Sporta ziņas

(Zīmju valodā). Sporta ziņas

Sporta ziņas

MXGP posms šovasar Ķegumā un izmaiņas pasaules motokrosā

Raimonds Krollis par debiju Itālijas sērijas A "Spezia" klubā

«Spezia» futbolists Krollis: Tagad uzdevums ir iemācīties itāļu valodu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 4 mēnešiem.

Futbolists Raimonds Krollis pēc pārcelšanās uz Itālijas spēcīgāko līgu iejūtas sava jaunā kluba "Spezia" ikdienā un gatavojas apgūt itāļu valodu, bet laukumā viņš paļaujas, ka jāspēlē tas pats zināmais futbols un nekādas milzu atklāsmes nav jāgaida.

"Spezia" sastāvā ir daudz ārzemju futbolistu, bet visi Itālijā jau vairākus gadus ir spēlējuši, tādēļ saziņa klubā pamatā notiek itāliski, Latvijas Televīzijas "Sporta studijai" pastāstīja Krollis. Pagaidām viņš vairāk paļaujas uz lietotni telefonā un cenšas sevi piespiest ik dienu apgūt kādus jaunus vārdus itāliski, kā arī klubs varētu futbolistam noorganizēt privātstundas itāļu valodā.

"Tagad uzdevums ir iemācīties itāļu valodu, lai varētu ar visiem komunicēt," teica Krollis. "Valoda laikam ir primārais šobrīd. Viņi ļoti grib tajā itāļu valodā runāt, viņiem tas ir dabiski. Itāļu valodā dzīvoju un gan jau diezgan ātri sākšu saprast un runāt."

Krollis nebija gaidījis klubā tik draudzīgu un atvērtu kolektīvu. Ja treniņos viņš ko nesaprot, uzbrucējs var palūgt iztulkot. Savukārt

futbola laukumā daudz palīdz saprast žesti un valodas intonācijas, turklāt daļa vārdu skan līdzīgi kā citās valodās. 

Ar nonākšanu "Spezia" sastāvā Krollis ir apmierināts. Pārcelšanos no Latvijas virslīgas kluba "Valmiera" FC uz augstāko līmeni Itālijā viņš uzskata par zināmā mērā likumsakarīgu, jo Eiropā ne tik augsta līmeņa līgās īsti nav klubu, kas būtu gatavi par kādu Latvijas futbolistu maksāt summu, ko spēj Eiropas TOP5 līgu klubi.

Pēc sezonas noslēguma Latvijā Krollim bija laiks ārpus futbola laukuma, un pirms došanās uz Itāliju viņš aizvadīja vienu treniņu, tādēļ sākotnēji nebija futbola sajūtas un vēl līdz galam ir jāatgūst fiziskā forma. Vienā no pirmajiem treniņiem "Spezia" rindās Raimonds savainoja potīti un trīs dienas izlaidis treniņus, taču turpinājumā gatavojās individuāli un pēc komandas brīvdienām varēja iekļauties kopīgos treniņos.

Veselības ziņā Raimondam tagad viss ir kārtībā par 100%, bet viņš atzīst, ka sportiskā forma vēl jāuzņem. Taču

futbolista ķermenis jau ir adaptējies slodzēm un sajūtas vairs nav tik dramatiskas, kā pirmajos treniņos pēc pārcelšanās uz Itāliju. 

Uzbrukuma līnijā "Spezia" ir pulcēti atšķirīga stila spēlētāji katrs ar savām kvalitātēm, pastāstīja Krollis. Viņš ir gatavs vairāk iesaistīties divcīņās un labāk iemācīties atņemt pretiniekam bumbu, tādēļ lēš, ka arī pārkāpumu paša izpildījumā kļūs mazāk. Kādas īpašas atziņas Itālijas futbolā Raimonds negaida.

"Tas pats futbols vien ir, nav nekas no citas pasaules. It kā zinu, kā spēlēt futbolu," teica Krollis. "Baigi necenšos neko izdomāt vai mainīt savā spēles stilā. Spēlēju savu spēli, un tad jau redzēs, vai tas ir atbilstošs šim līmenim [Itālijā] vai nav."

Kluba bāzē kompakti ir pieejams viss futbolistiem nepieciešamais, un arī sadzīvē visi jautājumi Raimondam drīz būs atrisināti. Viņam pašam ir jāmaksā par kluba piemeklētu dzīvokli, un futbolista rīcībā drīzumā būs mašīna, bez kuras sākumā ir sarežģītāk nokļūt visur, kur nepieciešams.

Par debijas spēli "Spezia" sastāvā Raimonds nekādu īpašu prieku nejuta ne pats, nedz arī aizrautīgs noskaņojums bija komandā,

jo tika piedzīvots zaudējums, bet "Spezia" ir nepieciešami punkti un uzvaras, lai saglabātu vietu A sērijā jeb spēcīgākajā Itālijas līgā arī nākamajā sezonā.

Pirms debijas spēles Krollis zināja, ka varētu doties laukumā, tomēr satraukumu tas viņam neraisīja. Futbolists lielāku stresu jūtot uz rezervistu soliņa, nevis spēlējot. Krollis paskaidroja, ka ir iemācījies savaldīt emocijas, un nav arī iemeslu laukumā stresot, jo tas nepalīdz.

Krollis pēc nonākšanas Itālijā necenšas sev noteikt kādus stingrus mērķus, bet gan izbauda procesu un cenšas kļūt labāks.

Pilna saruna ar Raimondu Krolli 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti