Baltijas čempionāta 1. posms stenda šaušanā. Dainis Upelnieks

(Zīmju valodā). Sporta ziņas

Eiropas čempionāta atlases spēle handbolā Latvija – Francija

Latvijas handbolisti Valmierā atzīst olimpiskās čempiones Francijas pārākumu

Latvijas vīriešu handbola valstsvienība trešdien Valmierā ar 19:38 piekāpās olimpiskajai čempionei Francijai 2024. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupas spēlē, kur abām komandām turpmākais liktenis turnīrā bija skaidrs vēl pirms sākuma svilpes.

Visās piecās aizvadītajās spēlēs kvalifikācijas grupā Latvijas izlase zaudēja un uz vietu finālturnīrā nepretendē, savukārt franči nav zaudējuši ne punktu un ir pārliecinoši līderi četru komandu konkurencē, kam jau garantēta dalība finālturnīrā.

Laukuma saimniekiem ar četru vārtu guvumu rezultatīvākais bija Guntis Piļpuks, kuru atzina par mačā labāko Latvijas izlases sastāvā, savukārt uzvarētājiem četri spēlētāji iemeta pa pieciem vārtiem.

Latvijas izlasei pirmos vārtus izdevās gūt 7. minūtē, Nilam Kreicbergam samazinot rezultāta starpību līdz 1:3. Francijas handbolisti apliecināja favorītu statusu, darbojoties laukumā bez spriedzes un audzējot pārsvaru. Laukuma saimniekus no lielāka zaudētu vārtu biruma pasargāja Edgara Kukšas teicamais sniegums vārtos, tomēr frančiem tas netraucēja pārtraukumā doties ar 11 vārtu pārsvaru (20:9).

Saruna ar Nilu Kreicbergu

Kreicbergs puslaika pārtraukumā intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka neraugoties uz pretinieku pieticīgāku sastāvu Valmierā, Francijas izlase ne velti ir olimpiskā čempione, turpretim laukuma saimnieki titulētajiem sāncenšiem pretim ir likuši pilnīgi jaunu komandu.

Saruna ar Robertu Rancānu

Savukārt Latvijas izlases handbolists Roberts Rancāns atzina, ka pret tādu komandu kā Francija ir ļoti sarežģīti labi nospēlēt. Rancāns iesildoties savainoja cirksni un pēc mediķu ieteikuma laukumā nedevās, spēli vērojot no malas.

Spēku samērs pēc pārtraukuma nemainījās, lai arī rezultāta starpība tik būtiski vairs nepieauga, bet Francijas prāvais pārsvars netika apdraudēts.

Saruna ar Gunti Piļpuku

Piļpuks pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijai atzina, ka ir lieliskas emocijas un prieks spēlēt pret tādu komandu kā Francija. Viņš uzsvēra, ka Latvijai ir jauna komanda un, ja tā turpinās cītīgi strādāt, tad pēc 3-4 gadiem varēs tāda līmeņa pretiniekiem izrādīt līdzvērtīgāku pretestību, vai pat sāncenšus pārsteigt.

Mājinieku sastāvā nebija Latvijas spēcīgākā handbolista Daiņa Krištopāna, kā arī nespēlēja vēl viens no potenciālajiem līderiem Māris Veršakovs.

Galvenā trenera Davora Čuturas vadītā Latvijas valstsvienība kvalifikācijas ciklu noslēgs svētdien viesos pret Poliju.

Eiropas čempionāta finālturnīrā iekļūs pa divām astoņu grupu spēcīgākajām komandām, kā arī četras labākās trešo vietu ieguvējas.