvēģija

Tā kā turpinās Latvijas čempionāta finālsērija, pašmāju klubu hokejistiem neatliek lielas izredzes pievienoties izlases darbam pašreizējā posmā, kad sevi vairāk var parādīt jaunie talanti. 

Sagaidāms, ka ceturtdien vārtus spēlē pret Austriju sargās Ivars Punnenovs, bet piektdien iespēja visdrīzāk tiks dota Ērikam Vītolam. Izlasē ļoti grib spēlēt Elvis Merzļikins, kam vēl turpinās sezona Nacionālajā hokeja līgā (NHL). Vītoliņš uzsvēra, ka

Elvis valstsvienībai ir vajadzīgs kā vienīgais vārtsargs, kas NHL spēlē jau vairākus gadus.

Treneris piebilda, ka, spēlētājiem kļūstot pieredzējušākiem, viņi spēj izsvērtāk pieņemt lēmumus. Vārtsargu līnijā Vītoliņš ir gatavs daudz paļauties uz izlases vārtsargu treneri Artūru Irbi.

Izlases ģenerālmenedžeris Rūdolfs Kalvītis paskaidroja, ka citi NHL spēlētāji pašlaik koncentrējas uz iekļūšanu un dalību izslēgšanas turnīrā, tādēļ ir priekšlaicīgi ar viņiem runāt par dalību izlasē. Daudzi potenciālie izlases līderi vēl turpina sezonu klubos Eiropā, un valstsvienības vadība vēl vērtēs, cik liela pauze viņiem būs vajadzīga, lai atvilktu elpu. Vītoliņš pozitīvi vērtē situāciju, ka pieredzējušie hokejisti uztur spēļu praksi, jo viņiem nebūs vajadzīgs papildu laiks, lai atkal iejustos spēlē. 

KONTEKSTS:

Latvijas hokeja izlase 2023. gada pasaules čempionātu Somijas pilsētā Tamperē noslēdza ar uzvaru spēlē par 3. vietu, pagarinājumā pārspējot ASV valstsvienību, un pirmo reizi izcīnīja medaļas. 

2024. gada pasaules čempionātu Latvijas hokejisti sāks 11. maijā Čehijas pilsētā Ostravā ar spēli pret Poliju. Grupas kārtas turpinājumā būs jāspēlē pret Franciju (12. maijā), Kazahstānu (14. maijā), Vāciju (15. maijā), Zviedriju (18. maijā), Slovākiju (19. maijā) un ASV izlasi (21. maijā).

Pasaules čempionāts noslēgsies 26. maijā ar spēlēm par medaļām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
A grupa Punkti
Kanāda
Kanāda
19
Šveice
Šveice
17
Čehija
Čehija
16
Somija
Somija
10
Austrija
Austrija
7
Norvēģija
Norvēģija
6
Dānija
Dānija
6
Lielbritānija
Lielbritānija
3
B grupa Punkti
Zviedrija
Zviedrija
21
ASV
ASV
16
Vācija
Vācija
15
Slovākija
Slovākija
12
Latvija
Latvija
9
Kazahstāna
Kazahstāna
6
Francija
Francija
4
POLIJA
POLIJA
1

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti