Latvijas handbolisti Eiropas kvalifikācijas startā piekāpjas olimpiskajiem čempioniem frančiem

Latvijas vīriešu handbola izlase ceturtdien viesos Puatjē ar 18:35 zaudēja olimpiskajiem čempioniem frančiem pirmajā spēlē Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupā, liecina rīkotāju informācija.

Iztiekot bez sava līdera Daiņa Krištopāna, latviešiem jaunā galvenā trenera Davora Čuturas vadībā īsti nebija ko likt pretim titulētajiem pretiniekiem. Franči izvirzījās vadībā 8:1 un pirmo puslaiku noslēdza ar deviņu vārtu pārsvaru (16:7). Titulētie laukuma saimnieki bija situācijas noteicēji arī pēc pārtraukuma un bez sarežģījumiem nodrošināja pārliecinošu uzvaru.

Latvijas izlasē rezultatīvākais ar piecu vārtu guvumu bija Emīls Kurzemnieks, turpretim Francijai pa pieciem vārtiem iekrāja Ludoviks Fabregass un Dilans Nai.

Uz Franciju latvieši devās ar pieciem debitantiem sastāvā, savukārt 100. spēli valstsvienībā aizvadīja Māris Veršakovs. Krištopāns nespēlēja personisku iemeslu dēļ, bet Čutura iepriekš teica, ka rēķinās ar Daini kvalifikācijas turpinājumā.

Kvalifikācijas grupā līdzās Latvijas un Francijas izlasēm ir arī Itālija un Polija. Ar uzvaru ceturtdien turnīru sāka poļi, mājās Katovicē pārspējot Itālijas valstsvienību - 30:23.

Nākamajā spēlē Latvijas handbolisti jau svētdien Valmierā tiksies ar Poliju - šo spēli tiešraidē varēs vērot LTV7 un replay.lv.

Čempionāta finālturnīru sasniegs katras grupas divas labākās komandas un četras no astoņām trešo vietu ieguvējām.