«Valmierai» un «Jelgavai» piešķir licences dalībai Latvijas futbola virslīgā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 4 mēnešiem.

Latvijas čempionvienībai "Valmiera" un "Jelgavai" tika piešķirtas licences dalībai "Optibet" Latvijas futbola virslīgā, ceturtdien vēsta Latvijas Futbola federācija (LFF).

Šīs nedēļas sākumā licence dalībai sacensībās tika piešķirta astoņiem klubiem, pieciem no kuriem tika dots termiņš atsevišķu kritēriju pilnīgai izpildei, bet vēl diviem klubiem – "Valmiera" un "Jelgava" – lēmuma pieņemšana par licences piešķiršanu tika atlikta, dodot laiku līdz 2. februārim konkrētu neatbilstību novēršanai.

"Valmiera" ir izpildījusi finanšu kritērija eksperta atzinumā norādītās neatbilstības, jo saskaņā ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) 2. februāra izziņu klubam 31. janvārī nav VID administrēto nodokļu parāda. Tāpat "Valmieras" klubs ir iesniedzis maksājuma uzdevumu par to, ka 2. februārī veikta pārada samaksa Ukrainas klubam Doneckas "Šahtar".

Līdz ar to padome lēmusi piešķirt licenci "Valmieras" dalībai 2023. gada virslīgas čempionātā ar nosacījumu, ka klubs līdz 1. martam iesniedz vai papildina dokumentus infrastruktūras kritēriju pilnīgai izpildei atbilstoši noteikumu 27. paragrāfa izpildei.

Tāpat šobrīd vairs nepastāv juridisko kritēriju eksperta norādītā neatbilstība kluba "Jelgava" iekļaušanai Futbola skolas "Jelgava" (FS "Jelgava") juridiskajā struktūrā, jo ir veiktas izmaiņas FS "Jelgava" valdes sastāvā. Vienlaikus valdes locekļa nomaiņas procesā FS "Jelgava" nav ievērojusi noteikumu 11. paragrāfa 4. punktu. Padome nekonstatē citus noteikumu punktus, uz kuru pamata būtu atzīstams, ka klubs "Jelgava" ietilpst FS "Jelgava" juridiskajā struktūrā. Līdz ar to FS "Jelgava" izvērtēšanā nav ņemami vērā FK "Jelgava" finanšu rādītāji. Tāpēc padome ņem vērā finanšu eksperta atzinumu attiecībā uz FS "Jelgava" atsevišķajiem finanšu rādītājiem.

Padome lēmusi piešķirt licenci FS "Jelgava" dalībai 2023. gada virslīgas čempionātā ar nosacījumu, ka FS "Jelgava" līdz 1. martam iesniedz vai papildina dokumentus personāla un administratīvo kritēriju (41. un 43. paragrāfs) pilnīgai izpildei un novērš neatbilstību noteikumu 11. paragrāfa 4. punktam.

Vēl padome papildus vērsa FS "Jelgava" uzmanību uz apstākli, ka FS "Jelgava" ir noslēgts sadarbības līgums ar futbola klubu "Jelgava", uz kura pamata tiek nodrošināta sporta kritēriju izpilde. Klubam "Jelgava" ir neizpildītas finanšu saistības, pamatojoties uz FIFA juridisko institūciju lēmumiem, un nav izslēdzamas turpmākas sankcijas no FIFA vai LFF puses. Līdz ar to FS "Jelgava" pati uzņemas risku par sekām, kādas var iestāties sezonas laikā, ja šādas sankcijas tiek piemērotas.

Jaunā "Optibet" Virslīgas sezona sāksies 11. martā, bet noslēgums paredzēts 11. novembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti