Girgensona pirmā rezultatīvā piespēle šosezon neglābj «Sabres»; uzvar Bļugers un «Canucks»

Latvijas hokejists Zemgus Girgensons svētdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā izcēlās ar pirmo rezultatīvo piespēli šajā sezonā, tomēr viņa pārstāvētā Bufalo "Sabres" komanda savā laukumā ar 2:5 piekāpās vienai no Rietumu konferences līdervienībām Vinipegas "Jets". Uzvarēja uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā Vankūveras "Canucks", kas viesos ar 2:1 pārspēja Anaheimas "Ducks".

(papildināts ar Vankūveras "Canucks" uzvaru)
Girgensons otrā perioda vidū asistēja Ērikam Robinsonam, kurš tobrīd panāca 2:1 mājinieku labā.

Noturēt pārsvaru "Sabres" gan neizdevās, un pēdējās trešdaļas pēdējās desmit minūtēs "Jets" guva četrus vārtus, divreiz esot precīzi, kad mājinieki vārtsargu bija nomainījuši pret sesto laukuma spēlētāju.

Latvijas hokejists uz ledus bija 11 minūtes 35 sekundes, metienus vārtu rāmī neizpildīja, bet atzīmējās ar četriem spēka paņēmieniem un uzvarētu vienīgo iemetienu, noslēdzot maču ar neitrālu lietderības koeficientu.

Girgensons šosezon aizvadījis 44 spēles, iekrājis astoņus (7+1) punktus, 15 soda minūtes un neitrālu lietderības koeficientu, bet kopumā NHL karjeras laikā viņam 669 spēles, 182 (88+94) punkti, 186 soda minūtes un lietderības koeficients -65.

Bufalo "Sabres" - Vinipegas "Jets" spēles epizodes

Bufalo komandas labā svētdienas mačā vārtus guva arī Džons Džeisons Peterka, bet "Jets", kas ar 83 punktiem 60 mačos ir otrie Rietumu konferencē, rindās precīzi bija Nino Nīderraiters, Džošs Morisons, Morgans Barrons, Vladislavs Namestņikovs un Šons Monahans.

"Sabres" ar 62 punktiem 62 spēlēs Austrumu konferences turnīra tabulā ierindojas 13. pozīcijā un nākamo maču aizvadīs trešdien, kad viesos tiksies ar Toronto "Maple Leafs" hokejistiem.

Savukārt "Canucks" spēlē Bļugers 12 minūtēs uz ledus uzvarēja vienīgajā iemetienā, bet ar citām rezultatīvām darbībām neizcēlās, nopelnot neitrālu lietderības rādītāju.

Anaheimas "Ducks" - Vankūveras "Canucks" spēles epizodes

"Canucks" vadībā pirmajā trešdaļā izvirzīja Nilss Hoglanders, savukārt Alekss Kilorns mājiniekiem atjaunoja neizšķirtu. Uzvaras vārtus Vankūveras komandai otrajā trešdaļā guva Konors Gārlends.

Rietumu konferences līdere "Canucks" 63 spēlēs ir iekrājuši 85 punktus un nākamo spēli aizvadīs otrdien Losandželosā pret "Kings".