NHL tuvojas spēlētāju maiņu termiņš, pārcelšanās kontekstā min arī divus Latvijas hokejistus

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) nav aiz kalniem Stenlija kausa izcīņa, bet jau 8. martā iestāsies spēlētāju pāreju termiņa beigas. Pērn, tuvojoties zīmīgajam datumam, klubu mainīja Teodors Bļugers, bet šogad divu citu latviešu hokejistu vārdus loka saistībā ar viņu iespējamu pārcelšanos uz citu klubu.

Klubi var mainīties spēlētājiem visu vasaru un vēlāk sezonas gaitā līdz pat 8. martam, kad ir pēdējā iespēja pastiprināt sastāvu. Turpinājumā visu atlikušo sezonu komandai jāspēlē ar tiem hokejistiem, kas ir tās sastāvā, un nekādus darījumus veikt vairs nevar. Spēcīgākajām komandām vēl ir dažas dienas, lai pastiprinātos pirms Stenlija kausa izcīņas, turpretim vājākās vienības var pārgrupēties un kaldināt plānus labākai nākotnei.

NHL 8. martā noslēgsies spēlētāju pārejas
00:00 / 04:53
Lejuplādēt

Saistībā ar NHL Latvijas hokejistu iespējamiem jurģiem pirmkārt jārunā par vārtsargu Elvi Merzļikinu. Viņa pārstāvētā Kolumbusas "Blue Jackets" joprojām ir līgas pastarīšos, un sezonas vidū Merzļikina nesaskaņas ar klubu kļuva publiskas. Komanda pirmā vārtsarga lomā iemēģināja Daniilu Tarasovu, tiesa, nekas labs no tā īsti nesanāca. Kopš tā laika situācija Kolumbusā ir mainījusies, proti, februāra vidū atlaida ilggadējo kluba ģenerālmenedžeri Jarmo Kekelainenu, kura vietā stājies pienākumu izpildītājs Džons Deividsons.

Elvja aizmainīšana kļūtu par lielu soli, un ir jautājums, vai ģenerālmenedžera pienākumu izpildītājs to būtu gatavs darīt.

"Blue Jackets" vadība, iespējams, gribēs gaidīt stabilu jauno ģenerālmenedžeri un viņa vīziju par sastāvu, bet tas būs tikai vasarā. Elvis ir iedzīvojies savainojumā, bet to neuzskata par nopietnu, un viņam drīz vajadzētu atgriezties ierindā. Formāli trauma nav šķērslis hokejista aizmainīšanai, bet citu komandu interesi tas, protams, nevairo. 

Merzļikins pēc savas iepriekšējās spēles pauda, ka pēdējā laikā lielāku uzmanību pievērš prasmei maksimāli koncentrēties, bet spiedienu neizjūtot nedz viņš, ne komanda. 

"Šobrīd cenšos iemācīties dažādas jaunas lietas un mēģinu kļūt pieaugušāks gan kā personība, gan kā sportists," teica Merzļikins. "Esmu vairāk koncentrējies un lietas uztveru mierīgāk nekā iepriekš, bez stresa, un pēdējā laikā man tas kādu laiku izdodas."

Merzļikina gadījumā galvenā ieinteresētā komanda ir Ņūdžersijas "Devils", kam vārtsargu līnija spēlē tiešām slikti, un komanda izmisīgi vēlas to labot.

Starp kandidātiem uz maiņu min arī Zemgu Girgensonu – uzbrucējs aizvada jau vienpadsmito sezonu NHL, ir nospēlējis 669 spēles, bet tā arī nav sasniedzis Stenlija kausa izcīņu.

Girgensons ir tāda tipa hokejists, kuru gribētu jebkura nopietna izslēgšanas turnīra pretendente, turklāt viņam vasarā beidzas līgums, kas uzbrucēju padara salīdzinoši iekārojamu. Hokeja eksperts Ulvis Brože norādīja, ka Girgensonam  pašam varētu būt gana liela teikšana jautājumā par aizmainīšanu. Noteikti būs kāda komanda, kas vēlēsies noskaidrot, cik pieejams ir pieredzējušais spēlētājs, kas uzbrukumā var darboties jebkurā pozīcijā un kā ceturtās maiņas spēlētājs itin bieži gūst vārtus, paskaidroja Brože. Jāņem gan vērā, ka Girgensonam ģimenē ir mazs bērns, un arī tas varētu būt nozīmīgs arguments, izvērtējot iespējas pārcelties uz citu komandu. 

8. marta vakars pēc Latvijas laika ir pēdējais brīdis, kad NHL varēs veikt spēlētāju maiņas, bet tas neizslēdz iespēju kādām kustībām un darījumiem notikt agrāk. Cik aktīvi būs klubu ģenerālmenedžeri, ir grūti prognozēt, taču allaž ir klubi, kas vēlas kādu spēlētāju sastāva pastiprinājumam redzēt pie sevis, kā arī ir klubi, kam atsevišķi hokejisti neiekļaujas nākotnes plānos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti