Latvijas handbola izlase piekāpjas igauņiem pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē

Latvijas vīriešu handbola izlase sestdien Tallinā aizvadīja 2025. gada pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra spēli ar Igaunijas valstsvienību, kurā piekāpās ar rezultātu 22:28.  Divu maču summā Latvijas izlase piekāpās ar 51:58.

Šī bija atbildes spēle. Pirmajā mačā pret kaimiņiem, kas aizritēja Valmierā, Latvijas valstsvienība atzina Igaunijas pārākumu, piekāpjoties ar rezultātu 29:30.

Latvijas izlasei viena punkta deficīts, – vai izdosies uzvarēt pretiniekus, izlases vārtsargs Edgars Kukša neņēmās prognozēt, vien teica, ka spēle būs sīva. Viņš norādīja, ka komandā ir jauni spēlētāji, taču viņi uztur kontaktu un nav tā, ka spēlētāji atbrauc uz izlasi, kur viens otru nepazīst.

Intervija ar Edgaru Kukšu

Spēles ievadā Latvijas izlase ātri izrāvās vadībā ar trīs punktu pārsvaru. Bet pie 5:5 spēle jau izlīdzinājās un pēc tam jau pretinieki izvirzījās vadībā. 7:12 – ar šādu rezultātu noslēdzās pirmais puslaiks.

Pēc pirmā puslaika izlases spēlētājs Roberts Rancāns, kurš ikdienā spēlē Spānijas augstākajā līgā, norādīja, ka Latvijas izlasei vairāk jāizmanto savas iespējas, un tad jau būs labi. Par nerealizētajiem trim septiņu metru soda metieniem Rancāns izteicās, ka Igaunijas izlases vārtsargam spēle veicas.

Intervija ar Robertu Rancānu

Runājot par savu karjeru, viņš norādīja, ka lēmumu doties uz Spāniju viņš nenožēlo ne mirkli. Tur ir cits līmenis, spēles stils savādāks, arī ātrums, un spēja attīstīties ir ļoti laba.

Otrajā puslaikā igauņi neļāva Latvijas izlasei deldēt rezultāta starpību. 22:28 – ar šādu rezultātu noslēdzās spēle.

"Neiemetām savus golus," pēc desmitās neuzvarētās spēles pēc kārtas atzina vārtsargs Artūrs Kuģis. Viņaprāt, ja pirmais puslaiks būtu noslēdzies ar neizšķirtu rezultātu, rezultāts būtu cits.

Intervija ar Artūru Kuģi

Tomēr nākotnē vārtsargs raugās pozitīvi, norādot, ka džekiem sev ir jānotic un viss būs labi.

Rezultatīvākais Latvijas izlases rindās bija Ralfs Geislers, kurš guva piecus vārtus, bet pa trīs vārtiem guva Kristiāns Ingus Jonuška, Rauls Erlends Serafimovičs un Jevgeņijs Rogonovs.

Latvijas izlasei, kuras galvenais treneris ir serbu speciālists Davors Čutura, šoreiz nevarēja palīdzēt Vācijas bundeslīgas klubā "MT Melsungen" spēlējošais Dainis Krištopāns un vēl virkne pieredzējušu spēlētāju.