Latvijas - Igaunijas basketbola līgas spēle BK "Liepāja" - "AVIS UTILITAS Rapla"

Pēc neskaidra sagatavošanās posma bobslejisti ir gatavi sezonai

Latvijas handbolisti piekāpjas igauņiem pasaules čempionāta kvalifikācijas spēlē. Galvenie notikumi

Sastāvu krasi atjauninājusī Latvijas vīriešu handbola valstsvienība ceturtdien Valmierā ar 29:30 spraigā cīņā zaudēja Igaunijas izlasei 2025. gada pasaules čempionāta kvalifikācijas pirmās kārtas cīņā, bet saglabāja izredzes uz iekļūšanu nākamajā atlases posmā.

Nākamo kvalifikācijas kārtu sasniegs komanda, kas būs pārāka divu spēļu summā. Atbildes spēle Tallinā notiks sestdien, 4. novembrī.

Ar 12 vārtu guvumu Latvijas izlasē izcēlās Ralfs Geislers, kuru atzina par labāko mājinieku sastāvā, bet septiņas reizes bumbu vārtos raidīja Endijs Kušners. Igaunijai rezultatīvākais ar septiņiem vārtiem bija Karls Toms, savukārt par labāko uzvarētāju sastāvā nosauca četru vārtu autoru Karlu Rosnu.

Latvijas handbolisti pirmajā puslaikā vadībā pabija tikai mača sākumā, panākot 2:0. Igaunijas izlase ātri revanšējās un laukuma saimniekus no vārtu zaudējuma vairākkārt glāba Edgars Kukša, liedzot igauņiem iekrāt lielāku pārsvaru.

Pirmā puslaika epizodes

Igaunijas izlase vairākkārt panāca divu vārtu vadību, bet komandu spēki laukumā bija līdzvērtīgi, un pārtraukumā ar minimālu pārsvaru devās viesi (13:12).

Saruna ar Davoru Čuturu

Mājinieku veikumu pirmajā puslaikā atzinīgi novērtēja Latvijas izlases galvenais treneris Davors Čutura. Viņš intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka izlasē ir daudz nepieredzējušu spēlētāju un bija īss gatavošanās laiks, tādēļ komanda pelnījusi atzinīgus vārdus. Čutura pēc pārtraukuma no Latvijas izlases vēlējās redzēt stabilu un vismaz tikpat labu spēli kā pirmajā puslaikā.

Saruna ar Martinu Nodlu

Savukārt Igaunijas izlases treneris Martins Nodla atzina, ka viņa vadītajai komandai nesekmējās vārtu gūšanā, bet speciālists pauda cerību uz labāku ritmu otrajā puslaikā. Latvijas izlasi Nodla uzteica kā jaunu komandu, kas attiecībā pret savu pašreizējo līmeni laukumā rāda labāku sniegumu nekā pretinieki.

Vadību Latvijai pēc pretinieku kļūdas otrā puslaika sākumā atguva Kušners (15:14) un spēle ritēja punkts punktā, līdz pirmajiem lielāks atrāviens izdevās Igaunijas handbolistiem (24:21). Tas gan nekļuva par lūzumu spēlē – latvieši samazināja deficītu līdz minimumam un deviņas minūtes pirms beigu svilpes Raivis Gorbunovs atjaunoja neizšķirtu 25:25. Tomēr igauņi prasmīgi izmantoja Latvijas handbolistu kļūdas un atguva divu vārtu pārsvaru (28:26), noturoties vadībā līdz beigu svilpei.

Vārtsargs Kukša pēc zaudējuma intervijā Latvijas Televīzijai atzina, ka smagā spēlē komandai bija kļūdas, bet cīņā ar tādu spriedzi tas ir saprotams. Zaudējums ar vienu vārtu starpību ļauj saglabāt izredzes uz iekļūšanu nākamajā kārtā, uzsvēra Kukša.

Saruna ar Edgaru Kukšu un Ralfu Geisleru

Savukārt Geislers pastāstīja, ka mājinieku komanda ne tik labi nospēlēja aizsardzībā, kas maksāja vairākus ielaistus vārtus. Taču arī Geislers pauda pārliecību, ka ir iespēja atbildes spēlē sniegumu uzlabot.

Pēdējo uzvaru oficiālās spēlēs Latvijas valstsvienība izcīnīja pērnā gada sākumā, patlaban 10 spēlēs pēc kārtas esot bez uzvarām. Pret igauņiem Latvijas sastāvā arvien nebija valstsvienības līdera Daiņa Krištopāna, kā arī savainojumu dēļ laukumā nedevās trīs Dobeles kluba handbolisti Nils Kreicbergs, Antons Šuleiko un Ņikita Pančenko.

Saruna ar Aleksandru Babru

Latvijas Handbola federācijas prezidents Aleksandrs Babra intervijā Latvijas Televīzijā uzteica komandu par cīņassparu un atgādināja, ka izlasē spēlētāju vidējais vecums ir tikai 20 gadu. Latvijas valstsvienībai ir labas izredzes progresēt, uzsvēra Babra. Viņš paskaidroja, ka Krištopāns spēlēs pret Igauniju nevar palīdzēt ģimenes apstākļu un savainojuma dēļ, bet ir solījis pievienoties izlasei nākamajās cīņās.

Pasaules čempionāta kvalifikācijas pirmajā posmā piedalās 10 valstsvienības, kas sadalītas piecos pāros. Dueļu uzvarētāji nākamajā atlases kārtā 2024. gada martā pievienosies Lietuvai, Ukrainai un Beļģijai, pretendējot iekļūt izšķirošajā kvalifikācijas posmā.