Dienas ziņas

Vilina ar stipendiju un dzīvokli

Dienas ziņas

Skolēni piedalās Meža dienā

EČ futbola spēles vieta joprojām miglā tīta

Vēl joprojām nav skaidrs, kur aizvadīs futbola spēli pret Portugāli

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Līdz futbola līdzjutēju ilgi gaidītajai Pasaules kausa kvalifikācijas spēlei pret pašreizējo Eiropas čempioni Portugāli, kas paredzēta 9. jūnijā "Skonto" stadionā, atlicis mazāk par pusotru mēnesi. Tomēr joprojām valda neskaidrība par spēles veiksmīgu norisi. Rīgā, Liepājā vai tomēr ārpus Latvijas?

"Skonto" stadions atklāts 2000. gadā un joprojām ir vienīgā vieta Latvijā, kur var aizvadīt FIFA un UEFA prasībām atbilstošu spēli. Pārdots jau vairāk nekā astoņi tūkstoši biļešu, bet strīdā ar "Skonto" stadiona nekustamā īpašuma saimniekiem SIA "Adventika Group", kustāmās mantas juridiskie saimnieki SIA "Light", demontējuši sev piederošos stadiona krēslus un apgaismojumu.

"Visu šo problēmu sacēla principā viena spēle - viena spēle pret Portugāli. Jācenšas pieņemt lēmumi, kas ir tālredzīgāki, lai šāda problēma nemaz nerastos pašos pamatos," uzskata Kaspars Gorkšs, Latvijas futbola izlases kapteinis.

2011. gadā "Reverta" pārņēma pirms tam Guntim Indriksonam piederošo "Skonto" kompleksu. "Reverta" iegūto aktīvu pārdeva vien 2014. gadā. Par gandrīz 14 miljoniem eiro to iegādājās ar Indriksonu saistīts uzņēmums SIA "SSA". To vadīja bijušais "Skonto" futbola kluba prezidents – Vladimirs Koļesņičenko.

"Es tikai trīs cilvēkus uzskatu par draugiem, un viens no viņiem izteica piedāvājumu - Gunti, varam dažās dienās atrisināt stadionu ... Ar banku vienojāmies tā, ka 8 miljonu vietā samaksājām 14 miljonus, tā ka es domāju, valstij jābūt ļoti apmierinātai," klāsta Guntis Indriksons, Latvijas Futbola federācijas prezidents.

Ko "Reverta" nespēja izdarīt trīs gadus, to Koļesņičenko paveica divos mēnešos. Tikko iegūto īpašumu tālāk pārdodot SIA "MANI Group" par astronomiskiem 35 miljoniem eiro. "MANI Group" īsi pēc darījuma mainīja īpašnieku un arī nosaukumu uz "Adventika Group". Stadionu pārvaldīšana bija uzticēta SIA "Fitnesa parks", kurš bija apņēmies gada laikā nojaukt esošās celtnes un nodot kustamo mantu tā īpašniekiem.

"Iestājās īpašnieka SIA "Stadions" maksātnespēja, un šis kustamais īpašums arī tika pārdots. Līdz ar to kustamais īpašums jau tad bija nodalīts, tās bija divas dažādas lietas. Tas, ka viņi gāja kopā visos pirkumos ... strīds sākās, kad nopirka nekustamo, kustamo vairs nenopirka," situāciju skaidro Uldis Strautmanis, "Delfi" sporta redaktors.

Līdz šim federācija nespēja atrisināt strīdu starp "Adventika Group" un "Light". Indriksons, kurš publiski noraidījis savu saistību ar "Skonto" stadiona pārdošanu un tā problēmām, tomēr personīgi ticies ar abu pušu pārstāvjiem, lai nodrošinātu spēļu norisi.

"Es esmu uzņēmies privātas garantijas visām, tā teikt, prasībām no viņu puses," atklāj Guntis Indriksons.

LTV rīcībā esošā informācija liecina, ka pēc UEFA kongresa paziņojuma par papildus miljona piešķiršanu katrai federācijai ar LFF sazinājās "Skonto" stadiona iesaistās puses, pieprasot pusotru miljonu eiro, lai nodrošinātu iespēju izmantot stadionu arī turpmāk.

"Es kaut ko tamlīdzīgu pirmoreiz dzirdu. Mana pozīcija no pirmās dienas, tikko sākās demontāžas process, es piezvanīju ģenerālsekretāram, es piezvanīju Edgaram Pukinskim, un pasacīju: "Kategoriski neviena centa no futbola federācijas šie cilvēki nedrīkst saņemt. Punkts."" apgalvo Indriksons.

Indriksons paziņojis, ka federāciju vada pēdējo gadu; jautājums, kur Latvijas izlase aizvadīs mājas spēles, būs jārisna tās nākamajam prezidentam. Tomēr problēma jārisina tagad, jo rudenī izlasei gaidāmas divas mājas spēles.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti