Virslīgas vadītājs nesaskata piemērotus LFF prezidenta amata kandidātus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 3 mēnešiem.

Ievēlēšanai Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidenta amatā nav piemērots ne pašreizējais LFF vadītājs Guntis Indriksons, ne Krišjānis Kļaviņš, kuru saista ar dalību spēļu rezultātu ietekmēšanā, uzskata futbola virslīgas izpilddirektors Emīls Latkovskis.

Priekšvēlēšanu situāciju Latkovskis raksturoja kā farsu, kas nesola neko labu Latvijas futbolam nākamajos četros gados. Abu kandidātu piedāvātās programmas viņš uzskata par bezcerīgām un bez scenārija, kas nodrošinātu pietiekamu futbola sabiedrības atbalstu stabilam un mērķtiecīgam LFF darbam nākamajā četrgadē.

Par nenormālu Latkovskis uzskata situāciju, ka LFF prezidenta vēlēšanām nepiesakās neviens cits, izņemot Indriksonu, kurš amatā ir jau piecus termiņus, un vienu apšaubāmas reputācijas populistu, kurš pats reālu pienesumu futbola attīstībā nav devis. 

"Vai nu futbola sabiedrība baidās, vai vienkārši 20 gadu laikā nav izveidots neviens pienācīgs un konkurētspējīgs pēcnācējs," pauda Latkovskis.

Nav iespējams ignorēt informāciju, tostarp no Eiropas futbola federāciju savienības (UEFA) un Starptautiskās futbola federācijas (FIFA) par Kļaviņa iespējamu dalību manipulācijās ar spēļu rezultātiem un balsot par viņu tikai tāpēc, lai nebalsotu par Indriksonu, paskaidroja virslīgas amatpersona. Latkovskim gan nav saprotams, kāpēc LFF informāciju par Kļaviņa darbībām atklāj tikai pirms LFF prezidenta vēlēšanām, lai gan skandalozie notikumi risinājās jau sen. 

Latkovskis mudināja iesaistīties kopīgi ar Ģirtu Mihelsonu sāktajā kustībā “Fubols 2031”, lai meklētu risinājumus un idejas Latvijas futbola attīstībai.

Jau vēstīts, ka LFF Godīgas spēles un ētikas komitejas ieskatā Kļaviņa kandidatūra LFF prezidenta amatam būtu pretrunā LFF statūtiem, kā arī UEFA un FIFA prasībām. Komiteja uzskata, ka ir ticama informācija par Kļaviņa iespējamām darbībām pretrunā sporta ētikas un godīgas spēles principiem. 

LFF šonedēļ vēl nepieņēma lēmumu par Kļaviņa pielaišanu LFF prezidenta vēlēšanām. LFF valde nolēma iesniegt LFF Godīgas spēles un ētikas komitejas lēmumu par Kļaviņu izskatīšanai LFF Disciplinārlietu komisijā. Gala lēmumu par Kļaviņa pielaišanu 29.aprīlī paredzētajām vēlēšanām LFF valde plāno pieņemt neilgi pēc Disciplinārlietu komisijas lēmuma saņemšanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti