Panorāma

Partijas par lielo finansējumu zināšanas nepērk

Panorāma

Panorāma

Zem Latvijas karoga golfā startē Krievijas vicepremjeres ģimenes atvase

Zem Latvijas karoga golfā startē Krievijas vicepremjeres ģimenes atvase

Latvijas Golfa federācija ir apturējusi sportistes Marijas Hristenko dalību junioru čempionātā. Tas darīts, kamēr tiks noskaidrota situācija par viņas pilsonību. Spriežot pēc internetā publiskotas informācijas, viņa pārstāv gan Krieviju, gan Latviju. Aptuveni 14 gadus vecā jauniete ir saistīta ar sankcijām pakļautās Krievijas vicepremjeres Tatjanas Goļikovas ģimeni. Viņa ir vicepremjeres vīra dēla meita. Par sporta nozari atbildīgā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) apstiprina, ka lūgs situāciju izvērtēt saviem kolēģiem no iekšlietu nozares.

Kremļa opozicionāra Alekseja Navaļnija dibinātais Korupcijas apkarošanas fonds pērn nāca klajā ar pētniecisku filmu par Krievijas vicepremjeres Tatjanas Goļikovas ģimeni. 


"Lai saskaitītu visu, pie kā savas dzīves laikā tikusi divu ierēdņu, Tatjanas Goļikovas un Viktora Hristenko, ģimene, ir ļoti jāpiepūlas. Lidmašīna. Golfa klubs Spānijā. Trīs golfa klubi Krievijā. Villas Spānijā un Portugālē. Nekustamais īpašums Azūra krastā un Krievijā. Investīcijas. Daļas farmācijas uzņēmumos. Eksotiski pirkumi," teikts filmā. 

"Interesanti uzzināt – cik savas dzīves laikā ir sazagusi Tatjana Goļikova un viņas vīrs? Mums sanāca 50 miljardi rubļu."

Tas ir aptuveni  pusmiljards eiro. Pašu Goļikovu filmas autori sauc par "Putinam uzticīgu kareivi", kas atbild gan par veselības, gan izglītības, gan pensiju nozari, iepriekš bijusi gan veselības ministre, gan Krievijas vadoņa Vladimira Putina palīdze, gan atbildīgos amatos finanšu jomā.

Viņas vīrs Viktors Hristenko bijis Krievijas rūpniecības un tirdzniecības ministrs. Viņa dēls Vladimirs Hristenko savukārt vadītājs vairākos uzņēmumos, kas koruptīvi tikuši pie valsts pasūtījumiem, piemēram, dažāda veida vakcīnu ražošanas. Navaļnija fonds to visu kopā sauc par perfekti izveidotu noziegumu shēmu, kas ļāvusi tikt pie milzu bagātības, ko vēlāk abi ieguldījuši superdārgos īpašumos.

Abi aizraujas arī ar golfu, kur ar lieliem panākumiem startē Vladimira Hristenko meita, kura piedalās starptautiskās sacensībās. 

Sportiste soctīklos rakstījusi, ka dzīvo Spānijā un pārstāv gan Latviju, gan Krieviju.

Latvijas rangā viņa ir 50. pozīcijā un parādās ar Krievijas karodziņu. Bet Eiropas rangā – ka pārstāv Latviju. Abās vietnēs norādīts Jūrmalas golfa klubs.

Latvijas Golfa federācijā intervijai nepiekrita. Latvijas Televīzija vērsās par sportu atbildīgajā IZM. 

IZM Sporta departamenta direktors Vladimirs Šteinbergs pauda pārsteigumu: "Man bija pārsteigums, ka vispār tādu... Krievijas sankcionētu personu pārstāvji vispār atrodas Latvijā un pārstāv Latviju. Tad tas jau ir pārsteigums, ka mums valstī dzīvo tik tuvu Putina pārstāvju, varas pārstāvju radinieki."

Departamentā skaidroja, ka situāciju lūgs izvērtēt Iekšlietu ministrijai (IeM). 

Iekšlietu ministra padomnieks komunikācijas jautājumos Andrejs Vaivars norādīja – ja nepilngadīgai personai ir dubultpilsonība, no kurām viena ir Krievijas pilsonība, tad drošības dienestiem ir iespēja izvērtēt, vai šī Latvijas pilsonība savulaik ir iegūta leģitīmi, vai viss ir noticis korekti.

"Tas ir viens. Un otrs ir – nepilngadīgai personai, kam ir gan Latvijas, gan Krievijas pilsonība,

sasniedzot pilngadību, pēc tam līdz 25 gadu vecumam jebkurā gadījumā būs jāizvēlas, pie kuras valsts šī persona grib piederēt – pie Latvijas vai Krievijas. Mūžīgi saglabāt abas pilsonības viņa nevarēs," skaidroja Vaivars.

Skaidrojumus par izveidojušos situāciju Latvijas Televīzija lūdza arī Valsts drošības dienestam (VDD), kas atbildēja, ka minētās personas ir zināmas, tomēr konkrētais gadījums neesot saistīts ar tiešu apdraudējumu Latvijas nacionālajai drošībai: "VDD atbilstoši savai kompetencei pastāvīgi iegūst un analizē informāciju par riskiem Latvijas nacionālajai drošībai, tajā skaitā ar Krievijas varas eliti saistītu personu aktivitātēm mūsu valstī."

VDD vienlaikus norādīja, ka no plašākiem  komentāriem šobrīd atturēsies. 

Golfa spēlētājas māte: Marijas ģimene esmu es – Latvijas pilsone 

LTV izdevās sazināties ar golfa spēlētājas māti Anastasiju Dzehu, kas apsver tiesāties ar federāciju par aizliegumu meitai piedalīties sacensībās. Viņasprāt, federācija nedrīkstēja meitu pielaist pie sacensībām, ļaut vienu dienu spēlēt un pēc tam izslēgt no sacensībām.

Sieviete uzsvēra, ka meitu audzinājusi viena pati un nekādas attiecības ar viņas tēvu neuztur.

Marija ir Latvijas pilsone, kas pēdējo gadu sacensībās pārstāv Latviju. Pirms tam viņa dažkārt pārstāvējusi arī Krieviju. Par to joprojām var pārliecināties spēlētāju sarakstos, viņai joprojām ir arī Krievijas pase, apliecināja viņas māte.

Sportistes māte LTV pauda, meitenes tēvs ir  Krievijas pilsonis un ir sankciju sarakstā,  bet jauniete nekad nav dzīvojusi kopā ar tēti, "viņas ģimene esmu es, un neesmu sankciju sarakstā".  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti